Головна » Які особливості отримання поворотньої фінансової допомоги платником Єдиного податку

Як ми можемо допомогти?

Які особливості отримання поворотньої фінансової допомоги платником Єдиного податку

You are here:
< Назад

Поворотна фінансова допомога — це гроші, які ви отримуєте в користування й зобов’язані повернути. Видається вона за договором, у якому зазначається отримана сума й строк повернення. Якщо ж строк повернення в договорі не прописано, допомога вважається безповоротною. Статус контрагента, від якого отримана ПФД, не має значення. Платити відсотки чи комісію за користування цими грошима не потрібно, а отримати їх можна готівкою або на розрахунковий рахунок.

Поворотну фіндопомогу не треба включати в дохід єдинника, якщо вона була повернена протягом 12 календарних місяців (365 днів) від дати отримання (пп. 3 п. 292.11 ПКУ). Тому єдиннику краще повернути ПФД у вказаний строк. Інакше неповернену суму доведеться включити в дохід днем надходження, а 3-й групі (яка сплачує ЄП від доходу) — ще й сплатити із цих грошей податок.

Якщо після включення в дохід суми неповернення буде перевищено максимальний дохід за рік, встановлений для групи, із суми перевищення підприємцям доведеться сплатити підвищену ставку ЄП у розмірі 15%, а юрособам — у подвійному розмірі: 6% від доходу — для платників ПДВ,10% від доходу — якщо ПДВ включено до складу ЄП, і перейти на загальну систему оподаткування (підприємці 1–2-ї груп можуть перейти на «старшу» групу єдиного податку).

Для того щоб правильно визначити дату включення неповерненої ПФД у дохід, необхідно знати точну дату її отримання. Її можна уточнити в банківській виписці або касовій книзі. Сума допомоги зараховується в дохід і відображається в книзі обліку доходів у день, що йде за останнім днем 12-місячного періоду.

Навіть коли за договором гроші в користування надані єдиннику на півтора чи два роки, сума, не повернена протягом 12 календарних місяців із дати її отримання (а не із дня підписання договору), включається в дохід.

Якщо ви включили ПФД в дохід, а потім все ж таки повернули контрагенту залишок заборгованості, хоч і пізніше, ніж треба було (пізніше ніж протягом 12 місяців з дати отримання грошей), ви не маєте права коригувати дохід.