З понеділка, 25 січня, Україна виходить з майже тритижневого посиленого карантину, який діяв з 8 січня, і повертається до обмежень, які діяли раніше – у грудні. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

 

«Вихід із посиленого карантину не означає, що вірус зник. Ми маємо залишатися пильними та ретельно дотримуватися всіх правил. Маски, дистанція, дезінфекція – це основа»,

 – написав він.

Говорячи про результат від посиленого карантину, Шмигаль наголосив, що епідеміологи фіксують стабілізацію ситуації із захворюваністю. Зокрема, кількість зайнятих ліжкомісць знизилася до менш ніж 30%.

«При цьому уряд за останній час значно збільшив кількість ліжкомісць із підведеним киснем: з 11 тисяч у вересні до 55 тис. у січні цього року. На ці потреби для регіонів було виділено майже 1,5 млрд грн», – розповів Шмигаль.

Премʼєр опублікував перелік карантинних обмежень, які набудуть чинності з 25 січня.

Відповідно до них, ресторани, бари, кінотеатри і спортзали зможуть працювати, а учні та студенти — відвідувати навчальні заклади. Під забороною і надалі залишається діяльність розважальних закладів (нічних клубів і дискотек), також не зможуть працювати хостели (за винятком готелів та санаторіїв).

Раніше Шмигаль заявив, що такий карантин, як мінімум, планують продовжити до 31 березня. Наразі за рішенням уряду він діє до кінця зими – 28 лютого.

У Міністерстві охорони здоров’я, оцінюючи результати посиленого карантину, заявили, що за цей час знизилася кількість нових хворих на коронавірус і госпіталізованих, а також вдалося уникнути спалаху захворюваності після свят.

Як працюватимуть заклади освіти?

Згідно з повідомленням профільного міністерства, навчання в закладах освіти має відновитися.

Як зазначав глава МОН Сергій Шкарлет, учні молодших класів повернуться до повноформатного навчання; а учні старших класів можуть повернутися “до змішаної форми, за умови сприятливої ​​санітарно-епідемічної ситуації”.

Крім того, при сприятливій санітарно-епідемічної ситуації студенти закладів професійної (професійно-технічного) і вищої освіти зможуть продовжити навчання в змішаному або очному форматі.

При цьому буде заборонено:

  1. відвідувати навчальні заклади групами більше 20 чоловік (це не стосується закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованого мистецького освіти);
  2. відвідувати навчальні заклади в разі, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом, зараженим COVID-19, є близько 50% учнів і персоналу;
  3. проводити в навчальних закладах масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи / класу і в присутності глядачів (відвідувачів).

Що буде дозволено з 25 січня

З 25 січня буде знятий ряд обмежень, які діють під час “локдауна”:

  1. Заклади громадського харчування зможуть працювати, але з дотриманням вищевказаних епідеміологічних вимог.
  2. Буде дозволена робота непродовольчих магазинів, ринків, ТРЦ.
  3. Відновиться навчальний процес.
  4. Буде відновлено роботу кінотеатрів і закладів культури за умови заповнюваності залу на 50%.
    Відновиться робота спортивних залів і фітнес-центрів (якщо в них знаходиться не більше однієї людини на 20 квадратних метрів), басейнів.

Робота транспорту

Транспорт в Україні на період з 8 по 24 січня не зупиняли.

Міські, міжміські та міжобласні перевезення здійснюються в звичайному режимі. Це зроблено для того, щоб люди могли добиратися на роботу.

Також не зупиняли міжміське і міжнародне авіа- і залізничне сполучення.

Маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї і залізниця перевозять пасажирів в кількості місць для сидіння. Це стосується міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного і міжобласного сполучення.

Метро перевозить пасажирів без обмежень за кількістю місць для сидіння.

Таким чином, громадський транспорт продовжить працювати. Карантинними обмеженнями в транспорті залишаються: масковий режим і заповненість відповідно до кількості місць для сидіння.

Метро і далі буде працювати.

 

Share
Опубліковано
Sunny-J
Мітки: карантин

Recent Posts

Як працює логістика у сфері оптових поставок бензину та дизелю

Логістика у сфері оптових поставок бензину та дизельного пального є важливою складовою енергетичної інфраструктури, особливо…

3 дні ago

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі при розрахунку військового збору?

Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…

3 тижні ago

Як вибрати та купити ортопедичний матрац 160×200: практичний гід

Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…

3 тижні ago

Масова розсилка SMS для бізнесу

В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…

3 тижні ago

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

4 тижні ago

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

4 тижні ago