Податкового кодексу України
та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення
збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :
“4.4. Установлення і скасування податків та зборів, а також пільг їх платникам здійснюються відповідно до цього Кодексу Верховною Радою України, а також Верховною Радою Автономної Республіки Крим, сільськими, селищними, міськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад у межах їх повноважень, визначених Конституцією України та законами України”.
“8.3. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах їх повноважень і є обов’язковими до сплати на території відповідних територіальних громад”.
1) назву викласти в такій редакції:
“Стаття 12. Повноваження Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, щодо податків та зборів”;
2) у підпункті 12.1.2 пункту 12.1 слова “та міських рад” замінити словами “міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
3) у пункті 12.3:
абзац перший після слів “міські ради” доповнити словами “та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
підпункти 12.3.5 і 12.3.7 викласти в такій редакції:
“12.3.5. У разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю”;
“12.3.7. Не дозволяється сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів”;
4) у пункті 12.4:
абзац перший викласти в такій редакції:
“12.4. До повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, щодо податків та зборів належать”;
підпункт 12.4.4 виключити.
1) підпункт 14.1.6 викласти в такій редакції:
“14.1.6. акцизний склад – спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі – приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, а також приміщення, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.
Приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії, не є акцизним складом”;
2) доповнити підпунктом 14.1.281 такого змісту:
“14.1.281. виробництво підакцизних товарів (продукції) – технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів”;
3) доповнити підпунктом 14.1.601 такого змісту:
“14.1.601. Єдиний реєстр акцизних накладних – реєстр відомостей щодо акцизних накладних, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками акцизного податку електронними документами”;
4) у підпунктах 14.1.135, 14.1.149, 14.1.217 слова “природного газу та” виключити;
5) доповнити підпунктом 14.1.1411 такого змісту:
“14.1.1411. пальне – нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу”;
6) абзац другий підпункту 14.1.212 замінити двома абзацами такого змісту:
“Реалізація пального для цілей розділу VI цього Кодексу –
будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання.
Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків”;
7) підпункт 14.1.224 викласти в такій редакції:
“14.1.224. розпорядник акцизного складу – суб’єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб’єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального”;
8) абзац другий підпункту 14.1.235 виключити.
“191.1.5. здійснюють контроль за додержанням виконавчими органами сільських, селищних рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, порядку прийняття та обліку податків і зборів від платників податків, своєчасністю і повнотою перерахування зазначених сум до бюджету”.
1) в абзаці другому пункту 49.2 слова і цифри “пункту 154.6 статті 154” замінити словами і цифрами “пункту 16 підрозділу 4 розділу ХХ “Перехідні положення”;
2) у пункті 49.21 слова “Платники, які” замінити словами і цифрами “Платники, визначені підпунктом 212.1.15 пункту 212.1
статті 212 цього Кодексу, а також платники, які”;
3) пункт 49.4 доповнити абзацом третім такого змісту:
“У разі розірвання контролюючим органом в односторонньому порядку договору про визнання електронних документів платник податків, договір з яким розірвано, має право до складання нового договору подавати податкову звітність у спосіб, визначений підпунктами “а” і “б” пункту 49.3 цієї статті”.
1) абзаци четвертий – дванадцятий пункту 57.1 виключити;
2) абзац другий пункту 57.5 викласти в такій редакції:
“У разі якщо зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики”.
“4) щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків:
податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування;
акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної”.
“78.1.1. отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов’язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту”;
“78.1.9. щодо платника податку подано скаргу:
про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування у разі ненадання таким платником податків пояснень та документального підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначається інформація зі скарги;
або
про ненадання таким платником податків акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної у разі ненадання таким платником податків пояснень та документального підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначається інформація зі скарги”;
“78.1.18. виявлено розбіжності даних, що містяться у зареєстрованих акцизних накладних/розрахунках коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та деклараціях з акцизного податку, поданих платником акцизного податку, що реалізує пальне”.
“Сплату грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також:
а) за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника);
б) за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів;
в) за рахунок суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (на підставі відповідної заяви платника) до Державного бюджету України”.
У зв’язку з цим абзац четвертий вважати абзацом сьомим.
“117.3. Здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому цим Кодексом, –
тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального”.
1) назву доповнити словами “а також допущення помилок, при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної”;
2) пункт 1201.3 виключити;
3) доповнити пунктом 1201.4 такого змісту:
“1201.4. Допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, виявлених контролюючим органом за результатами документальної позапланової виїзної перевірки, проведеної за заявою покупця, –
тягне за собою накладення на платника податку – продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов’язання виправити такі помилки.
Невиконання після закінчення терміну, встановленого
пунктом 56.3 статті 56 цього Кодексу, узгодженого податкового повідомлення-рішення про виправлення платником податків – продавцем зазначених в абзаці першому цього пункту помилок –
тягне за собою накладення на такого платника податку штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок протягом
15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 16 до
30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 31 до
60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 61 до
90 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 91 до
120 календарних днів;
60 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 121 до
150 календарних днів;
70 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 151 до
180 календарних днів;
100 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок після спливу 181 календарного дня”.
“Стаття 1202. Порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних
1202.1. Порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених статтею 231 цього Кодексу, –
тягне за собою накладення штрафу в розмірі:
2 відсотків від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
10 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
20 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
30 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;
40 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.
1202.2. Відсутність з вини платника акцизного податку
реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як
120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, –
тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов’язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування.
1202.3. Сума акцизного податку для цілей пунктів 1202.1 і 1202.2 цієї статті визначається за ставкою, що встановлена на дату реалізації пального, та курсом Національного банку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального”.
1) абзац четвертий підпункту 133.4.1 доповнити реченням такого змісту: “Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків”;
2) в абзаці третьому підпункту 133.4.3 слова та цифри “статтею 57 цього Кодексу” замінити словами “цим розділом”.
1) назву після слів “порядок обчислення” доповнити словами “та сплати”;
2) у пункті 137.3 слова та цифри “пунктах 57.1 та 57.11
статті 57 та” замінити словами та цифрами “пункті 57.11 статті 57 та”;
3) пункти 137.4 та 137.5 викласти в такій редакції:
“137.4. Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім:
137.4.1. виробників сільськогосподарської продукції, визначеної статтею 209 цього Кодексу, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.
Для цілей оподаткування податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 відсотків загальної суми доходу;
137.4.2. у разі якщо особа ставиться на облік контролюючим органом як платник податку протягом податкового (звітного) періоду, перший податковий (звітний) період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду;
137.4.3. якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого податкового (звітного) періоду), останнім податковим (звітним) періодом вважається період, на який припадає дата ліквідації.
137.5. Річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:
а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
б) виробників сільськогосподарської продукції;
в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи”;
4) доповнити пунктом 137.6 такого змісту:
“137.6. Податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу щодо об’єктів нежитлової нерухомості.
Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів”.
“140.4.1. на суму нарахованих доходів від участі в капіталі інших платників податку на прибуток підприємств, платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів”.
1) у підпункті 165.1.26 слова “ставками, визначеними” замінити словами “ставкою, визначеною”;
2) доповнити підпунктами 165.1.57, 165.1.58 та 165.1.59 такого змісту:
“165.1.57. сума коштів, яка надається платнику податку міжнародною фінансовою організацією в межах своєї офіційної діяльності в Україні у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів міжнародної фінансової організації (як безпосередньо, так і через уповноважені банки або іншим способом, передбаченим відповідним проектом такої міжнародної фінансової організації);
165.1.58. сума коштів, яка надається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, платнику податку іншою, ніж зазначена у підпункті 165.1.57. цього пункту, фінансовою організацією чи фондом, що займається фінансуванням програм розвитку, у зв’язку із здійсненням заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках реалізації в Україні проектів такої організації чи фонду (як безпосередньо, так і через уповноважені банки або іншим способом, передбаченим відповідним проектом такої організації чи фонду);
165.1.59. сума, прощена (анульована) кредитором у порядку, передбаченому законом щодо реструктуризації зобов’язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)”.
1) пункт 167.1 викласти в такій редакції:
“167.1. Ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами”;
2) пункти 167.3 та 167.4 викласти в такій редакції:
“167.3. Ставка податку може становити 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених цим розділом.
167.4. Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної у підпункті 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 цього розділу, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом”;
3) у підпункті 167.5.1 пункту 167.5 цифри і слово “20 відсотків” замінити цифрами і словом “18 відсотків”;
4) пункт 167.6 виключити.
1) у підпункті 170.1.4 пункту 170.1 слова “за ставками, визначеними” замінити словами “за ставкою, визначеною”;
2) у пункті 170.4:
в абзаці другому підпункту 170.4.1 слова і цифри “абзацом першим пункту 167.1” замінити словом і цифрами “пунктом 167.1“;
у підпункті 170.4.3 слова і цифри “підпунктом 167.5.1
пункту 167.5″ замінити словом і цифрами “пунктом 167.1“;
3) у підпункті 170.6.2 пункту 170.6 слова і цифри “абзацом першим пункту 167.1” замінити словом і цифрами “пунктом 167.1“;
4) у підпункті “б” підпункту 170.7.8 пункту 170.7 слова “за ставками, встановленими” замінити словами “за ставкою, встановленою”;
5) в абзаці першому підпункту 170.8.2 пункту 170.8 слова “за ставками, визначеними у пункті” замінити словами “за ставкою, встановленою пунктом”;
6) у підпункті 170.11.1 пункту 170.11 слова “за ставками, визначеними в пункті” замінити словами “за ставкою, визначеною пунктом”;
7) у підпункті 170.12.1 пункту 170.12 слова і цифри “за ставкою, визначеною підпунктом 167.5.1 пункту 167.5″ замінити словами і цифрами “за ставкою, визначеною пунктом 167.1“.
1) у пункті 177.1 слова і цифри “за ставками, визначеними в пункті 167.1” замінити словами і цифрами “за ставкою, визначеною пунктом 167.1“;
2) підпункт 177.5.1 пункту 177.5 викласти в такій редакції:
“177.5.1. Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується”.
1) абзац третій викласти в такій редакції:
“виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом”;
2) в абзаці шостому слова і цифри “у пунктах 167.2-167.4” замінити словами і цифрами “у пункті 167.2″;
3) абзац сьомий виключити.
1) в абзаці першому слова “(крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів)” замінити словами “(крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів)”;
2) в абзаці другому слова “їх собівартості” замінити словами “звичайних цін”.
“189.15. У разі постачання (продажу, відчуження іншим способом) банками та іншими фінансовими установами майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна. Ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність. У разі придбання майна у платника податку ціна придбання визначається з урахуванням податку на додану вартість.
Якщо за таким майном суми податку були включені до складу податкового кредиту банком, іншою фінансовою установою, застосовуються положення пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу.
189.16. База оподаткування операцій з постачання послуг з перевезення (переміщення, транспортування) природного газу транскордонними газопроводами (транспортування природного газу територією України в митному режимі транзиту), що виконуються (надаються) публічним акціонерним товариством “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів”.
1) пункт 197.8 доповнити абзацом другим такого змісту:
“Звільнення від оподаткування, передбачене абзацом першим цього пункту, не поширюється на операції з постачання послуг, що виконуються (надаються) для забезпечення переміщення (транспортування) природного газу транскордонними газопроводами (транспортування природного газу територією України в митному режимі транзиту)”;
2) пункт 197.11 викласти в такій редакції:
“197.11. Звільняються від оподаткування операції із:
постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів як міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку;
постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку;
ввезення на митну територію України майна як гуманітарної допомоги, наданої згідно з нормами Закону України “Про гуманітарну допомогу”;
3) пункт 197.12 доповнити абзацом другим такого змісту:
“Звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з постачання майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно. Звільнення від оподаткування стосується тієї частини вартості майна, за якою воно було набуте у власність в рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту (позики)”;
4) пункт 197.21 виключити.
1) у пункті 198.5:
абзац другий доповнити словами “та місце постачання яких розташоване за межами митної території України”;
абзац третій після слів та цифр “підпунктом 197.1.28
пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу” доповнити словами та цифрами “та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу”;
доповнити абзацом десятим такого змісту:
“У разі якщо на момент перевірки платника податку контролюючим органом в акті вибіркової (часткової) інвентаризації, проведеної платником податку на вимогу такого органу, виявлено нестачу придбаних таким платником товарів (крім випадку, якщо така нестача обумовлена знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідно до законодавства), для цілей розділу V цього Кодексу такі товари вважаються використаними платником податку в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку”;
2) у пункті 198.6:
в абзаці першому слова “податковими накладними” замінити словами “податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних”;
в абзаці п’ятому слова “зазначені в податкових накладних” замінити словами “зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних”, а слова “податкову накладну” замінити словами “податкові накладні/розрахунки коригування”;
в абзаці шостому слова “податкової накладної” замінити словами “податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних”;
абзац восьмий виключити.
1) підпункт “б” пункту 200.4 доповнити cловами “на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету”;
2) пункт 200.5 виключити;
3) у пункті 200.7:
абзац перший доповнити реченням другим такого змісту: “У такій заяві платник податку зазначає про його відповідність або невідповідність критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті”;
доповнити підпунктами 200.7.1-200.7.3 такого змісту:
“200.7.1. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику, формує та веде:
а) Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають критеріям, визначеним
пунктом 200.19 цієї статті;
б) Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які не відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті.
До таких реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування вносяться такі дані:
назва платника податку та його індивідуальний податковий номер;
дата подання заяви на бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку, поданої у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (за умови їх подання);
сума податку, заявленого до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, зазначена у кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (за умови їх подання);
дата узгодження контролюючим органом суми бюджетного відшкодування за кожною заявою;
дата висновку, направленого до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, із зазначенням суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню;
дата та номер податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням (у разі подання) уточнюючого розрахунку, неузгоджена контролюючим органом;
дата початку оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, що оскаржується;
дата закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, узгоджена за результатами оскарження;
дата та сума повернення бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку.
Заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до відповідного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.
Порядок ведення та форма реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування затверджуються Кабінетом Міністрів України.
200.7.2. Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до кожного відповідного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.
200.7.3. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику, щоденно публікує на своєму офіційному веб-сайті реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначені у підпункті 200.7.1 пункту 200.7 цієї статті, із зазначенням даних, вказаних у цьому пункті.
Зазначені дані не належать до інформації з обмеженим доступом”;
4) у пункті 200.9 слова “центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику” замінити словами “центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики”;
5) пункт 200.10 доповнити абзацами другим і третім такого змісту:
“Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, – за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до цього Кодексу.
Сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою контролюючим органом з дня, наступного за днем закінчення терміну проведення камеральної перевірки, у разі якщо камеральна перевірка проведена не була або за результатами проведення перевірки податкове повідомлення-рішення не було надіслано платнику податку у строк, визначений цим Кодексом”;
6) пункт 200.11 викласти в такій редакції:
“200.11. Контролюючий орган має право провести документальну перевірку платника податку в разі, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від’ємного значення, сформованого за операціями:
за періоди до 1 липня 2015 року, що не підтверджені документальними перевірками;
з придбання товарів/послуг у платників податку, що використовували спеціальний режим оподаткування, визначений відповідно до статті 209 цього Кодексу, за період до 1 січня
2016 року”;
7) пункт 200.12 викласти в такій редакції:
“200.12. Контролюючий орган зобов’язаний протягом п’яти робочих днів після закінчення перевірки:
або подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету;
або за заявою платника податку до відповідного контролюючого органу зарахувати таку суму в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.
У разі наявності у платника податку податкового боргу бюджетному відшкодуванню підлягає заявлена сума податку, зменшена на суму такого податкового боргу.
У разі виникнення у платника податку необхідності зміни напряму узгодженого бюджетного відшкодування, такий платник податку має право подати відповідну заяву до контролюючого органу, який протягом п’яти робочих днів з дня отримання такої заяви повинен її задовольнити”;
8) абзац перший пункту 200.14 після слів “позапланової виїзної перевірки” доповнити словами та цифрами “сум бюджетного відшкодування, визначених у пункті 200.11 цієї статті”;
9) пункт 200.15 доповнити абзацом третім такого змісту:
“У разі неузгодження контролюючим органом суми податку, заявленої до відшкодування, або її частини зобов’язання з бюджетного відшкодування податку в частині неузгодженої суми виникає з дня закінчення процедури адміністративного або судового оскарження, за результатами якої прийнято рішення на користь платника податків”;
10) пункт 200.18 виключити;
11) пункти 200.19-200.21 викласти в такій редакції:
“200.19. Критерії платників податку, одночасна відповідність яким є підставою для внесення заяви про повернення суми бюджетного відшкодування такого платника до Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування, зазначеного у підпункті “а” підпункту 200.7.1 пункту 200.7 цієї статті:
200.19.1. не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”;
200.19.2. юридичні особи та фізичні особи – підприємці, включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і до цього реєстру стосовно них не внесено записів про:
а) відсутність підтвердження відомостей;
б) відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання);
в) прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;
г) визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи;
ґ) припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;
200.19.3. мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує у три рази суму податку, заявлену до відшкодування, або отримали терміном на один рік від банківської установи, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, фінансову гарантію, що діє з дня подачі відповідної заявки про повернення суми бюджетного відшкодування (у разі якщо за результатами перевірки встановлено порушення норм податкового законодавства в частині зайво заявлених сум податку до бюджетного відшкодування, така фінансова гарантія має бути продовжена додатково на термін до двох років), а також здійснюють операції з вивезення товарів з митної території України у митному режимі експорту, питома вага яких протягом попередніх
12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом – протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів).
200.20. Порядок визначення відповідності платника податку критеріям, зазначеним у пункті 200.19 цієї статті, затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну фінансову політику. Перевірка відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.
200.21. У разі невідповідності за висновком контролюючого органу платника податку визначеним пунктом 200.19 цієї статті критеріям контролюючий орган зобов’язаний протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності направити платнику податку рішення про таку невідповідність та надати детальні пояснення і розрахунки за критеріями, значення яких не дотримано. Відповідне рішення може бути оскаржене платником податку у встановленому порядку.
Якщо контролюючий орган у встановлений термін не надіслав платнику податку зазначеного рішення, вважається, що такий платник відповідає критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті”.
1) абзац другий пункту 2001.2 замінити чотирма абзацами такого змісту:
“Платникам – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, додатково відкриваються:
а) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19
статті 209 цього Кодексу);
б) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу;
в) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу”.
У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом шостим;
2) у пункті 2001.3:
абзац другий викласти в такій редакції:
“∑Накл = ∑НаклОтр + ∑Митн + ∑ПопРах + ∑Овердрафт – ∑НаклВид – ∑Відшкод – ∑Перевищ”;
абзац шостий замінити десятьма абзацами такого змісту:
“∑ ПопРах – загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника – сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зазначених у підпунктах “а” – “в” пункту 2001.2 цієї статті.
Не враховуються в обрахунку показника ∑ПопРах суми, зараховані на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку з:
а) рахунків у системі електронного адміністрування податку, відкритих для перерахування коштів до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових та технічних культур та продукції тваринництва, визначених у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу);
б) рахунків у системі електронного адміністрування податку, відкритих для перерахування коштів до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу;
в) рахунків у системі електронного адміністрування податку, відкритих для перерахування коштів до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу.
У разі проведення органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, розрахунків платника податку з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до закону України про Державний бюджет України в рахунок погашення заборгованості з податку, в поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку враховується в межах проведених розрахунків з податку сума зменшення залишку узгоджених податкових зобов’язань такого платника податку, не сплачених до бюджету, термін сплати яких настав, що обліковується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, до виконання в повному обсязі за коригуючими реєстрами.
Порядок та строки врахування таких сум зменшення в поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку встановлюються Кабінетом Міністрів України.
∑Овердрафт – сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником – сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу.
Показник ∑Овердрафт щокварталу (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців станом на дату такого перерахунку, були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником – сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.
Платникам податку, які станом на 1 січня 2016 року зареєстровані платниками податку на додану вартість менш як
12 звітних (податкових) місяців, а також платникам, зареєстрованим платниками податку на додану вартість після 1 січня 2016 року, – таке збільшення здійснюється протягом перших шести робочих днів кварталу, що настає за кварталом, в якому строк такої реєстрації досягає 12 звітних (податкових) місяців”.
У зв’язку з цим абзаци сьомий – одинадцятий вважати відповідно абзацами шістнадцятим – двадцятим;
в абзаці двадцятому слово та цифри “пунктом 34” замінити словом та цифрами “пунктами 34, 341“;
3) пункт 2001.4 доповнити підпунктом “г” такого змісту:
“г) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість, повернутих платнику податків у порядку, встановленому статтею 43 цього Кодексу”;
4) абзац другий пункту 2001.5 викласти в такій редакції:
“Кошти, що надійшли на рахунки, визначені у підпунктах
“а” – “в” пункту 2001.2 цієї статті, автоматично перераховуються органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на рахунок такого платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та на спеціальний рахунок такого платника протягом наступного операційного дня. Реквізити такого спеціального рахунка платник – сільськогосподарське підприємство, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зобов’язаний зазначати у податковій звітності з податку на додану вартість”;
5) у пункті 2001.6:
в абзаці першому слово та цифри “статтею 200” замінити словом та цифрами “статтями 200 та 209”;
в абзаці другому слово “декларації” замінити словом “звітності”;
після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
“Перерахування коштів на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі, якщо таке зменшення загальної суми поповнення електронного рахунка (∑ПопРах) не призведе до формування від’ємного значення суми податку, визначеної відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 цього Кодексу (∑Накл)”.
У зв’язку з цим абзаци шостий – восьмий вважати відповідно абзацами сьомим – дев’ятим.
1) абзац перший пункту 201.1 викласти в такій редакції:
“201.1. На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін”;
2) у пункті 201.4:
абзац перший виключити;
абзац другий після слів “постачання товарів/послуг відповідному платнику” доповнити словами “протягом періоду, за який складається така податкова накладна”;
абзац третій після слів “з яким постачання мають такий характер” доповнити словами “протягом періоду, за який складається така податкова накладна”;
3) у пункті 201.10:
абзац одинадцятий викласти в такій редакції:
“Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом”;
в абзаці п’ятнадцятому слова та цифри “та/або порушення порядку заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу” виключити;
абзац сімнадцятий викласти в такій редакції:
“У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг”;
абзац вісімнадцятий викласти в такій редакції:
“Протягом 15 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою контролюючий орган зобов’язаний провести документальну позапланову перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією”;
доповнити абзацом дев’ятнадцятим такого змісту:
“Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з
УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту”.
1) пункт 209.2 викласти в такій редакції:
“209.2. Позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:
а) за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва) підлягає перерахуванню:
до державного бюджету – у розмірі 50 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, – у розмірі 50 відсотків;
б) за операціями із зерновими і технічними культурами підлягає перерахуванню:
до державного бюджету – у розмірі 85 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, – у розмірі 15 відсотків;
в) за операціями з продукцією тваринництва підлягає перерахуванню:
до державного бюджету – у розмірі 20 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам – суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, – у розмірі 80 відсотків.
209.2.1. Сільськогосподарські підприємства для забезпечення перерахування, зазначеного у:
а) підпункті “а” пункту 209.2 цієї статті, зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкриті для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів для здійснення операцій з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва);
б) підпункті “б” пункту 209.2 цієї статті, зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкриті для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання зернових і технічних культур;
в) підпункті “в” пункту 209.2 цієї статті, зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкриті для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій із продукцією тваринництва.
209.2.2. Кошти, зараховані на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, зазначені у
підпункті 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті, автоматично протягом наступного операційного дня за днем, в якому кошти надійшли на такі рахунки, перераховуються органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:
а) з рахунків, зазначених у підпункті “а” підпункту 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті:
50 відсотків – на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
50 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;
б) з рахунків, зазначених у підпункті “б” підпункту 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті:
85 відсотків – на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
15 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;
в) з рахунків, зазначених у підпункті “в” підпункту 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті:
20 відсотків – на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
80 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
209.2.3. Для перерахування до державного бюджету коштів, зарахованих на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість з рахунків платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, зазначених у підпункті 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету, зазначена у податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування за звітний (податковий) період. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, не пізніше останнього дня строку, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету.
Суми податку на додану вартість, що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг. Зазначені суми коштів акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на таких рахунках у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
209.2.4. Сільськогосподарські підприємства – суб’єкти спеціального режиму оподаткування у строки, встановлені цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов’язань, повинні забезпечити перерахування на їхні рахунки у системі електронного адміністрування податку, зазначені у підпункті 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті, коштів у розмірі, достатньому для перерахування до державного бюджету та на спеціальний рахунок, на підставі поданої податкової декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування протягом звітного (податкового) періоду.
Проведення сільськогосподарським підприємством – суб’єктом спеціального режиму оподаткування розрахунків з бюджетом за іншими операціями, здійсненими протягом звітного (податкового) періоду не в межах спеціального режиму оподаткування, здійснюється у порядку, передбаченому статтею 200 цього Кодексу”;
2) абзаци третій і четвертий підпункту 209.15.1 пункту 209.15 викласти в такій редакції:
“У разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виробництва сільськогосподарських товарів/послуг, у тому числі зернових і технічних культур, та/або продукції тваринництва, а частково для інших товарів/послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості всіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.
У разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виробництва зернових культур і технічних культур, та/або частково для виробництва продукції тваринництва, та/або частково для інших сільськогосподарських товарів/послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів”;
3) в абзаці першому пункту 209.18 слова “повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств” замінити словами “залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств у розмірі, зазначеному у пункті 209.2 цієї статті”;
4) доповнити пунктом 209.19 такого змісту:
“209.19. З метою застосування пункту 209.2 і підпункту 209.15.1 пункту 209.15 цієї статті:
зернові культури – зернові культури товарних позицій 1001-1008 згідно з УКТ ЗЕД;
технічні культури – технічні культури товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД;
продукція тваринництва – продукція товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД”.
1) пункт 212.1 доповнити підпунктом 212.1.15 такого змісту:
“212.1.15. Особа, яка реалізує пальне”;
2) пункт 212.3 доповнити підпунктом 212.3.4 такого змісту:
“212.3.4. Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.
Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку”.
1) пункт 213.1 доповнити підпунктом 213.1.12 такого змісту:
“213.1.12. реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:
отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних”;
2) у пункті 213.3:
підпункт 213.3.6 викласти в такій редакції:
“213.3.6. ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), за умови подальшого виготовлення з такої сировини інших підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), які реалізуються на митній території України або на експорт, та пред’явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв або тютюнових виробів. Ця норма не поширюється на операції з ввезення пального”;
доповнити підпунктом 213.3.12 такого змісту:
“213.3.12. реалізація відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації”.
1) у пункті 214.1:
підпункти 214.1.1 та 214.1.2 викласти в такій редакції:
“214.1.1. вартість реалізованого товару (продукції), виробленого на митній території України, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку;
214.1.2. вартість товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари (продукцію), які він імпортує, з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку”;
підпункт 214.1.4 викласти в такій редакції:
“214.1.4. вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу”;
2) у пункті 214.4 слова “ставок з вироблених на митній території України або ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) базою оподаткування” замінити словами “ставок з підакцизних товарів (продукції) базою оподаткування”.
1) абзац четвертий пункту 215.1 викласти в такій редакції:
“пальне”;
2) підпункти 215.3.1-215.3.4 пункту 215.3 викласти в такій редакції:
“215.3.1. спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД | Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД | Одиниця виміру | Ставка податку |
2203 00 | Пиво із солоду (солодове) | гривень за 1 літр |
2,48 |
2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00) |
Вина виноградні натуральні | -“- | 0,01 |
2204 (крім 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00) |
Вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені) | -“- | 7,16 |
2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00 |
Вина ігристі Вина газовані | -“- | 10,40 |
2205 | Вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів | -“- | 7,16 |
2206 00 (крім 2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 – сидр і перрі (без додання спирту) |
Інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, в іншому місці не зазначені (з доданням спирту) | гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту |
105,80 |
2206 00 31 00, 2206 00 51 00, 2206 00 81 00 |
Сидр і перрі (без додання спирту) | гривень за 1 літр |
0,95 |
2207
|
Спирт етиловий, неденатурований, з концентрацією спирту 80 об. % або більше; спирт етиловий та інші спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, денатуровані, будь-якої концентрації | гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту |
105,80 |
2208
(крім 2208 90 69 00, 2208 90 78 00 – слабоалкогольні напої) |
Спирт етиловий, неденатурований з концентрацією спирту менш як 80 об. %; спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт |
-“- | 105,80 |
2208 90 69 00,
2208 90 78 00 |
Слабоалкогольні напої – алкогольні напої з вмістом етилового спирту від 0,5 до 8,5 відсотка об’ємних одиниць та екстрактивних речовин не більш як 14,0 г на 100 куб. см, виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю |
гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту |
211,59 |
2103 90 30 00, 2106 90 |
Тільки продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше | -“- | 141,06; |
215.3.2. тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Ставки податку | |||
одиниця виміру | ставка | одиниці виміру | ставка | ||
2401 | Тютюнова сировина
Тютюнові відходи |
гривень за 1 кілограм (нетто) |
399,84 | ||
2402 10 00 00 | Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну | гривень за 1 кілограм (нетто) |
399,84 | ||
2402 20 90 10 | Сигарети без фільтра, цигарки | гривень за 1000 штук | 318,26 | відсотків | 12 |
2402 20 90 20 | Сигарети з фільтром | -“- | 318,26 | -“- | 12 |
2403 | Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн “гомогенізо-ваний” або “відновлений”; тютюнові екстракти та есенції | гривень за 1 кілограм (нетто) |
399,84; |
215.3.3. мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів:
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Мінімальне акцизне податкове зобов’язання | |
одиниця виміру | сума | ||
2402 20 90 10 | Сигарети без фільтра, цигарки | гривень за 1000 штук |
425,75 |
2402 20 90 20 | Сигарети з фільтром | -“- | 425,75; |
215.3.4. пальне
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Ставка акцизного податку у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) | |
одиниця виміру (об’єм у літрах, приведених до t 15 оС) |
ставка | ||
2707 50 10 00
2707 50 90 00 |
суміші ароматичних вуглеводнів, з яких 65 об. % або більше (включаючи втрати) переганяється при температурі до 250° C за методом, визначеним згідно з ASTM D 86 |
євро за 1000 літрів |
171,50 |
Легкі дистиляти: | |||
2710 12 11 10 2710 12 11 20 2710 12 11 90 |
для специфічних процесів переробки | -“- | 171,50 |
2710 12 15 10 2710 12 15 20 2710 12 15 90 |
для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарних підкатегоріях 2710 12 11 10, 2710 12 11 20, 2710 12 11 90 |
-“- | 171,50 |
Бензини спеціальні: | |||
2710 12 21 00 | уайт-спірит | -“- | 171,50 |
2710 12 25 00 | інші спеціальні бензини | -“- | 171,50 |
Бензини моторні: | |||
2710 12 31 00 | бензини авіаційні | -“- | 27 |
бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: |
|||
2710 12 41 11 2710 12 41 12 2710 12 41 13 2710 12 41 31 2710 12 41 32 2710 12 41 33 2710 12 41 91 2710 12 41 92 2710 12 41 93 2710 12 45 01 2710 12 45 02 2710 12 45 09 2710 12 49 01 2710 12 49 02 2710 12 49 09 |
із вмістом не менш як 5 мас. % біоетанолу або не менш як 5 мас. % етил-трет-бутилового ефіру або їх суміші |
євро за 1000 літрів |
171,50 |
2710 12 41 14 2710 12 41 15 2710 12 41 19 2710 12 41 34 2710 12 41 35 2710 12 41 39 2710 12 41 94 2710 12 41 95 2710 12 41 99 2710 12 45 12 2710 12 45 13 2710 12 45 99 2710 12 49 12 2710 12 49 13 2710 12 49 99 |
інші бензини | -“- | 171,50 |
2710 20 90 00 | інші нафтопродукти | -“- | 171,50
|
2710 12 51 10 2710 12 51 20 2710 12 51 90 2710 12 59 10 2710 12 59 20 2710 12 59 90 |
із вмістом свинцю більш як 0,013 г/л | євро за 1000 літрів |
171,50 |
2710 12 70 00 | Паливо для реактивних двигунів | -“- | 27 |
2710 12 90 00 | Інші легкі дистиляти | -“- | 171,50 |
Середні дистиляти: | |||
2710 19 11 10 2710 19 11 20 2710 19 11 90 |
для специфічних процесів переробки | -“- | 171,50 |
2710 19 15 10 2710 19 15 20 2710 19 15 90 |
для хімічних перетворень у процесах, не зазначених у товарній категорії 2710 19 11 | -“- | 171,50 |
Гас: | |||
2710 19 21 00 | паливо для реактивних двигунів | -“- | 21 |
2710 19 25 00 | інший гас | -“- | 183 |
2710 19 29 00 | Інші середні дистиляти | -“- | 183 |
2710 19 31 01 2710 19 31 10 2710 19 35 01 2710 19 35 10 2710 19 43 00 2710 19 46 00 2710 19 47 10 2710 20 11 00 2710 20 15 00 |
Важкі дистиляти (газойлі) | -“- | 95 |
2710 19 31 20 2710 19 31 30 2710 19 31 40 2710 19 35 20 2710 19 35 30 2710 19 35 40 2710 19 47 90 2710 19 48 00 2710 20 17 00 2710 20 19 00 |
Важкі дистиляти (газойлі) | євро за 1000 літрів |
125,50 |
2710 19 62 00 2710 19 64 00 2710 19 68 00 2710 19 68 10 2710 19 68 20 2710 19 68 90 2710 20 31 00 2710 20 35 00 2710 20 39 00 |
Тільки паливо пічне побутове | -“- | 97 |
2710 19 51 00 | Паливо рідке (мазут) для специфічних процесів переробки | -“- | 97 |
2710 19 55 00 | Паливо рідке (мазут) для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 19 51 00 |
-“- | 97 |
2711 11 00 00 | Скраплений газ природний | -“- | 3,67 |
2711 12 11 00 2711 12 19 00 2711 12 91 00 2711 12 93 00 2711 12 94 00 2711 12 97 00 2711 13 10 00 2711 13 30 00 2711 13 91 00 2711 13 97 00 2711 14 00 00 2711 19 00 00 |
Скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази | євро за 1000 літрів | 31 |
2707 10 10 00
2707 10 90 00 |
Бензол | -“- | 153 |
2707 20 10 00
2707 20 90 00 |
Толуол | -“- | 153 |
2707 30 10 00
2707 30 90 00 |
Ксилол | -“- | 153 |
2901 10 00 00 | Вуглеводні ациклічні насичені | -“- | 171,50 |
2905 11 00 00 | Метанол технічний (метиловий спирт) | -“- | 245 |
2909 19 10 00
2909 19 90 10 2909 19 90 20 2909 19 90 90 |
Інші ефіри прості, ефіроспирти, ефірофеноли, ефіроспиртофеноли, пероксиди спиртів, пероксиди простих ефірів, пероксиди кетонів (визначеного або невизначеного хімічного складу) та їх галогеновані, сульфовані, нітровані або нітрозовані похідні, крім диетилового ефіру (код згідно з УКТ ЗЕД 2909 11 00 00) | -“- | 171,50 |
Антидетонатори, антиоксиданти, інгібітори смолоутворення, загусники, антикорозійні препарати та інші готові присадки, добавки для нафтопродуктів (включаючи бензин) або для інших рідин, які використовують з тією самою метою, що і нафтопродукти: | |||
3811 11 10 00
3811 11 90 00 3811 19 00 00 |
антидетонатори | євро за 1000 літрів | 171,50 |
3811 90 00 00 | Інші | -“- | 245 |
3826 00 10 00 3826 00 90 00 |
Біодизель та його суміші (що не містять або містять менш як 70 мас. % нафти або нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід) на основі моноалкільних складних ефірів жирних кислот | -“- | 97 |
3824 90 97 10 | Паливо моторне альтернативне | -“- | 120″; |
3) підпункт 215.3.10 викласти в такій редакції:
“215.3.10. Для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, ставка податку становить 5 відсотків. Для товарів, зазначених у
підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, реалізованих відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, ставка податку становить 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару”.
1) пункт 216.9 викласти в такій редакції:
“216.9. Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, для безготівкових розрахунків – дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, відвантаження, фізичного відпуску товару, а у разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, – дата надходження оплати за проданий товар”;
2) доповнити пунктом 216.12 такого змісту:
“216.12. Датою виникнення податкових зобов’язань щодо операцій, визначених у підпункті 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, є дата реалізації таких обсягів пального”.
1) назву доповнити словами “а також реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі”;
2) у пункті 217.1 слова “вироблених на митній території України, визначаються” замінити словами “вироблених на митній території України, а також реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, визначаються”;
3) пункт 217.3 викласти в такій редакції:
“217.3. Податок з товарів (продукції), вироблених на митній території України, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу.
Податок з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу”;
4) доповнити пунктом 217.6 такого змісту:
“217.6. Для пального, при виробництві якого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.
Сума податку щодо сировини, що підлягає відніманню, обчислюється із застосуванням ставок податку на таку сировину, чинних на дату реалізації пального. У разі якщо така сума перевищує суму податку з пального, виробленого з такої сировини, різниця платнику не відшкодовується.
Норми цього пункту застосовуються під час функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального, визначеної статтею 232 цього Кодексу”.
1) у підпункті 229.6.1 пункту 229.6:
в абзаці першому слова і цифри “(коди 2707 10 90 00, 2905 11 00 00 згідно з УКТ ЗЕД)” замінити словами і цифрами
“(коди 2707 10 90 00, 2707 20 90 00, 2707 30 90 00, 2707 50 90 00, 2905 11 00 00, 2909 19 10 00, 2909 19 90 10, 2909 19 90 20, 2909 19 90 90 згідно з УКТ ЗЕД)”;
в абзаці третьому слова і цифри “(код 2707 10 90 00 згідно з УКТ ЗЕД)” замінити словами і цифрами “(коди 2707 10 90 00, 2707 20 90 00, 2707 30 90 00, 2707 50 90 00, 2905 11 00 00,
2909 19 10 00, 2909 19 90 10, 2909 19 90 20, 2909 19 90 90 згідно
з УКТ ЗЕД)”;
2) в абзаці першому підпункту 229.7.1 пункту 229.7 слова і цифри “(коди 2707 10 90 00, 2905 11 00 00 згідно з УКТ ЗЕД)” замінити словами і цифрами “(коди 2707 10 90 00, 2707 20 90 00, 2707 30 90 00, 2707 50 90 00, 2905 11 00 00, 2909 19 10 00,
2909 19 90 10, 2909 19 90 20, 2909 19 90 90 згідно з УКТ ЗЕД)”.
1) у пунктах 230.1 та 230.19 слова “нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу” замінити словом “пального”;
2) пункт 230.1 доповнити абзацами п’ятим – сьомим такого змісту:
“Акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування навантаження-розвантаження, зберігання пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками та рівнемірами – лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі – рівнемір-лічильник), які зареєстровані в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.
Відпуск пального без наявності витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників забороняється.
Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, а також порядок передачі облікових даних з витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників електронними засобами зв’язку контролюючим органам встановлюється Кабінетом Міністрів України”;
3) пункт 230.2 доповнити словами “(крім пального)”;
4) у пунктах 230.5, 230.7, 230.11, 230.12 слова “нафтопродуктів, палива моторного альтернативного, скрапленого газу” та “нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу” виключити;
5) у пункті 230.19 слова “нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу” замінити словом “пального”;
6) пункти 230.20-230.23 виключити.
“Стаття 231. Акцизна накладна
231.1. Платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального втраченого, як в межах, так і понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального. В акцизній накладній зазначаються в окремих полях такі обов’язкові реквізити:
а) порядковий номер акцизної накладної;
б) дата складання акцизної накладної;
в) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник акцизного податку, – особи, що реалізує пальне;
г) код ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) особи, що реалізує пальне, та отримувача пального;
ґ) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податків, – отримувача пального;
д) код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
е) опис пального;
є) обсяг пального в літрах, приведених до t 15 оС.
231.2. Форма та порядок заповнення акцизної накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
231.3. Акцизна накладна складається платником податку в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
У разі здійснення операцій з реалізації пального, які передбачають відпуск пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях, акцизна накладна складається у день проведення відпуску пального через паливороздавальні колонки на таких станціях незалежно від того, коли відбувся перехід права власності на таке пальне.
Акцизна накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо акцизні накладні не були складені на ці операції) за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у разі здійснення реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок особи, що реалізує пальне). При цьому окремі обов’язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального, визначені підпунктами “г” та “ґ” пункту 231.1 цієї статті, не заповнюються.
У разі забезпечення безперервного постачання пального особа, яка реалізує пальне, може скласти для кожного отримувача пального зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.
Для цілей цього пункту під безперервним постачанням вважається забезпечення особою, яка реалізує пальне, можливості для отримувачів пального (контрагентів) отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця.
Акцизна накладна може бути складена не пізніше останнього
дня звітного місяця на загальний обсяг втраченого пального
протягом такого місяця за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що втрачено.
231.4. Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому статтею 212 цього Кодексу.
231.5. При реалізації пального особа, яка реалізує пальне, зобов’язана в установлені терміни скласти акцизну накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних, така реєстрація вважається наданням акцизної накладної отримувачу пального. Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, та акцизні накладні/розрахунки коригування, складені за операціями з реалізації пального суб’єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку, також підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
231.6. Реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Підтвердженням особі, що реалізує пальне, про прийняття її акцизної накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру акцизних накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання акцизної накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних, отримувач пального надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію акцизної накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та акцизну накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманими отримувачем пального.
З метою отримання особою, яка реалізує пальне, зареєстрованого в Єдиному реєстрі акцизних накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального, така особа, що реалізує пальне, надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру акцизних накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отриманим особою, яка реалізує пальне.
Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані акцизні накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених
пунктом 231.1 цієї статті, протягом операційного дня отримувачу пального/особі, яка реалізує пальне, надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, такі акцизна накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Платник податку має право зареєструвати акцизну накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, в якій загальний обсяг реалізованого пального не перевищує обсяг, обчислений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу.
Якщо обсяг, визначений відповідно до пункту 232.3 статті 232 цього Кодексу, є меншим за обсяг пального в акцизній накладній та/або розрахунку коригування, які платник податку повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних, то платник податку зобов’язаний перерахувати до бюджету суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими
підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, та зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального.
231.7. Якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, яка реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних:
особою, яка реалізує пальне, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального;
отримувачем пального, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, для чого особа, яка реалізує пальне, надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального. При цьому особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального.
Розрахунок коригування, складений платником податку до акцизних накладних з реалізації пального не платникам акцизного податку, або розрахунок коригування, складений за іншими операціями, ніж реалізація пального отримувачам пального, підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних таким платником податку.
231.8. Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Отримувач пального має право звіряти дані отриманої акцизної накладної на відповідність з даними Єдиного реєстру акцизних накладних.
231.9. Виявлення розбіжностей даних декларацій з акцизного податку платника податків та даних Єдиного реєстру акцизних накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки особи, яка реалізує пальне, та у відповідних випадках отримувача пального.
231.10. У разі порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувач пального має право протягом 60 календарних днів, що настають за днем реалізації пального, подати до контролюючого органу заяву із скаргою на таку особу, яка реалізує пальне. До заяви додаються копії первинних документів, складених відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, що підтверджують факт отримання такого пального.
Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеної особи, яка реалізує пальне.
Стаття 232. Електронне адміністрування реалізації пального
232.1. Облік обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального ведеться за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Ведення обліку обсягів пального у системі електронного адміністрування реалізації пального здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального є літри, приведені до
температури 150С. При цьому відпущені літри через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях для цілей цього розділу вважаються як літри, приведені до температури 150С. Така одиниця обліку повинна використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку.
Система електронного адміністрування реалізації пального забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД:
обсягів пального, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
обсягів пального, виробленого на митній території України або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок;
обсягів пального, на які платники податку зареєстрували заявки на поповнення обсягів залишку пального за рахунок сплачених коштів в бюджет в системі електронного адміністрування реалізації пального;
сум сплаченого акцизного податку, за рахунок яких платники податку можуть зареєструвати заявки на поповнення обсягів залишку пального;
обсягу залишку пального, на який платники податку мають право зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Порядок електронного адміністрування реалізації пального встановлюється Кабінетом Міністрів України.
232.2. Платникам акцизного податку автоматично відкриваються облікові картки в системі електронного адміністрування реалізації пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
232.3. Платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (ΣАНакл), обчислений за такою формулою:
ΣАНакл = ΣАНаклОтр + ΣАМитн + ΣЗаявкиПоповн – ΣКоригЗаявкиПоповн – ΣАНаклВид – ΣВтрат,
де:
ΣАНаклОтр – загальний обсяг пального за отриманими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та розрахунками коригування до них таких акцизних накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
ΣАМитн – загальний обсяг пального, ввезеного на митну територію України, оформленого належним чином митними деклараціями, з якого сплачено акцизний податок;
ΣЗаявкиПоповн – загальний обсяг пального за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального заявками на поповнення обсягу залишку пального, із списанням з облікових карток грошових коштів сплаченого акцизного податку в бюджет, рівних сумі акцизного податку для відповідного обсягу пального;
ΣКоригЗаявкиПоповн – загальний обсяг пального за оформленими та зареєстрованими в системі електронного адміністрування реалізації пального коригуваннями до заявок на поповнення обсягу залишку пального, за якими зменшується попередньо збільшений обсяг залишку пального;
ΣАНаклВид – загальний обсяг пального за виданими платником податку акцизними накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та розрахунками коригування до таких акцизних накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
ΣВтрат – загальний обсяг пального втраченого, як в межах, так і понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування в процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального, що засвідчені відповідним актом втрати, псування чи знищення пального.
232.4. Порядок реєстрації заявок на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального.
232.4.1. Заявки на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального повинні містити такі обов’язкові поля (реквізити):
а) порядковий номер заявки;
б) дата складання заявки;
в) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник акцизного податку, – особи, що реєструє заявку на поповнення обсягу залишку пального;
г) код ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) платника податку, що реєструє заявку на поповнення обсягу залишку пального;
ґ) код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
д) опис пального;
е) обсяг пального в літрах, приведених до t 15 оС до зарахування в Системі електронного адміністрування реалізації пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
є) ставка акцизного податку на відповідне пальне, що встановлена на дату реалізації пального;
ж) курс Національного банку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального;
з) сума акцизного податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, розрахованого за ставкою акцизного податку, передбаченою підпунктом 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, та обсягами пального, що містяться в таких заявках;
и) номер та дата заявки на поповнення обсягу залишку пального у випадку складання коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
232.4.2. У разі якщо у платника акцизного податку виникає потреба поповнити обсяги залишків пального в системі електронного адміністрування реалізації пального, він може зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального за умови наявності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку, не менше ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці.
Кошти сплаченого акцизного податку, які обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального, зараховуються на окремі рахунки, відкриті платнику акцизного податку в центральному органі виконавчої влади, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
232.4.3. У разі якщо у платника акцизного податку в результаті зміни фізико-хімічних показників пального є необхідність провести збільшення обсягів пального за певним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД і при цьому одночасно зменшити обсяги пального за іншим кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, такий платник податку може оформити заявку на поповнення обсягу залишку пального, в якій зазначаються обсяги пального, що збільшуються та що зменшуються.
При цьому якщо суми акцизного податку на таке пальне є рівними, то така заявка оформляється з нульовою сумою акцизного податку і реєструється без списання з облікової картки грошових коштів сплаченого акцизного податку.
У разі якщо сума акцизного податку на пальне, обсяг залишків якого збільшується, є більшою, ніж сума акцизного податку на пальне, обсяг залишків якого зменшується у зв’язку із зміною їх фізико-хімічних показників, заявка на поповнення обсягу залишку пального оформляється на суму різниці сум акцизного податку, розрахованих за відповідними ставками з відповідних обсягів залишку пального, що збільшуються та зменшуються, та реєструється із списанням з облікової картки грошових коштів в розмірі такої різниці.
У разі якщо сума акцизного податку на пальне, обсяги залишків якого збільшуються, є меншою, ніж сума акцизного податку на пальне, обсяги залишків якого зменшуються у зв’язку із зміною їх фізико-хімічних показників, заявка на поповнення обсягу залишку пального оформляється з нульовою сумою акцизного податку і реєструється без повернення на облікову картку грошових коштів сплаченого акцизного податку.
232.4.4. У разі виявлення помилок у зареєстрованих заявках на поповнення обсягу залишку пального платник податку має право в межах 365 днів зареєструвати коригування до такої заявки на поповнення обсягу залишку пального в межах позитивного значення показника ΣАНакл, визначеного відповідно до пункту 232.3 цієї статті. При цьому таке коригування до заявки на поповнення обсягу залишку пального повинно відображатися у декларації з акцизного податку за період, в якому відбулося таке коригування.
232.4.5. Форма та порядок заповнення заявки на поповнення обсягу залишку пального та коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики”.
“243.1. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення:
Найменування забруднюючої речовини | Ставка податку, гривень за 1 тонну |
Азоту оксиди | 1968,65 |
Аміак | 369,22 |
Ангідрид сірчистий | 1968,65 |
Ацетон | 738,45 |
Бенз(о)пірен | 2506116,51 |
Бутилацетат | 443,40 |
Ванадію п’ятиокис | 7384,48 |
Водень хлористий | 74,17 |
Вуглецю окис | 74,17 |
Вуглеводні | 111,26 |
Газоподібні фтористі сполуки | 4874,09 |
Тверді речовини | 74,17 |
Кадмію сполуки | 15581,58 |
Марганець та його сполуки | 15581,58 |
Нікель та його сполуки | 79387,98 |
Озон | 1968,65 |
Ртуть та її сполуки | 83449,45 |
Свинець та його сполуки | 83449,45 |
Сірководень | 6326,80 |
Сірковуглець | 4111,45 |
Спирт н-бутиловий | 1968,65 |
Стирол | 14375,55 |
Фенол | 8935,54 |
Формальдегід | 4874,09 |
Хром та його сполуки | 52850,62. |
243.2. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які встановлено клас небезпечності:
Клас небезпечності | Ставка податку, гривень за 1 тонну |
I | 14080,50 |
II | 3224,65 |
III | 480,47 |
IV | 111,26. |
243.3. Для забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які не встановлено клас небезпечності (крім двоокису вуглецю), ставки податку застосовуються залежно від установлених орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин (сполук) в атмосферному повітрі населених пунктів:
Орієнтовно безпечний рівень впливу речовин (сполук), міліграмів на 1 куб. метр | Ставка податку, гривень за 1 тонну |
Менше ніж 0,0001 | 592712,50 |
0,0001 – 0,001 (включно) | 50783,62 |
Понад 0,001 – 0,01 (включно) | 7015,25 |
Понад 0,01 – 0,1 (включно) | 1968,65 |
Понад 0,1 | 74,17. |
243.4. Ставка податку за викиди двоокису вуглецю становить 0,33 гривні за 1 тонну”.
“245.1. Ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти:
Найменування забруднюючої речовини | Ставка податку, гривень за 1 тонну |
Азот амонійний | 1293,10 |
Органічні речовини (за показниками біохімічного споживання кисню (БСК 5) | 517,57 |
Завислі речовини | 37,09 |
Нафтопродукти | 7606,99 |
Нітрати | 111,26 |
Нітрити | 6350,98 |
Сульфати | 37,09 |
Фосфати | 1033,52 |
Хлориди | 37,09. |
245.2. Ставки податку за скиди у водні об’єкти забруднюючих речовин, які не увійшли до пункту 245.1 цієї статті та на які встановлено гранично допустиму концентрацію або орієнтовно безпечний рівень впливу:
Гранично допустима концентрація забруднюючих речовин або орієнтовно безпечний рівень впливу, міліграмів на 1 літр | Ставка податку, гривень за 1 тонну |
До 0,001 (включно) | 135489,06 |
Понад 0,001 – 0,1 (включно) | 98236,15 |
Понад 0,1 – 1 (включно) | 16935,94 |
Понад 1 – 10 (включно) | 1723,59 |
Понад 10 | 345,04″. |
“246.1. Ставки податку за розміщення окремих видів надзвичайно небезпечних відходів:
246.1.1. обладнання та приладів, що містять ртуть, елементи з іонізуючим випромінюванням, – 694,91 гривні за одиницю;
246.1.2. люмінесцентних ламп – 12,09 гривні за одиницю.
246.2. Ставки податку за розміщення відходів, які встановлюються залежно від класу небезпеки та рівня небезпечності відходів:
Клас небезпеки відходів | Рівень небезпечності відходів | Ставка податку, гривень за 1 тонну |
I | надзвичайно небезпечні | 1128,63 |
II | високонебезпечні | 41,11 |
III | помірно небезпечні | 10,31 |
IV | малонебезпечні | 4,02 |
малонебезпечні нетоксичні відходи гірничої промисловості | 0,39″. |
“248.1. Ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк:
Категорія відходів | Ставка податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів (крім відходів, представлених як джерела іонізуючого випромінювання), гривень за 1 куб. метр | Ставка податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів, представлених як джерела іонізуючого випромінювання, гривень за 1 куб. сантиметр |
Високоактивні | 483699,51 | 16123,32 |
Середньоактивні та низькоактивні | 9029,05 | 3224,65″. |
1) у таблиці пункту 252.20 позиції:
“газ природний (будь-якого походження): | |
природний газ, що відповідає умові, визначеній у пункті 252.24 цієї статті, видобутий з покладів до 5000 метрів |
70,00 |
природний газ, що відповідає умові, визначеній у пункті 252.24 цієї статті, видобутий з покладів понад 5000 метрів |
14,00 |
з покладів на ділянках надр (родовищах) в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України | 11,00 |
природний газ, видобутий під час виконання договорів про спільну діяльність | 70,00 |
з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів
|
55,00 |
з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів |
28,00 |
неенергетичні, нерудні (неметаловмісні (неметалічні) корисні копалини, води підземні1), води поверхневі, грязі лікувальні (пелоїди) | 5,00″ |
замінити такими позиціями:
“газ природний (будь-якого походження): | |
природний газ, що відповідає умові, визначеній у пункті 252.24 цієї статті, видобутий з покладів до 5000 метрів |
29,00
|
природний газ, що відповідає умові, визначеній у пункті 252.24 цієї статті, видобутий з покладів понад 5000 метрів |
14,00 |
з покладів на ділянках надр (родовищах) в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України | 11,00 |
природний газ, видобутий під час виконання договорів про спільну діяльність | 70,00 |
з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів | 29,00 |
з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів |
14,00 |
неенергетичні, нерудні (неметаловмісні (неметалічні) корисні копалини, води підземні1), води поверхневі, грязі лікувальні (пелоїди), крім бурштину | 5,00 |
бурштин | 25,00″; |
2) у таблиці пункту 252.22 позицію:
“Видобування запасів природного газу, що не відповідає умові, визначеній у пункті 252.24 цієї статті, із свердловин, у тому числі під час дослідно-промислової експлуатації (геологічного вивчення), які внесені до Державного реєстру нафтових та газових свердловин після 1 серпня 2014 року (протягом двох років з дати внесення таких свердловин до зазначеного Реєстру) | 0,55″ |
виключити.
“253.5. Ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, встановлюються залежно від корисних властивостей надр і ступеня екологічної безпеки під час їх використання у таких розмірах:
Характер користування надрами | Вид користування надрами | Одиниця виміру | Ставка рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, за одиницю обсягу користування надрами, гривень на рік |
Використання підземного простору надр – пористих чи тріщинуватих геологічних утворень (пластів – колекторів) | зберігання природного газу та газоподібних продуктів | тис. куб. метрів активного об’єму | 0,38 |
Використання підземного простору – спеціально створених та існуючих гірничих виробок (відпрацьованих і пристосованих), а також природних порожнин (печер) | зберігання нафти та інших рідких нафтопродуктів | куб. метрів | 0,38 |
витримування виноматеріалів, виробництво і зберігання винопродукції | кв. метрів | 1,08 | |
вирощування грибів, овочів, квітів та інших рослин | кв. метрів | 0,62 | |
зберігання харчових продуктів, промислових та інших товарів, речовин і матеріалів | -“- | 0,46 | |
провадження іншої господарської діяльності | -“- | 1,51″.
|
“254.4. Ставки рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України встановлюються в таких розмірах:
Вид радіозв’язку | Діапазон радіочастот | Ставка рентної плати за 1 МГц смуги радіочастот на місяць, гривень |
|
1. | Радіорелейний зв’язок фіксованої радіослужби | 0,03-300 ГГц | 0,95 |
2. | Радіозв’язок: | ||
фіксованої, рухомої сухопутної радіослужб | 0,03-470 МГц | 926,34 | |
морської радіослужби | 0,03-470 МГц | 463,17 | |
3. | Радіозв’язок у системі охоронної та охоронно-пожежної сигналізації | 30-470 МГц | 926,34 |
4. | Радіозв’язок з використанням радіоподовжувачів | 30-470 МГц | 464,62 |
5. | Радіозв’язок у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів | 1427-2400 МГц 2400-2483,5 МГц 5150-5850 МГц |
23,40* |
6. | Радіозв’язок у системі з фіксованим абонентським радіодоступом стандарту DECT | 30-3000 МГц | 46,75 |
7. | Транкінговий радіозв’язок | 30-470 МГц | 2872,49 |
8. | Пошуковий радіозв’язок | 30-960 МГц | 37053,30 |
9. | Радіолокаційна та радіонавігаційна радіослужби | 30-3000 МГц 3-30 ГГц |
93,49 |
10. | Радіозв’язок супутникової рухомої та фіксованої радіослужб | 30-3000 МГц 3-30 ГГц |
61,37 |
11. | Стільниковий радіозв’язок | 300-2200 МГц | 23085,25* |
12. | Радіозв’язок у багатоканальних розподільчих системах для передавання та ретрансляції телевізійного зображення, передавання звуку, цифрової інформації | 2-7 ГГц | 40,92* |
10-42,5 ГГц | 14,62* | ||
13. | Передавання звуку залежно від потужності: | 30 кГц – 30 МГц | |
до 1 кВт включно | 1110,42 | ||
від 1,1 до 10 кВт включно | 1668,58 | ||
від 10,1 до 100 кВт включно | 2361,15 | ||
від 101 до 500 кВт включно | 2779,00 | ||
від 501 кВт і вище | 4617,04 | ||
14. | Передавання та ретрансляція телевізійного зображення залежно від потужності: | 30-300 МГц | |
від 1 до 10 Вт включно | 46,75 | ||
від 10,1 до 100 Вт включно | 140,28 | ||
від 101 Вт до 1 кВт включно | 230,85 | ||
від 1,1 до 5 кВт включно | 371,13 | ||
від 5,1 до 20 кВт включно | 695,49 | ||
від 20,1 кВт і вище | 926,34 | ||
15. | Передавання звуку залежно від потужності: | 66-74 МГц 87,5-108 МГц |
|
до 100 Вт включно | 347,74 | ||
від 101 Вт до 1 кВт включно | 695,49 | ||
від 1,1 до 10 кВт включно | 1110,42 | ||
від 10,1 кВт і вище | 1390,94 | ||
16. | Передавання та ретрансляція телевізійного зображення залежно від потужності: | 300-880 МГц | |
до 10 Вт включно | 32,15 | ||
від 10,1 до 100 Вт включно | 64,29 | ||
від 101 Вт до 1 кВт включно | 140,28 | ||
від 1,1 до 5 кВт включно | 277,64 | ||
від 5,1 до 20 кВт включно | 555,21 | ||
від 20,1 кВт і вище | 695,49 | ||
17. | Види радіозв’язку (служби, системи, радіотехнології, радіоелектронні засоби, випромінювальні пристрої), що не зазначені у пунктах 1-16 пункту 254.4 цієї статті | 9 кГц – 400 ГГц | 1390,94 |
____________
* Для ширини смуги радіочастот до 30 МГц (15 х 2) у кожному регіоні окремо, що належать окремому платнику рентної плати – користувачу радіочастотного ресурсу, застосовується понижувальний коефіцієнт 0,75″.
“255.5. Ставки рентної плати за спеціальне використання води встановлюються у таких розмірах:
255.5.1. за спеціальне використання поверхневих вод:
Басейни річок, включаючи притоки всіх порядків | Ставка рентної плати, гривень за 100 куб. метрів |
Дніпра на північ від м. Києва (Прип’яті та Десни), включаючи м. Київ | 45,11 |
Дніпра на південь від м. Києва (без Інгульця) | 42,91 |
Інгульця | 65,44 |
Сіверського Дінця | 87,98 |
Південного Бугу (без Інгулу) | 49,61 |
Інгулу | 60,87 |
Дністра | 27,03 |
Вісли та Західного Бугу | 27,03 |
Пруту та Сірету | 20,30 |
Тиси | 20,30 |
Дунаю | 18,09 |
Річок Криму | 90,21 |
Річок Приазов’я | 108,31 |
Інших водних об’єктів | 49,61; |
255.5.2. за спеціальне використання підземних вод:
Найменування регіону | Ставка рентної плати, гривень за 100 куб. метрів |
Автономна Республіка Крим (крім м. Севастополя) | 83,43 |
м. Севастополь | 83,43 |
Області: | |
Вінницька | 72,11 |
Волинська | 74,48 |
Дніпропетровська | 63,19 |
Донецька | 85,74 |
Житомирська | 72,11 |
Закарпатська | 47,37 |
Запорізька: | |
Веселівський, Мелітопольський, Приазовський, Якимівський райони | 72,11 |
інші адміністративно-територіальні одиниці області | 65,44 |
Івано-Франківська: | |
Богородчанський, Верховинський, Долинський, Косівський, Надвірнянський, Рожнятівський райони | 112,77 |
інші адміністративно-територіальні одиниці області | 63,19 |
Київська: | |
Білоцерківський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Поліський райони | 52,42 |
інші адміністративно-територіальні одиниці області | 61,85 |
Кіровоградська | 83,43 |
Львівська | 65,44 |
Луганська | 94,71 |
Миколаївська | 94,71 |
Одеська | 78,95 |
Полтавська: | |
Великобагачанський, Гадяцький, Зіньківський, Лохвицький, Лубенський, Миргородський, Новосанжарський, Решетилівський, Хорольський, Шишацький райони | 48,78 |
інші адміністративно-територіальні одиниці області | 54,37 |
Рівненська: | |
Володимирецький, Здолбунівський, Костопільський, Рівненський, Сарненський, Острозький райони | 58,19 |
інші адміністративно-територіальні одиниці області | 67,59 |
Сумська: | |
Глухівський, Сумський, Роменський, Шосткинський райони | 54,37 |
інші адміністративно-територіальні одиниці області | 61,91 |
Тернопільська | 87,98 |
Харківська | 67,64 |
Херсонська | 67,64 |
Хмельницька: | |
Деражнянський, Красилівський, Летичівський, Старокостянтинівський, Хмельницький, Полонський, Шепетівський райони | 56,41 |
інші адміністративно-територіальні одиниці області | 85,74 |
Черкаська | 48,78 |
Чернівецька | 78,95 |
Чернігівська: | |
Городнянський, Корюківський, Ічнянський, Сосницький, Щорський, Талалаївський райони | 67,64 |
інші адміністративно-територіальні одиниці області | 52,88 |
м. Київ | 67,39; |
255.5.3. для потреб гідроенергетики – 8,77 гривні за 10 тис. куб. метрів води, пропущеної через турбіни гідроелектростанцій;
255.5.4. для потреб водного транспорту з усіх річок, крім Дунаю:
для вантажного самохідного і несамохідного флоту, що експлуатується, – 0,1503 гривні за 1 тоннаж-добу експлуатації;
для пасажирського флоту, що експлуатується, – 0,0167 гривні за 1 місце-добу експлуатації;
255.5.5. для потреб рибництва:
46,03 гривні за 10 тис. куб. метрів поверхневої води;
55,34 гривні за 10 тис. куб. метрів підземної води;
255.5.6. за воду, що входить виключно до складу напоїв:
42,82 гривні за 1 куб. метр поверхневої води;
49,94 гривні за 1 куб. метр підземної води;
255.5.7. за шахтну, кар’єрну та дренажну воду – 9,92 гривні за 100 куб. метрів води”.
“256.3. Ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів встановлюються у таких розмірах:
256.3.1. за заготівлю деревини основних лісових порід:
Найменування лісової породи | Розряд | Ставка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень | |||
ділової (без кори) | дров’яної (з корою) |
||||
великої | середньої | дрібної | |||
Перший пояс лісів | |||||
Сосна | |||||
1 | 239,79 | 153,36 | 58,97 | 6,08 | |
2 | 170,41 | 109,54 | 42,59 | 4,65 | |
3 | 137,54 | 88,59 | 34,16 | 3,72 | |
4 | 103,43 | 65,74 | 25,28 | 2,80 | |
5 | 68,15 | 43,79 | 16,86 | 1,88 | |
Модрина | |||||
1 | 107,72 | 91,28 | 35,56 | 7,92 | |
2 | 77,59 | 65,74 | 25,28 | 6,08 | |
3 | 61,21 | 52,92 | 20,13 | 4,65 | |
4 | 45,64 | 39,28 | 14,98 | 3,28 | |
5 | 31,02 | 26,49 | 10,30 | 2,35 | |
Ялина, ялиця | |||||
1 | 212,60 | 181,28 | 69,52 | 8,04 | |
2 | 157,80 | 134,36 | 52,16 | 5,32 | |
3 | 126,56 | 108,28 | 41,44 | 4,68 | |
4 | 95,24 | 80,88 | 30,76 | 3,36 | |
5 | 63,92 | 53,48 | 20,76 | 2,68 | |
Дуб (крім дуба коркового) | |||||
1 | 629,13 | 302,32 | 100,66 | 10,30 | |
2 | 451,28 | 216,97 | 72,07 | 7,50 | |
3 | 361,40 | 172,70 | 58,04 | 6,08 | |
4 | 271,49 | 130,62 | 43,54 | 4,23 | |
5 | 177,88 | 86,35 | 29,01 | 3,28 | |
Ясен, клен (крім явора) | |||||
1 | 235,93 | 201,52 | 100,66 | 10,30 | |
2 | 169,20 | 144,65 | 72,07 | 7,50 | |
3 | 135,52 | 115,16 | 58,04 | 6,08 | |
4 | 101,78 | 87,08 | 43,54 | 4,23 | |
5 | 66,72 | 57,60 | 29,01 | 3,28 | |
Бук | |||||
1 | 453,57 | 291,76 | 97,38 | 8,88 | |
2 | 323,01 | 207,54 | 69,30 | 6,08 | |
3 | 259,78 | 166,43 | 55,72 | 5,15 | |
4 | 195,19 | 124,26 | 41,66 | 3,72 | |
5 | 130,62 | 83,22 | 27,64 | 2,35 | |
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в’яз, липа | |||||
1 | 35,11 | 30,21 | 22,46 | 7,92 | |
2 | 24,56 | 21,08 | 16,18 | 6,08 | |
3 | 19,66 | 17,56 | 13,33 | 4,65 | |
4 | 14,73 | 12,66 | 9,83 | 3,28 | |
5 | 9,83 | 8,43 | 6,30 | 2,35 | |
Осика, вільха сіра, тополя | |||||
1 | 20,33 | 17,56 | 13,33 | 5,63 | |
2 | 14,73 | 12,66 | 9,13 | 3,72 | |
3 | 11,96 | 9,83 | 7,76 | 3,28 | |
4 | 9,13 | 7,76 | 5,63 | 2,35 | |
5 | 5,63 | 4,90 | 3,53 | 0,92 | |
Другий пояс лісів | |||||
Сосна | |||||
1 | 204,46 | 130,56 | 50,09 | 5,15 | |
2 | 144,82 | 93,13 | 36,04 | 3,72 | |
3 | 115,61 | 74,84 | 29,01 | 3,28 | |
4 | 87,61 | 55,72 | 21,53 | 2,35 | |
5 | 58,44 | 37,44 | 14,53 | 1,40 | |
Модрина | |||||
1 | 92,23 | 79,44 | 30,41 | 7,50 | |
2 | 66,67 | 56,62 | 21,53 | 5,15 | |
3 | 52,92 | 44,74 | 17,30 | 4,23 | |
4 | 39,28 | 33,80 | 13,08 | 3,28 | |
5 | 26,49 | 22,85 | 8,88 | 1,88 | |
Ялина, ялиця | |||||
1 | 187,76 | 160,44 | 61,52 | 6,64 | |
2 | 134,36 | 114,72 | 44,12 | 4,68 | |
3 | 106,92 | 91,28 | 35,44 | 4,00 | |
4 | 80,88 | 69,16 | 26,72 | 3,36 | |
5 | 53,40 | 45,68 | 17,36 | 2,00 | |
Дуб (крім дуба коркового) | |||||
1 | 535,50 | 258,05 | 86,10 | 8,43 | |
2 | 383,85 | 184,35 | 61,32 | 6,08 | |
3 | 305,23 | 147,48 | 48,66 | 4,65 | |
4 | 228,42 | 109,54 | 37,02 | 3,72 | |
5 | 153,52 | 73,70 | 24,81 | 2,35 | |
Ясен, клен (крім явора) | |||||
1 | 200,82 | 172,03 | 86,10 | 8,43 | |
2 | 143,95 | 122,86 | 61,32 | 6,08 | |
3 | 114,44 | 98,31 | 48,66 | 4,65 | |
4 | 85,68 | 73,02 | 37,02 | 3,72 | |
5 | 57,60 | 49,17 | 24,81 | 2,35 | |
Бук | |||||
1 | 386,18 | 247,52 | 82,38 | 7,50 | |
2 | 275,24 | 175,92 | 58,97 | 5,15 | |
3 | 220,50 | 141,15 | 47,29 | 4,23 | |
4 | 165,68 | 105,31 | 35,56 | 3,28 | |
5 | 110,94 | 70,59 | 23,44 | 2,35 | |
Береза, вільха чорна, граб звичайний, в’яз, липа | |||||
1 | 28,76 | 24,56 | 18,96 | 7,03 | |
2 | 21,08 | 18,23 | 13,33 | 5,15 | |
3 | 16,86 | 14,06 | 11,23 | 3,72 | |
4 | 12,66 | 11,23 | 7,76 | 3,28 | |
5 | 8,43 | 7,03 | 5,63 | 1,88 | |
Осика, вільха сіра, тополя | |||||
1 | 17,56 | 15,43 | 11,23 | 4,65 | |
2 | 12,66 | 11,23 | 7,76 | 3,28 | |
3 | 9,83 | 9,13 | 7,03 | 2,80 | |
4 | 7,76 | 6,30 | 4,90 | 2,35 | |
5 | 4,90 | 4,90 | 3,53 | 1,40; |
256.3.2. за заготівлю деревини неосновних лісових порід:
Найменування лісової породи | Розряд | Ставка за 1 щільний куб. метр деревини, гривень | |||
ділової (без кори) | дров’яної (з корою) | ||||
великої | середньої | дрібної | |||
Перший пояс лісів | |||||
Самшит | |||||
1 | 1106,62 | 945,78 | 472,78 | 10,30 | |
2 | 790,61 | 675,47 | 337,96 | 7,50 | |
3 | 632,63 | 540,65 | 270,09 | 6,08 | |
4 | 474,66 | 405,13 | 202,69 | 4,23 | |
5 | 315,98 | 270,34 | 135,27 | 3,28 | |
Бархат, горіх | |||||
1 | 689,50 | 589,82 | 294,90 | 10,30 | |
2 | 492,94 | 421,29 | 210,64 | 7,50 | |
3 | 393,93 | 337,04 | 168,53 | 6,08 | |
4 | 295,60 | 252,78 | 126,84 | 4,23 | |
5 | 197,29 | 168,53 | 84,25 | 3,28 | |
Груша, кизил, явір | |||||
1 | 553,31 | 473,26 | 236,40 | 10,30 | |
2 | 395,30 | 337,71 | 169,01 | 7,50 | |
3 | 315,98 | 270,34 | 135,27 | 6,08 | |
4 | 237,33 | 202,94 | 101,58 | 4,23 | |
5 | 158,00 | 135,52 | 67,87 | 3,28 | |
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня | |||||
1 | 413,56 | 353,19 | 176,48 | 10,30 | |
2 | 295,60 | 252,11 | 125,89 | 7,50 | |
3 | 235,93 | 201,52 | 100,66 | 6,08 | |
4 | 177,66 | 150,95 | 75,38 | 4,23 | |
5 | 117,96 | 101,11 | 50,57 | 3,28 | |
Каштан, дуб корковий | |||||
1 | 344,76 | 294,90 | 147,48 | 10,30 | |
2 | 246,46 | 210,64 | 105,31 | 7,50 | |
3 | 197,29 | 168,53 | 84,25 | 6,08 | |
4 | 148,18 | 126,39 | 63,22 | 4,23 | |
5 | 98,31 | 84,25 | 42,59 | 3,28 | |
Барбарис, гледичія, кипарис, шипшина | |||||
1 | 276,64 | 235,93 | 118,44 | 10,30 | |
2 | 197,29 | 168,53 | 84,25 | 7,50 | |
3 | 157,28 | 134,82 | 67,40 | 6,08 | |
4 | 117,96 | 101,11 | 50,57 | 4,23 | |
5 | 79,32 | 68,12 | 34,16 | 3,28 | |
Акація, бересклет, бірючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха | |||||
1 | 207,17 | 176,93 | 88,45 | 10,30 | |
2 | 148,18 | 126,39 | 63,22 | 7,50 | |
3 | 117,96 | 101,11 | 50,57 | 6,08 | |
4 | 89,21 | 75,82 | 38,39 | 4,23 | |
5 | 59,70 | 50,57 | 25,28 | 3,28 | |
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях) | |||||
1 | 68,80 | 58,97 | 29,51 | 5,63 | |
2 | 49,17 | 42,14 | 21,08 | 3,72 | |
3 | 39,31 | 33,71 | 16,86 | 3,28 | |
4 | 29,51 | 25,28 | 12,66 | 2,35 | |
5 | 19,66 | 16,86 | 8,43 | 1,88 | |
Другий пояс лісів | |||||
Самшит | |||||
1 | 937,36 | 801,14 | 400,71 | 8,43 | |
2 | 669,14 | 572,26 | 286,02 | 6,08 | |
3 | 535,75 | 457,80 | 229,38 | 4,65 | |
4 | 401,60 | 343,36 | 171,78 | 3,72 | |
5 | 268,21 | 228,90 | 114,69 | 2,35 | |
Бархат, горіх | |||||
1 | 586,99 | 502,04 | 250,91 | 8,43 | |
2 | 419,16 | 358,79 | 179,28 | 6,08 | |
3 | 335,61 | 286,50 | 143,25 | 4,65 | |
4 | 251,36 | 216,27 | 107,18 | 3,72 | |
5 | 167,80 | 143,95 | 71,62 | 2,35 | |
Груша, кизил, явір | |||||
1 | 468,33 | 400,23 | 200,34 | 8,43 | |
2 | 334,94 | 285,77 | 143,25 | 6,08 | |
3 | 268,21 | 228,90 | 114,69 | 4,65 | |
4 | 200,82 | 172,03 | 86,10 | 3,72 | |
5 | 134,15 | 114,44 | 57,09 | 2,35 | |
Абрикос, вишня, ялівець, обліпиха, слива (крім терну), черешня, шовковиця, яблуня | |||||
1 | 352,49 | 300,52 | 150,75 | 8,43 | |
2 | 251,36 | 214,84 | 107,18 | 6,08 | |
3 | 200,82 | 172,03 | 86,10 | 4,65 | |
4 | 150,95 | 129,16 | 64,60 | 3,72 | |
5 | 100,41 | 85,68 | 43,06 | 2,35 | |
Каштан, дуб корковий | |||||
1 | 293,52 | 251,36 | 125,89 | 8,43 | |
2 | 209,94 | 179,76 | 89,88 | 6,08 | |
3 | 167,80 | 143,95 | 71,62 | 4,65 | |
4 | 125,72 | 107,44 | 53,82 | 3,72 | |
5 | 83,55 | 71,62 | 36,04 | 2,35 | |
Барбарис, гледичія, кипарис, шипшина | |||||
1 | 234,53 | 200,12 | 100,16 | 8,43 | |
2 | 167,13 | 143,25 | 71,15 | 6,08 | |
3 | 134,15 | 114,44 | 57,09 | 4,65 | |
4 | 100,41 | 85,68 | 43,06 | 3,72 | |
5 | 66,72 | 57,60 | 28,59 | 2,35 | |
Акація, бересклет, бірючина, глід, граб східний, тамарикс, калина, крушина, ліщина, горобина, бузок, скумпія, свидина, терен, черемха | |||||
1 | 176,23 | 150,25 | 75,38 | 8,43 | |
2 | 125,72 | 107,44 | 53,82 | 6,08 | |
3 | 100,41 | 85,68 | 43,06 | 4,65 | |
4 | 75,15 | 64,60 | 32,28 | 3,72 | |
5 | 50,57 | 42,81 | 21,53 | 2,35 | |
Верба, чагарники (крім зазначених в інших позиціях) | |||||
1 | 58,27 | 49,84 | 24,81 | 4,65 | |
2 | 42,14 | 35,81 | 17,81 | 3,28 | |
3 | 33,71 | 28,76 | 14,53 | 2,80 | |
4 | 25,28 | 21,76 | 10,78 | 2,35 | |
5 | 16,86 | 14,06 | 7,50 | 1,40″. |
“Стаття 2561. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
2561.1. Платниками рентної плати є суб’єкти господарювання, які експлуатують об’єкти магістральних трубопроводів та надають (організовують) послуги з транспортування (переміщення) вантажу трубопроводами України.
2561.2. Об’єктом оподаткування рентною платою:
для нафти та нафтопродуктів є їх фактичні обсяги, що транспортуються територією України у податковому (звітному) періоді;
для аміаку є сума добутків відстаней відповідних маршрутів його транспортування (переміщення), узгоджених між платником рентної плати та замовником на відповідний податковий (звітний) період, на обсяги аміаку, транспортованого (переміщеного) кожним маршрутом транспортування.
2561.3. Ставки оподаткування:
0,56 долара США за транспортування однієї тонни нафти магістральними нафтопроводами;
0,56 долара США за транспортування однієї тонни нафтопродуктів магістральними нафтопродуктопроводами;
2,4 долара США за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів відстані відповідних маршрутів його транспортування.
У разі зміни тарифів на транспортування до ставок рентної плати застосовується коригуючий коефіцієнт, який обчислюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, крім ставки рентної плати за транзитне транспортування аміаку та за транспортування нафти магістральними нафтопроводами для споживачів України.
2561.4. Сума податкових зобов’язань з рентної плати обчислюється як добуток відповідного об’єкта оподаткування, визначеного у пункті 2561.2 цієї статті, на відповідну ставку оподаткування, визначену у пункті 2561.3 цієї статті, та з урахуванням коригуючого коефіцієнта, визначеного в установленому порядку.
2561.5. Сума податкових зобов’язань з рентної плати за податковий (звітний) період сплачується виходячи з:
фактичних обсягів аміаку і відстані відповідних маршрутів його транспортування територією України;
фактичних обсягів нафти і нафтопродуктів, що транспортуються територією України.
2561.6. Для цілей цієї статті застосовуються такі терміни:
вантаж – нафта та продукти її переробки (нафтопродукти), а також аміак;
відповідний маршрут – шлях транспортування (переміщення) вантажу, що визначається видом транспортних послуг під час його транзиту трубопроводами, зокрема:
а) між прикордонними пунктами приймання (відправлення) та призначення або перевалювальним комплексом для вантажу, що надійшов з територій інших держав і призначений для споживачів за межами України;
б) магістральними трубопроводами, у тому числі з наданням послуг з тимчасового зберігання або переробки вантажу на території України, з подальшим переміщенням за її межі;
маршрут транспортування – шлях транспортування (переміщення) вантажу між пунктами приймання (відправлення) та призначення, що визначені сторонами в істотних умовах договору з надання транспортних послуг;
послуги – транспортування (переміщення) вантажу магістральними трубопроводами України;
тариф – вартість транспортування облікової одиниці вантажу магістральними трубопроводами України (без податку на додану вартість), що встановлюється:
на транспортування для споживачів України – органом державної влади, уповноваженим відповідно до законодавства;
для транзиту територією України – на підставі договорів”.
1) пункт 257.1 викласти в такій редакції:
“257.1. Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу, а для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України, дорівнює календарному місяцю”;
2) у пункті 257.3:
в абзаці першому слова “що дорівнює календарному кварталу” замінити словами “визначений цією статтею”;
у підпункті 257.3.6 слова “природного газу та” виключити;
3) пункт 257.4 виключити;
4) у пункті 257.5 слова “з урахуванням фактично сплачених авансових внесків” виключити.
1) підпункт “ґ” підпункту 266.2.2 пункту 266.2 викласти в такій редакції:
“ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
2) у пункті 266.4:
абзац шостий підпункту 266.4.1 виключити;
у підпункті 266.4.2:
абзац перший викласти в такій редакції:
“266.4.2. Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів”;
в абзаці шостому слова “абзацу першого та другого”
виключити;
3) підпункт 266.5.1 пункту 266.5 викласти в такій редакції:
“266.5.1. Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування”;
4) у підпункті 266.7.1 пункту 266.7:
у підпунктах “а”, “б”, “в” слова “та пільги органів місцевого самоврядування з неоподатковуваної площі таких об’єктів (у разі її встановлення)” виключити;
у підпункті “г” слова і цифри “підпунктів 2 і 3” замінити словами “підпунктів “б” і “в”;
доповнити підпунктом “ґ” такого змісту:
“ґ) за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів “а”-“г” цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку)”;
5) абзац другий підпункту 266.9.1 пункту 266.9 викласти в такій редакції:
“Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків”.
1) підпункт 267.2.1 пункту 267.2 викласти в такій редакції:
“267.2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті”;
2) пункт 267.6 доповнити підпунктами 267.6.7–267.6.10 такого змісту:
“267.6.7. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.
267.6.8. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 267.2.1
пункту 267.2 цієї статті є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.
У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.
267.6.9. У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 267.2.1
пункту 267.2 цієї статті є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.
267.6.10. Фізичні особи – платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Фізичні особи – нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування”.
1) у підпункті 268.2.1 пункту 268.2 слова “та міської ради” замінити словами “міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
2) у підпункті 268.5.1 пункту 268.5:
в абзаці першому слова “та міської ради” замінити словами “міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
в абзаці четвертому слова “або міською радою” замінити словами “міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”.
1) у пункті 2681.1:
у підпункті 2681.1.1 слова “або міської ради” замінити словами “міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
у підпункті 2681.1.2:
в абзаці першому слова “або міської ради” замінити словами “міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
абзац другий після слів “міської ради” доповнити словами “або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
2) у підпункті 2681.2.1 пункту 2681.2 слова “або міської ради” замінити словами “міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
3) у підпункті 2681.3.2 пункту 2681.3 слова “та міські ради” замінити словами “міські ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
4) у підпункті 2681.4.1 пункту 2681.4 слова “або міською радою” замінити словами “міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”.
“288.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки”.
1) у пункті 293.3:
у підпункті 1 цифру і слово “2 відсотки” замінити цифрою і словом “3 відсотки”;
у підпункті 2 цифру і слово “4 відсотки” замінити цифрою і словом “5 відсотків”;
2) у пункті 293.7 слова “або міської ради” замінити словами “міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад”;
3) у пункті 293.9:
у підпункті 293.9.1 цифри “0,45” замінити цифрами “0,81”;
у підпункті 293.9.2 цифри “0,27” замінити цифрами “0,49”;
у підпункті 293.9.3 цифри “0,27” замінити цифрами “0,49”;
у підпункті 293.9.4 цифри “0,09” замінити цифрами “0,16”;
у підпункті 293.9.5 цифри “1,35” замінити цифрами “2,43”;
у підпункті 293.9.6 цифру “3” замінити цифрами “5,4”.
1) абзац сьомий пункту 1 виключити;
2) у підпункті 4 пункту 2 цифри “2018” замінити цифрами “2017”.
1) у підрозділі 2:
у пункті 12 цифри “2016” замінити цифрами “2017”;
пункти 15, 151 та 152 виключити;
пункт 26 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
“У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу та положення статті 199 цього Кодексу не застосовуються”;
в абзаці четвертому пункту 33 цифри та слова “31 січня
2014 року” замінити цифрами та словами “31 грудня 2014 року”;
доповнити пунктом 341 такого змісту:
“341. Для платників податку, які застосовують касовий метод податкового обліку відповідно до пункту 187.10 статті 187 цього Кодексу, у обрахунку суми ΣНакл беруть участь суми податку, зазначені в податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року, за якими право на включення таких сум до податкового кредиту виникає після 1 липня 2015 року.
Такі суми податку беруть участь у обрахунку суми ΣНакл на підставі податкової декларації з податку за звітний період, у якому платник податку, що застосує касовий метод податкового обліку, відповідно до пункту 187.10 статті 187 цього Кодексу, включає такі суми податку до податкового кредиту (з урахуванням вимог
пункту 198.6 статті 198 цього Кодексу) у зв’язку із застосуванням касового методу податкового обліку”;
у пункті 37:
абзац перший після слів та цифр “після 1 липня 2015 року” доповнити словами та цифрами “крім випадків, визначених
пунктом 200.11 статті 200 цього Кодексу”;
доповнити абзацом третім такого змісту:
“Бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість, задекларованих до відшкодування до 1 липня 2015 року, здійснюється у порядку, визначеному статтею 200 цього Кодексу у редакції, що діяла станом на 1 липня 2015 року”;
доповнити пунктом 46 такого змісту:
“46. Тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від сплати податку на додану вартість операції платника податку – боржника з постачання товарів для цілей погашення його заборгованості перед кредиторами відповідно до плану реструктуризації, погодженого згідно із законом щодо фінансової реструктуризації, або плану санації, затвердженого згідно із статтею 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей, встановлених законом щодо фінансової реструктуризації. Під час постачання товарів, що звільняються від сплати податку на додану вартість згідно із цим пунктом, платник податку – боржник не застосовує норми розділу V цього Кодексу щодо нарахування податкових зобов’язань або коригування раніше визнаних податкових зобов’язань та/або виділеного податкового кредиту у зв’язку з таким постачанням”;
2) у підрозділі 4:
пункт 9 викласти в такій редакції:
“9. У січні – грудні 2015 року платники зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. Починаючи з 1 січня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не сплачуються”;
доповнити пунктами 38-40 такого змісту:
“38. Платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі
2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.
Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 123 цього Кодексу.
1) зменшує фінансовий результат до оподаткування:
на суму доходів, визнаних ним відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності внаслідок списання йому податкового боргу, анулювання (прощення) та/або розстрочення (відстрочення) його зобов’язань відповідно до положень пункту 37 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” цього Кодексу та закону щодо фінансової реструктуризації;
на суму доходів, визнаних ним відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності у зв’язку з розформуванням резервів внаслідок реструктуризації ним зобов’язань відповідно до плану реструктуризації, погодженого згідно із законом щодо фінансової реструктуризації, або плану санації, затвердженого згідно із статтею 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей, встановлених законом щодо фінансової реструктуризації, якщо оподаткування таких резервів регулюється нормами пункту 139.3 статті 139 цього Кодексу;
2) збільшує фінансовий результат до оподаткування:
на одну третю частину суми доходів, визнаних у зв’язку із зменшенням (розформуванням) резервів, на яку зменшувався його фінансовий результат до оподаткування згідно з підпунктом 1 цього пункту, в кожному з трьох років, наступних за роком, у якому було погоджено план реструктуризації згідно із законом щодо фінансової реструктуризації або затверджено план санації згідно із статтею 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей, встановлених законом щодо фінансової реструктуризації;
3) не змінює фінансового результату до оподаткування:
на суму використаного резерву внаслідок анулювання (прощення) зобов’язання на умовах плану реструктуризації, погодженого згідно із законом щодо фінансової реструктуризації, або плану санації, затвердженого згідно із статтею 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей, встановлених законом щодо фінансової реструктуризації;
на суму доходів та витрат, не зазначених у підпунктах 1 і 2 цього пункту, що визнаються відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності внаслідок реструктуризації зобов’язань на умовах плану реструктуризації, погодженого згідно із законом щодо фінансової реструктуризації, або плану санації, затвердженого згідно із статтею 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей, встановлених законом щодо фінансової реструктуризації.
3) у підрозділі 5:
абзаци восьмий та дев’ятий пункту 1 викласти в такій редакції:
“63,50 гривні за 1 літр 100-відсоткового спирту – з 1 січня до
31 березня 2016 року, а з 1 квітня 2016 року – 89,94 гривні за 1 літр 100-відсоткового спирту;
з 1 січня 2017 року застосовується ставка акцизного податку, визначена підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу”;
доповнити пунктами 9-14 такого змісту:
“9. Протягом 20 календарних днів, починаючи з 1 березня
2016 року, платник податку зобов’язаний подати контролюючому органу акт проведення інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року із зазначенням адрес об’єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків пального, перелік резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишку пального, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об’єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об’єктів. Зазначені у такому акті інвентаризації обсяги залишку пального контролюючий орган враховує у формулі, визначеній пунктом 232.3 статті 232 цього Кодексу, як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.
Форма акта проведення інвентаризації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Дані акта проведення інвентаризації обсягів залишку пального можуть бути перевірені контролюючим органом у встановленому порядку протягом шести календарних місяців із дня його подання.
При встановленні за результатами перевірки невідповідності обсягів пального, зазначених у акті інвентаризації, фактичним даним та/або даним бухгалтерського обліку підприємства контролюючий орган здійснює відповідні коригування в Єдиному реєстрі електронних акцизних накладних на підставі даних акта перевірки.
За рахунок сум такого овердрафту платник податку має право зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального без наявності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку.
Такий овердрафт щокварталу (протягом першого числа відповідного кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців/чотири квартали, станом на дату такого перерахунку, задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього розрахунку та додавання суми згідно з поточним перерахунком.
Період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється без обмеження обсягів, обчислених за формулою, визначеною у пункті 232.3 статті 232 цього Кодексу.
З 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється з урахуванням усіх вимог, встановлених цим Кодексом.
1) здійснення функціонування акцизних складів на підприємствах, що здійснюють виробництво пального, та представника (представників) контролюючого органу на такому акцизному складі відповідно до редакції цього Кодексу, що діяла до набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”;
2) для пального, у виробництві якого як сировина використані інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини. Сума податку на сировину, що підлягає відніманню, обчислюється із застосуванням ставок податку на таку сировину, чинних на день реалізації пального. У разі якщо така сума перевищує суму податку на пальне, вироблене з такої сировини, різниця платнику не відшкодовується;
3) для обчислення зменшення суми акцизного податку відповідно до підпункту 2 цього пункту платник податку має
отримати від виробника або імпортера підакцизної сировини довідку про обсяг поставленої підакцизної сировини (із зазначенням найменування покупця (отримувача) підакцизної сировини, відомостей про відповідні суми сплаченого акцизного податку та переліку податкових накладних з податку на додану вартість, оформлених на постачання такої сировини) та підтвердження контролюючого органу про зарахування акцизного податку до бюджету. Таке підтвердження надається виробнику або імпортеру підакцизної сировини контролюючим органом за його місцезнаходженням протягом одного робочого дня після звернення шляхом надання відповідної довідки.
Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД |
Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД | Ставка акцизного податку у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) | |
одиниця виміру | ставка | ||
2707 50 10 00
2707 50 90 00 |
суміші ароматичних вуглеводнів, з яких 65 об. % або більше (включаючи втрати) переганяється при температурі до 250° C за методом, визначеним згідно з ASTM D 86 |
євро за 1000 кілограмів |
228 |
Легкі дистиляти: | |||
2710 12 11 10 2710 12 11 20 2710 12 11 90 |
для специфічних процесів переробки | євро за 1000 кілограмів |
228 |
2710 12 15 10 2710 12 15 20 2710 12 15 90 |
для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарних підкатегоріях 2710 12 11 10, 2710 12 11 20, 2710 12 11 90 |
євро за 1000 кілограмів |
228 |
Бензини спеціальні: | |||
2710 12 21 00 | уайт-спірит | -“- | 228 |
2710 12 25 00 | інші спеціальні бензини | -“- | 228 |
Бензини моторні: | |||
2710 12 31 00 | бензини авіаційні | євро за 1000 кілограмів |
36 |
бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: | |||
2710 12 41 11 2710 12 41 12 2710 12 41 13 2710 12 41 31 2710 12 41 32 2710 12 41 33 2710 12 41 91 2710 12 41 92 2710 12 41 93 2710 12 45 01 2710 12 45 02 2710 12 45 09 2710 12 49 01 2710 12 49 02 2710 12 49 09 |
із вмістом не менш як 5 мас. % біоетанолу або не менш як 5 мас. % етил-трет-бутилового ефіру або їх суміші |
-“- | 228 |
2710 12 41 14 2710 12 41 15 2710 12 41 19 2710 12 41 34 2710 12 41 35 2710 12 41 39 2710 12 41 94 2710 12 41 95 2710 12 41 99 2710 12 45 12 2710 12 45 13 2710 12 45 99 2710 12 49 12 2710 12 49 13 2710 12 49 99 |
інші бензини | -“- | 228 |
2710 20 90 00 | інші нафтопродукти
|
євро за 1000 кілограмів |
228 |
2710 12 51 10 2710 12 51 20 2710 12 51 90 2710 12 59 10 2710 12 59 20 2710 12 59 90 |
із вмістом свинцю більш як 0,013 г/л | -“- | 228 |
2710 12 70 00 | Паливо для реактивних двигунів | -“- | 34 |
2710 12 90 00 | Інші легкі дистиляти | -“- | 228 |
Середні дистиляти: | |||
2710 19 11 10 2710 19 11 20 2710 19 11 90 |
для специфічних процесів переробки | -“- | 228 |
2710 19 15 10 2710 19 15 20 2710 19 15 90 |
для хімічних перетворень у процесах, не зазначених у товарній категорії 2710 19 11 |
—”— | 228 |
Гас: | |||
2710 19 21 00 | паливо для реактивних двигунів | -“- | 26 |
2710 19 25 00 | інший гас | -“- | 228 |
2710 19 29 00 | Інші середні дистиляти | -“- | 228 |
2710 19 31 01 2710 19 31 10 2710 19 35 01 2710 19 35 10 2710 19 43 00 2710 19 46 00 2710 19 47 10 2710 20 11 00 2710 20 15 00 |
Важкі дистиляти (газойлі): | -“- | 113 |
2710 19 31 20 2710 19 31 30 2710 19 31 40 2710 19 35 20 2710 19 35 30 2710 19 35 40 2710 19 47 90 2710 19 48 00 2710 20 17 00 2710 20 19 00 |
Важкі дистиляти (газойлі): | -“- | 149 |
2710 19 62 00
2710 19 64 00 2710 19 68 10 2710 19 68 20 2710 19 68 90 2710 20 31 00 2710 20 35 00 2710 20 39 00 |
Тільки паливо пічне побутове | євро за 1000 кілограмів |
115 |
2710 19 51 00 | Паливо рідке (мазут) для специфічних процесів переробки | -“- | 115 |
2710 19 55 00 | Паливо рідке (мазут) для хімічних перетворень у процесах, крім зазначених у товарній підкатегорії 2710 19 51 00 | -“- | 115 |
2711 11 00 00 | Скраплений газ природний | -“- | 7 |
2711 12 11 00 2711 12 19 00 2711 12 91 00 2711 12 93 00 2711 12 94 00 2711 12 97 00 2711 13 10 00 2711 13 30 00 2711 13 91 00 2711 13 97 00 2711 14 00 00 2711 19 00 00 |
Скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази | -“- | 57 |
2707 10 10 00
2707 10 90 00 |
Бензол | євро за 1000 кілограмів |
283 |
2707 20 10 00
2707 20 90 00 |
Толуол | -“- | 283 |
2707 30 10 00
2707 30 90 00 |
Ксилол | -“- | 283 |
Вуглеводні ациклічні: | |||
2901 10 00 00 | насичені | -“- | 228 |
2905 11 00 00 | Метанол технічний (метиловий спирт) | -“- | 452 |
2909 19 10 00
2909 19 90 10 2909 19 90 20 2909 19 90 90 |
Інші ефіри прості, ефіроспирти, ефірофеноли, ефіроспиртофеноли, пероксиди спиртів, пероксиди простих ефірів, пероксиди кетонів (визначеного або невизначеного хімічного складу) та їх галогеновані, сульфовані, нітровані або нітрозовані похідні, крім диетилового ефіру (код згідно з УКТ ЗЕД 2909 11 00 00) |
-“- | 228 |
Антидетонатори, антиоксиданти, інгібітори смолоутворення, загусники, антикорозійні препарати та інші готові присадки, добавки для нафтопродуктів (включаючи бензин) або для інших рідин, які використовують з тією самою метою, що й нафтопродукти: | |||
3811 11 10 00
3811 11 90 00 3811 19 00 00 |
антидетонатори: | євро за 1000 кілограмів |
228 |
3811 90 00 00 | інші | -“- | 283 |
3826 00 10 00 3826 00 90 00 |
Біодизель та його суміші (що не містять або містять менш як 70 мас. % нафти або нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід) на основі моноалкільних кладних ефірів жирних кислот | -“- | 115 |
3824 90 97 10 | Паливо моторне альтернативне | -“- | 141″; |
4) у підрозділі 6:
у назві слова “земельного податку” замінити словами “плати за землю”;
доповнити пунктом 6 такого змісту:
“6. Встановити, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із значенням 120 відсотків”;
5) підрозділ 8 доповнити пунктом 5 такого змісту:
“5. Встановити, що у 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) визначається з урахуванням таких особливостей:
1) для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу;
2) для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу”;
6) текст підрозділу 91 викласти в такій редакції:
“1. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року до 1 квітня
2016 року, встановлюється ставка рентної плати за користування надрами для видобування газу природного, визначена пунктом 252.20 статті 252 цього Кодексу, за природний газ, що відповідає умові, визначеній у пункті 252.24 статті 252 цього Кодексу, видобутий з покладів до 5000 метрів, у розмірі 70 відсотків, а з 1 квітня 2016 року до 31 грудня 2016 року (включно) – 50 відсотків”;
7) підрозділ 10 доповнити пунктом 37 такого змісту:
“37. Виконання контролюючими органами плану реструктуризації, погодженого згідно із законом щодо фінансової реструктуризації (далі – план реструктуризації), або плану санації, затвердженого згідно із статтею 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей, встановлених законом щодо фінансової реструктуризації (далі – план санації), у разі визнання їх залученими кредиторами відповідно до Закону України “Про фінансову реструктуризацію” здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених цим пунктом.
Реструктуризація податкового боргу та грошових зобов’язань платника податків на умовах плану реструктуризації або плану санації
здійснюється відповідно до цього пункту та не потребує укладення окремого договору про розстрочення (відстрочення) згідно із
статтею 100 цього Кодексу.
Реструктуризація податкового боргу та грошових зобов’язань платника податків згідно з цим пунктом здійснюється контролюючими органами шляхом анулювання (прощення), розстрочення (відстрочення) податкового боргу та грошових зобов’язань.
Операції з реструктуризації заборгованості відповідно до плану реструктуризації або плану санації не визнаються контрольованими операціями відповідно до статті 39 цього Кодексу та до них не застосовуються вимоги цього Кодексу, встановлені до контрольованих операцій.
Контролюючі органи здійснюють списання, розстрочення (відстрочення) податкового боргу та грошових зобов’язань платника податку протягом 10 робочих днів з дня погодження плану реструктуризації або затвердження плану санації.
Контролюючі органи зобов’язані списати частину податкового боргу пропорційно до частини анульованих (прощених) кредиторами зобов’язань боржника відповідно до плану реструктуризації або плану санації. Розстрочення (відстрочення) або списання податкового боргу здійснюється на умовах плану реструктуризації або плану санації. Такі умови повинні бути не гіршими, ніж умови задоволення вимог інших кредиторів, визначені планом реструктуризації або планом санації. Загальний строк погашення розстроченого (відстроченого) податкового боргу не може перевищувати трьох років з дня погодження плану реструктуризації або затвердження плану санації.
Майно платника податку звільняється з податкової застави та від адміністративного арешту з дня погодження плану реструктуризації або затвердження плану санації.
Погашення реструктуризованих податкових зобов’язань здійснюється платником податку на умовах плану реструктуризації або плану санації. У разі невиконання платником податку своїх обов’язків з погашення реструктуризованих податкових зобов’язань строк виконання податкових зобов’язань вважається таким, що настав.
Не підлягають списанню та/або реструктуризації податковий борг та грошові зобов’язання платника податку з податку на доходи фізичних осіб та за єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім штрафних санкцій та пені.
Визнається безнадійним незалежно від наявності критеріїв визначення податкового боргу безнадійним, установлених у статті 101 цього Кодексу, та підлягає списанню контролюючими органами:
податковий борг платника податків, що виник більш як за три роки до дня початку процедури фінансової реструктуризації відповідно до закону щодо фінансової реструктуризації;
податковий борг платника податків, що виник протягом трьох років до дня початку процедури фінансової реструктуризації відповідно до закону щодо фінансової реструктуризації, що списується на умовах плану реструктуризації або плану санації;
застосовані штрафні санкції та пеня, нараховані платнику податків до дати початку процедури фінансової реструктуризації відповідно до закону щодо фінансової реструктуризації, за якими тривають процедури адміністративного або судового оскарження.
Підлягають розстроченню (відстроченню) несписаний податковий борг та грошові зобов’язання платника податків, що виникли до дня початку процедури фінансової реструктуризації відповідно до закону щодо фінансової реструктуризації, на умовах плану реструктуризації або плану санації.
Припинення плану реструктуризації або плану санації є підставою для нарахування пені, штрафних та фінансових санкцій відповідно до законодавства на несплачену суму заборгованості з податків (зборів)”.
підпунктів 3 та 10 пункту 45 розділу I цього Закону щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, які набирають чинності з 1 лютого 2016 року;
підпункту 2 пункту 52 розділу I цього Закону щодо ставок акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку, який набирає чинності з першого числа третього місяця з дня набрання чинності цим Законом;
пункту 58 розділу I цього Закону (щодо доповнення Кодексу статтями 231 та 232) щодо запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, який набирає чинності з 1 березня 2016 року.
1) у Законі України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 37,
ст. 237 із наступними змінами):
а) у статті 1:
у пункті 5 частини першої:
в абзаці третьому слова “юридичними та фізичними особами, крім банківських установ” замінити словами “фізичними особами”;
абзац четвертий викласти в такій редакції:
“Уповноважені банки, інші фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку подають до 20 числа місяця, що настає за звітним, до органів Пенсійного фонду України звіт про нарахування (утримання) та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти фізичними особами у готівковій формі у порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України”;
у частині другій:
слова “здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі” виключити, а слова “торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння” замінити словами “поданні ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на клеймування державним пробірним клеймом до казенних підприємств пробірного контролю”;
доповнити реченням другим такого змісту: “Фізичні особи, які проживають у зонах гарантованого добровільного відселення та посиленого радіоекологічного контролю, сплачують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування при здійсненні операцій з купівлі іноземної валюти у готівковій формі на загальних підставах”;
б) у частині першій статті 3 слова “визначеному законодавством України” замінити словами “визначеному Кабінетом Міністрів України”;
2) частину четверту статті 21 Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 23, ст. 121; 2011 р., № 2-3,
ст. 11; 2014 р., № 39, ст. 2006) виключити;
3) у Законі України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 31-32, ст. 263 із наступними змінами):
а) у статті 17:
в абзаці сорок четвертому частини другої слова “клас професійного ризику виробництва платника єдиного внеску за основним видом його економічної діяльності” виключити;
в абзаці дванадцятому частини третьої слова “клас професійного ризику виробництва платника єдиного внеску за основним видом його економічної діяльності” виключити;
в абзаці двадцятому частини четвертої слова “клас професійного ризику виробництва платника єдиного внеску за основним видом його економічної діяльності” виключити;
б) абзац четвертий частини п’ятої статті 171 виключити;
в) в абзаці восьмому частини другої статті 28 слова “клас професійного ризику виробництва платника єдиного внеску за основним видом його економічної діяльності” виключити;
4) у Законі України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 2-3, ст. 11 із наступними змінами):
а) пункт 4 частини першої статті 1 викласти в такій редакції:
“4) максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок”;
б) у статті 4:
у частині першій:
абзац сьомий пункту 1 замінити сімома новими абзацами такого змісту:
“підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства для таких осіб:
військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу;
батьків – вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;
осіб, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;
осіб, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, Службі безпеки України, органах Міністерства внутрішніх справ України та службу в органах і підрозділах цивільного захисту;
осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини;
одного з непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючих працездатних осіб, які здійснюють догляд за інвалідом I групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства”.
У зв’язку з цим абзац восьмий вважати абзацом чотирнадцятим;
пункти 2, 3 та 6-14 виключити;
доповнити пунктом 15 такого змісту:
“15) особи, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування”;
частини другу і третю виключити;
в) частину третю статті 5 викласти в такій редакції:
“3. Платникам єдиного внеску, зазначеним у пунктах 1, 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, на яких не поширюється дія Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за погодженням з Пенсійним фондом безоплатно надсилається повідомлення про взяття їх на облік”;
г) у статті 7:
у частині першій:
у пункті 1:
в абзаці першому цифри і слово “2, 3, 6, 7 і 8” виключити;
в абзаці третьому слова та цифри “пунктах 10, 12, 13 та 14” замінити словами та цифрою “абзаці сьомому пункту 1”;
абзац четвертий виключити;
у пункті 4:
в абзаці першому слово та цифри “пункті 11” замінити словами та цифрою “абзаці сьомому пункту 1”;
абзац другий виключити;
частину шосту виключити;
друге речення частини сьомої викласти в такій редакції: “Не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та /або введення воєнного стану”;
ґ) у статті 8:
частину п’яту викласти в такій редакції:
“5. Єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру”;
частини шосту – дванадцяту виключити;
абзац другий частини двадцять восьмої виключити;
д) у статті 10:
у частині першій:
абзац другий виключити;
абзац третій викласти в такій редакції:
“члени фермерського господарства, особистого селянського господарства”;
абзац четвертий виключити;
в абзаці п’ятому слова та цифри “не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 2-14” замінити словами та цифрами “не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини першої статті 4, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4 та 5”;
частину другу доповнити словами “(крім договорів про одноразову сплату)”;
абзац четвертий частини четвертої виключити;
частину шосту викласти в такій редакції:
“6. Єдиний внесок для осіб, які мають право на добровільну сплату внеску, встановлюється у розмірі, визначеному статтею 8 цього Закону”;
в абзаці третьому пункту 1 частини восьмої слова “Пенсійного фонду” замінити словами “доходів і зборів”;
у частині дев’ятій:
в абзаці першому слова “Пенсійним фондом” замінити словами “центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику”;
в абзаці п’ятому слова “абзацами третім і четвертим частини шостої цієї статті” замінити словами та цифрою “статтею 8 цього Закону”;
е) у частині першій статті 13:
пункт перший після слів “і від” доповнити словами “осіб, які провадять незалежну професійну діяльність”;
пункт 2 після слів “в установах і організаціях у” доповнити словами “осіб, які провадять незалежну професійну діяльність”;
пункти 3 і 4 після слів “установ і організацій” доповнити словами “осіб, які провадять незалежну професійну діяльність”;
є) у статті 19:
пункт 6 частини другої виключити;
у частині третій слова “та його клас професійного ризику виробництва у встановленому” виключити;
ж) в абзаці другому частини другої статті 20 слова “забезпечують себе роботою самостійно” замінити словами “провадять незалежну професійну діяльність”;
з) у статті 25:
в абзаці дев’ятому частини четвертої слово “робочих” замінити словом “календарних”;
у першому реченні абзацу другого частини чотирнадцятої слово “робочих” замінити словом “календарних”;
в абзаці другому частини п’ятнадцятої слово “робочих” замінити словом “календарних”;
и) у розділі VIII “Прикінцеві та перехідні положення”:
у пункті 5 слова “забезпечують себе роботою самостійно” замінити словами “провадять незалежну професійну діяльність”;
пункт 92 доповнити абзацами сьомим та восьмим такого змісту:
“Під час особливого періоду, визначеного Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” для платників єдиного внеску, визначених у статті 4 цього Закону, призваних на військову службу під час мобілізації або залучених до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їхньої військової служби зупиняється застосування норм статті 25 цього Закону.
Підставою для такого зупинення є копія військового квитка або копія документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, яка подається до органів доходів і зборів цим державним органом протягом десяти днів після її мобілізації”;
абзац дев’ятнадцятий пункту 95 виключити;
5) у Законі України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 11, ст. 75; № 49-50, ст. 453):
а) пункти 4 та 5 частини першої статті 9 виключити;
б) пункт 5 частини другої статті 15 викласти в такій редакції:
“5) інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на підприємстві”;
в) перше речення частини третьої статті 17 викласти в такій редакції: “3. Спори щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку”;
г) статтю 52 виключити;
6) у розділі IV Митного тарифу України, встановленого Законом України “Про Митний тариф України” (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 20-21, ст. 740):
а) додаткову примітку України до групи 22 викласти в такій редакції:
“Додаткові примітки України:
б) цифри та слова:
“2207 20 00 00 | – спирт етиловий та інші спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, денатуровані, будь-якої концентрації | 0 | 10 | л” |
замінити цифрами та словами
“2207 20 00 | – спирт етиловий та інші спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, денатуровані, будь-якої концентрації: | ||||
2207 20 00 10 | – – біоетанол | 0 | 10 | л | |
2207 20 00 90 | – – інші | 0 | 10 | л”; |
7) у пункті 4 частини першої статті 39 Закону України “Про зайнятість населення” (Відомості Верховної Ради України, 2013 р.,
№ 24, ст. 243) слова “відповідно до класів професійного ризику виробництва, до якого віднесено роботодавця, який застосовує працю працівника” виключити.
забезпечити розробку, тестування та введення в експлуатацію програмного забезпечення, необхідного для функціонування Єдиного реєстру акцизних накладних та запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального;
прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Президент України П.ПОРОШЕНКО
м. К и ї в
24 грудня 2015 року
№ 909-VІІІ
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…