Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Нові форми реєстраційних заяв (1-РРО, 1-КОРО) та книг ОРО: ДФС повідомляє
Держоргани інформують

Нові форми реєстраційних заяв (1-РРО, 1-КОРО) та книг ОРО: ДФС повідомляє

Поділіться з друзями - підтримайте проект

У зв’язку з чисельними зверненнями, які виникають під час надання адміністративних послуг з реєстрації реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО), пов’язаними зі змінами порядків реєстрації РРО та КОРО повідомляємо наступне.

Нові форми реєстраційних заяв (1-РРО, 1-КОРО) та книг ОРО підлягають використанню після набрання чинності нормативно-правовими актами Мінфіну щодо затвердження порядків ведення реєстрів екземплярів РРО та реєстру центрів сервісного обслуговування РРО.

Таким чином, на теперішній час Ви продовжуєте використання форм, затверджених наказом Мінфіну №547 у редакції, що була чинною до внесення змін.

МФУ наказом вiд 20.09.2018 року №773 затвердив зміни до «Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій».

Наказ № 773 набув чинностi з 01.10.2018 року частково.

Нагадаємо!

Так, з 01.10.2018 суб’єкти господарювання можуть вiдмовитися від використання книги облiку розрахункових операцiй (КОРО) на РРО у разi виходу з ладу РРО або вiдключення електроенергії, за умови не проведення розрахункових операцiй до моменту пiдключення резервного РРО або включення електроенерії.

Рiшення про це затверджується власними розпорядчими документами. У такому випадку суб ‘єкт господарювання має право не реєструвати i не зберiгати КОРО та розрахунковi книжки, а тi, хто вже зареєстрував – скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.(щоб цього не робити, бо це окрема процедура – в кого вони є доведіть їх до кінця як і раніше, а нової вже заводити та реєструвати не потрібно)

Змiнами виключено вимоги до використання КОРО, зареєстрованого на РРО:
– пiдклеювання фiскальних звiтних чекiв до вiдповiдних сторiнок КОРО;
– щоденне виконання записiв (у разi здiйснення розрахункових операцiй) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупцiв, та данi за сумами, виданими покупцям, записуються окремо;
– ведения облiку ремонтiв, робiт з технiчного обслуговування, а також перевiрок конструкцій та програмного забезпечення РРО у вiдповiдному роздiлi КОРО.

Водночас, порядок використання КОРО, зареєстрованого на РРО, доповнено вимогою щодо забезпечення збереження щоденних фiскальних звiтних чекiв (щоденних Z-звiтiв) в електроннiй формi.

При цьому, змiни щодо запровадження електронного документообiгу мiж суб’єктами господарювання, центрами сервiсного обслуговування та органами ДФС, спрощення реєстрації/перереєстрації РРО (на пiдставi заяви в електронному виглядi) застосовуються після набрання чинності наказами МФУ щодо затвердження порядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО РРО.

До набрання чинності новими формами заяв у разі прийняття рішення про те, що у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або увімкнення електроенергії, такий суб’єкт господарювання має додати до заяви про реєстрацію РРО копію відповідного рішення, про що зазначити в пункті 9 такої заяви.

Зареєстровані журнали використання РРО, КОРО та РК за “старою формою” можуть використовуватися до скасування їх реєстрації або закінчення.

  ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект