Головна » Бухгалтеру » Консультації » Особливості взяття на облік за неосновним місцем обліку
Консультації

Особливості взяття на облік за неосновним місцем обліку

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Взяття на облік за неосновним місцем обліку платників податків відбувається відповідно до вимог розділу VII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів»).

Якщо у платника податків на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, відмінної від території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають обов’язки щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів тощо, платник зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі.

Згідно з Порядком для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків зобов’язаний протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об’єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність, або які підлягають оподаткуванню чи пов’язані з оподаткуванням, подати до відповідного контролюючого органу заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою №17-ОПП. Заява може бути подана як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і до контролюючого органу за основним місцем обліку.

У разі подання заяви до контролюючого органу за основним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити всі контролюючі органи, у яких бажає стати на облік за неосновним місцем обліку (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування). Також взяття на облік за неосновним місцем обліку здійснюється на підставі повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність, за формою №20-ОПП, поданого платником за основним місцем обліку, при умові, що в такому повідомленні платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування. Дане повідомлення також подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття.

Якщо робоче місце нотаріуса знаходиться на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, ніж місце його постійного проживання, то нотаріус повинен стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням свого робочого місця шляхом подання заяви за формою №5-ОПП за основним місцем обліку, при умові, що в такій заяві платник зазначив про бажання стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням робочого місця.

Якщо платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, у повідомленні за формою №20-ОПП або в заяві за формою №5-ОПП, платник податків звільняється від обов’язку подання до контролюючого органу заяви за формою №17-ОПП.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати заяву за формою N 17-ОПП або повідомлення за формою №20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

за консультаціями ДФСУ


Поділіться з друзями - підтримайте проект