Серіали стали новим видом наркотику, заради якого хтось ладен не спати до ранку навіть у будні.
“Чорне дзеркало” / Black Mirror
Чому варто подивитись: вражаюча, але реалістична наукова фантастика про жахаюче майбутнє, яке вже зовсім близько
Восени вийшов уже третій сезон британського фантастичного серіалу, створеного журналістом Чарлі Брукером. Його можна починати дивитись з будь-якого сезону чи епізоду, бо всі вони не лише не пов’язані між собою, а й мають власних персонажів, антураж та сценаристів. Пов’язує ці окремі 60-хвилинні фільмі загальна ідея та концепція.
“Чорне дзеркало” – це сатиричний (але не смішний) серіал про недалеке майбутнє нашого суспільства, у якому технологіям відведена надвелика роль, тож люди стають рабами своїх гаджетів. Віртуальне життя в соцмережах стає вже не паралельною реальністю, а заміщає собою справжнє життя.
Серіал позиціонується як видумка про майбутнє. Але, на жаль, багато у чому він вже не є далеким від реальності сьогодення.
“Світ дикого заходу” / Westworld
Чому варто подивитись: захопливий сюжет містить багато таємниць та інтриг, і наприкінці сезону глядач буде дуже здивований
Ще один серіал про страхи недалекого майбутнього. Науково-фантастичний трилер Джонатана Нолана розповідає про футуристичний парк розваг, у якому живуть андроїди, зовнішньо ідеально подібні до людей.
Люди приїжджають сюди, щоб розважатися, але виявляють не найкращі свої якості: грабують, вбивають, ґвалтують “господарів” парку. Роботи зовнішньо не відрізняються від людей, але не можуть заподіяти шкоди туристам.
Вони не лише поводяться, як люди, а й мають такі ж емоції та почуття. Щодня сценарій подій розгортається за бажанням туристів, а вночі андроїдам стирають пам’ять, аби вони не пам’ятали жахів, які з ними коять люди.
Проблеми починаються тоді, коли головна героїня – робот Долорес – усвідомлює, що все її життя – це чужий спланований сценарій, а андроїди – лише актори, які виконують примхи гостей парку.
“Картковий будинок” / House of Cards
Чому варто подивитись: серіал є екранізацією міжнародного бестселеру №1 та найкращого політичного трилера
Цієї весни вийшов уже 4-й сезон серіалу Бо Віллімона, який, як і попередні сезони, не залишився непоміченим. “Картковий будинок” – це екранізація роману Майкла Доббса, який цього року вийшов і українською.
Це серіал не про політичну систему, а про людей, які живуть в своєрідному світі політики.
Дії серіалу, на відміну від книги, розгортаються у Вашингтоні. Цілеспрямований демократ Френк Андервуд допомагає Гаррету Вокеру перемогти на виборах та стати президентом США. В обмін на послуги головному герою обіцяли посаду держсекретаря.
Утім після виборів цього не відбувається. Тож конгресмен та його амбітна дружина ладні на все, аби помститись.
“Картковий будинок” дивиться Барак Обама. Він навіть жартома побажав, щоб саме так працювали в Вашингтоні, назвавши головного героя – опонента президента США Френка Андервуда у виконанні Кевіна Спейсі – “хлопцем, якому багато що вдається”.
“Молодий Папа” / The Young Pope
Чому варто подивитись: серіал від володаря “Оскара”, який називають “Картковим будинком” про Ватикан
Оскароносний режисер Паоло Соррентіно зняв серіал для HBO. У центрі багатосерійної драми – вигадана історія молодого американця Ленні Бедардо, якого грає Джуд Лоу.
Маючи свої погляди на католицьку церкву, Ленні стає Папою Римським і поступово поринає в світ інтриг, скандалів та таємниць Ватикану. Але й сам молодий Папа не такий вже й простий.
Прем’єра серіалу відбулася на Венеціанському кінофестивалі, а критики вже назвали новий проект “релігійним “Картковим будинком”.
“Гра престолів” / Game of Thrones
Чому варто подивитись: один з найочікуваніших серіалів останніх 5 років, володар понад 200 різних нагород, серед яких “Еммі” та “Золотий глобус”
Не існує глядача серіалів, який не чув би про “Гру престолів”. Навіть, якщо ви не дивились цей серіал, вас не могли оминути дискусії про життя/смерть Джона Сноу. Якщо новорічні свята ви проводите вдома, у вас є можливість переглянути залпом усі 6 сезонів саги, яка об’єднала мільйони фанатів з усього світу.
6-й сезон, який вийшов навесні цього року, не останній. Творці “Гри престолів” обіцяють, що вийде ще щонайменше 2. Драматичний серіал в жанрі фентезі знімають за мотивами циклу романів Джорджа Мартіна “Пісня Льоду та Полум’я”.
Події розгортаються у вигаданому світі, який нагадує середньовічну Європу, але пори року в ньому тривають по кілька звичайний років. Одночасно серіал розповідає про багатьох персонажів, показує історії різних героїв. До речі, у серіалі є дракони та спеціально вигадана штучна мова.
“Людина у високому замку” / The Man in the High Castle
Чому варто подивитись: екранізація роману, який показує, яким би був світ, якби у Другій світовій перемогли Німеччина та Японія.
У 2015 році прем’єра пілотної серії науково-фантастичного серіалу встановила рекорд, зібравши найбільшу кількість телеглядачів. Це й не дивно: знятий за мотивами роману Філіпа Діка серіал показує альтернативний хід світової історії, у якому переміг фашизм.
Дія відбувається на території колишніх США в 1962 році, через п’ятнадцять років після перемоги гітлерівської коаліції у Другій світовій війні і капітуляції США перед Німеччиною і Японією.
“Корона” / The Crown
Чому варто подивитись: найдорожчий серіал в історії Netflix, що розповідає про взаємини Британської королеви з прем’єр-міністрами.
Королева Єлизавета II – одна з найяскравіший монархів в історії Великої Британії. Історичний факт, що протягом 60 років вона щотижня проводить аудієнції з чинним прем’єр-міністром.
Саме Єлизавета ІІ особисто знала Вінстона Черчилля, Маргарет Тетчер, Джона Мейджора, Девід Кемерона. Адже за час її правління змінилося 12 прем’єр-міністрів.
“Корона” – це маловідома історія взаємин королеви та її міністрів. Також це історія про ранні роки королеви, її становлення на трон, страхи та сумніви, про її сім’ю та кохання.
Кожен сезон серіалу буде присвячений окремій декаді правління Єлизавети ІІ. Тож очікується 6 сезонів. А поки вийшов перший з них.