Депутати пропонують заборонити слідчим і прокурорам повторно звертатися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на проведення негласного слідчого (розшукової) дії, якщо в клопотанні не зазначено нові обставини , які не розглядалися слідчим суддею.
Відповідні зміни в ч. 5 ст. 248 КПК запропоновані законопроектом № 8555 , який був розглянутий на засіданні Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. За результатами розгляду Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу.
Метою законопроекту є вдосконалення порядку розгляду клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій.
На практиці досить часто ініціатори клопотання, ігноруючи рішення слідчого судді про відмову у задоволенні клопотання, неодноразово звертаються з тим же самим клопотанням, навіть не усунувши недоліки, які були причиною відмови.
Тому, право повторного звернення з тим самим клопотанням про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій призводить до зловживань з боку слідчих, порушень прав особи, щодо якої проводяться такі дії, і ставить під сумнів взагалі обґрунтованість і необхідність проведення таких дій.
Право повторного звернення з тим самим клопотанням про дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій призводить до зловживань з боку слідчих, порушень прав особи, щодо якої проводяться такі дії, і ставить під сумнів взагалі обґрунтованість і необхідність проведення таких дій.
Таким чином, варто на законодавчому рівні встановити обов’язок слідчого, прокурора при повторному зверненні з клопотанням про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій зазначати нові обставини, які не розглядались судом.