Консультації

ЄСВ-2021: ставки та терміни сплати для ФОП

У 2021 році розмір мінімальної зарплати буде змінюватися двічі:

з 1 січня (6000 грн) та з 1 грудня (6500 грн). А отже, буде змінюватися мінімальний страховий внесок з ЄСВ:

з січня по листопад – 1320 грн. (6000 х 22%);

за грудень – 1430 грн. (6500 х 22%).

Податківці звертають увагу, на терміни сплати ЄСВ самозайнятими особами у 2021 році:

  1. фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування незалежно від обраної групи – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок;
  2. фізичними особами – підприємцями, які обрали загальну систему оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Остаточний розрахунок за календарний рік до 10 лютого наступного року.

Таким чином, мінімальний розмір єдиного внеску для підприємців, який підлягає сплаті, становить:

за І квартал 2021 року – 3960 грн. (термін сплати 19 квітня 2021 року);

за ІІ квартал 2021 року – 3960 грн. (термін сплати 19 липня 2021 року);

за ІІІ квартал 2021 року – 3960 грн. (термін сплати 19 жовтня 2021 року);

за IV квартал 2021 року – 4070 грн. (термін сплати 19 січня 2022 року).     

Крім того, з 01.01.2021 розширено коло осіб, які звільняються від сплати ЄСВ:

для фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства скасовується обов’язок сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

Тобто, для фізичних осіб, які застосовують загальну систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства, у разі якщо не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, самостійне визначення бази нарахування єдиного внеску є виключно правом, а не обов’язком для зазначених платників.

Звільняються від сплати ЄСВ за себе фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску тільки добровільно

Звільняються від сплати єдиного внеску за себе:

  1. особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб – підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізичною особою – підприємцем, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;
  2. особи, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичні особи – підприємці, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Окремо зазначимо, що повідомляти, будь-яким чином податкові органи, стосовно одночасного перебування фіз. особи і підприємцем, і найманим працівником непотрібно! Контролюючі органи самостійно будуть відстежувати сплату ЄСВ роботодавцем ФОПа. Але! Роботодавець має сплатити ЄСВ в сумі не менше ніж мінімального внеску, тобто 1320,00 грн\міс у 2021 році. 

Share
Опубліковано
Sunny-J
Мітки: ЄСВФОП

Recent Posts

Подключение домашнего интернета: как выбрать надежный и стабильный вариант

Сегодня стабильное интернет-соединение — это не просто удобство, а необходимый элемент комфортной жизни. Онлайн-обучение или…

2 дні ago

Локальний бізнес vs великі мережі: чому варто підтримувати місцеві компанії?

Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…

7 днів ago

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

1 тиждень ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

3 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

4 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

4 тижні ago