Головна » Хто та в разі здійснення яких операцій зобов’язаний у своїй роботі застосовувати РРО

Як ми можемо допомогти?

Хто та в разі здійснення яких операцій зобов’язаний у своїй роботі застосовувати РРО

You are here:
< Назад

Коло суб’єктів господарювання, які повинні використовувати у своїй діяльності РРО, визначено ст. 3 Закону про РРО. Так, до цього переліку входять суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.

Виходячи із ст. 2 Закону про РРО розрахункова операція – це

1) приймання від покупця за місцем реалізації товарів (послуг):

• готівкових коштів;

• платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо;

2) видача покупцеві за повернутий ним товар (ненадану йому послугу):

• готівкових коштів;

• розрахункового документа про безготівкове перерахування коштів у банк покупця (у разі використання банківської платіжної картки).

Таким чином, необхідність застосування РРО визначається дотриманням наведених нижче умов.

1. РРО використовується як під час готівкових розрахунків, так і під час розрахунків у безготівковій формі – із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО застосовувати не потрібно (запитання-відповідь із розділу 109.03 ресурсу База податкових знань (“ЗІР”)).

Якщо не визначено місце розрахунків при наданні інформаційно-консультаційних послуг, отриманні комп’ютерних та інших програм, то при безготівковій оплаті навіть платіжними картками РРО не застосовується.*

2. Застосовувати РРО потрібно лише в разі здійснення операцій із продажу товарів чи надання послуг, а також операцій із приймання готівки для подальшого її переказу.

3. Використання РРО обмежено сферами торгівлі, громадського харчування та послуг.

Інтернет-магазини також входять до переліку суб’єктів, які зобов’язані використовувати РРО.

До того ж застосовувати РРО зобов’язані ФОП – платники єдиного податку 2 та 3 груп, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн грн.

Зверніть увагу

З початком 2017 року сферу застосування РРО доповнено операціями з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Правило щодо застосування РРО при реалізації технічно складних побутових товарів стосується всіх суб’єктів господарювання, у тому числі підприємців – платників єдиного податку (незалежно від групи, на якій вони перебувають), продавців на ринках, реалізаторів власної продукції та продавців друкованої продукції.

Tags: