Головна » Як заповнювати касові ордери: реквізити у ВКО «Одержав», «Дата», «Сума»?

Як ми можемо допомогти?

Як заповнювати касові ордери: реквізити у ВКО «Одержав», «Дата», «Сума»?

You are here:
< Назад

Чи обов’язково у видатковому касовому ордері одержувачу власноруч вказувати прописом належну йому до виплати суму грошей (гривень — літерами, копійок — цифрами), а також дату її отримання? Чи має право касир роздрукувати ВКО з вже надрукованою сумою у реквізиті «одержав» та датою у однойменному реквізити, а одержувач лише поставить свій підпис?

У п. 32 Положення №148 зазначено, що ПКО та квитанції до них, а також ВКО і видаткові відомості заповнюються бухгалтером (відповідальною особою, на яку покладено обов’язок з їх оформлення) у будь-який спосіб, який забезпечив би належне збереження цих записів протягом установленого для зберігання документів терміну.

«У будь-який спосіб» означає, що бухгалтеру дозволяється виписувати касові документи власноруч (кульковою або чорнильною ручкою), друкувати або роздруковувати вже сформовані з бухгалтерських програм.

Фізична особа у ВКО або видатковій відомості про одержання готівки розписується із зазначенням одержаної суми (гривень — словами, копійок — цифрами). При цьому одержувачі пред’являють паспорти чи документи, що їх замінюють, якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, та розписуються у відповідній графі документа.

Таким чином, Положення №148 чітко визначає реквізити ВКО, які має заповнювати бухгалтер (у будь-який спосіб) та одержувач (із зазначенням одержаної суми прописом та власноруч).

Роздрукування ВКО з вже надрукованою сумою у реквізиті «Одержав» та датою у однойменному реквізити нормами Положення №148 не передбачено.