Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Декретні виплати по-новому: хто і скільки буде отримувати у 2019 році
Ініціативи законотворців

Декретні виплати по-новому: хто і скільки буде отримувати у 2019 році

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Депутати Верховної Ради створили кілька законопроектів, які в 2019 році можуть істотно збільшити виплати на дитину до 3-х років: одноразової допомоги по народженню та щомісячних виплат. Вони поки не затверджені. Але якщо їх приймуть, тоді які суми батьки отримуватимуть?

Лікapняний по вaгiтності та пoлoгах

Розмір виплат за лікарняним в зв’язку з пoлoгами для працюючої жінки залежить від її заробітної плати: 100% середньомісячного доходу. Для отримання виплат потрібно надати довідку з жіночої консультації до відділу кадрів. Непрацюючі жінки, приватні підприємці подають довідку в територіальні органи соцзахисту. Студенти та аспіранти – в деканат.

Безробітним і підприємцям ці виплати складають 25% від розміру прожиткового мінімуму. У разі перерахування такими громадянами в казну єдиного соціального внеску, виплати дають в 100% обсязі.

Лікарняний по вaгiтності та пoлoгах триває 30 тижнів: 70 днів до наpoдження дитини і 56 – після. Кеcaрів poзтин, наpoдження двох і більше дітей збільшують цей термін ще на 2 тижні – в загальному близько 140 днів. “Чорнобильцям” покладається 180 календарних днів декрету.

Що стосується сум виплат для непрацюючих або підприємців. З липня 2018 соціальні виплати за лікарняним в зв’язку з вaгiтністю та пoлoгами становлять 444,25 грн. Тобто за 126 днів декрету вам виплатять загальну суму 1933 грн. Ці виплати дають одноразово.

Проект бюджету на 2019 рік пропонує поступове збільшення прожиткового мінімуму в Україні: з початку року – 1853 грн., В липні – 1936 грн., В грудні – до 2027 грн. У зв’язку з цим соціальні декретні теж виростуть: на 20 грн., З липня – на 40 грн., З грудня 2019 – на 62 грн.

Виплати на дитину

На сьогоднішній день сума фінансової допомоги при народженні дитини становить 41280 грн. Ці виплати проводять дворазово. Спочатку батькам нараховують 10320 грн. Решту суми ділять на 36 місяців, щомісячно – по 860 грн. Розмір виплат залежить від кількості дітей в сім’ї. Він однаковий як на першe, так і на п’яту дитину. Для отримання потрібно подати певні документи до територіальних органів соцзахисту.

У Верховній Раді хочуть повернуться до нарахування виплат залежно від кількості наpoджених дітей, як було до 2014 року. Виплати будуть залежати від прожиткового мінімуму для дитини до 6 років: з січня 2019 року ця сума буде дорівнює 1626 грн. Виходить проста арифметика. На першу дитину планують платити 52 “дитячих” прожиткових мінімумів – це близько 78 тис. грн .; на другого – 70 – приблизно 104 тис. грн; на третю – 120 – це майже 180 тис. грн.

Виплати планують розбити на великий одноразовий платіж і щомісячні нарахування до 6 років.

Є ще інший законопроект в Раді, який пропонує іншу систему виплат допомоги на дитину. Суму хочуть прив’язати не до прожиткового мінімуму, а до розміру мінімальної заробітної плати. При цьому разове нарахування буде 5 мінімальних зарплат.

Якщо порахувати приблизно суму виплат по другому законопроекту: в 2019 році розмір мінімальної зарплати буде дорівнює 4170 грн.,

Тоді при народженні дитини дадуть більше 20 тисяч гривень. Після першої великої виплати, дитина до 3-х років буде отримувати щомісяця одну мінімальну зарплату.

Поки обидва законопроекти висять в повітрі і невідомо чи будуть взагалі прийняті. Оскільки розробники так і не вказали, звідки візьмуть такі суми на фінансування соціальних допомог.

Муніципальна няня

З 1 січня 2019 року держава щомісяця компенсуватиме родинам кошти, витрачені на няню для дитини до 3 років.

Такий проект запропоновано для обговорення було запропоновано Мінсоцполітики. Детально тут

Для цього батькам потрібно офіційно найняти няню на роботу. Виплачуватимуть “розмір прожиткового мінімуму для дітей до 6 років” (наразі це – 1500 гривень на місяць, але з підняттям прожиткового мінімуму ця цифра буде зростати).

Міністр соцполітики Андрій Рева запевняє: інформація про те, що виплати на няню нібито замінять державну допомогу – неправдива.

Буде державна допомога і муніципальна няня“, – цитує міністра прес-служба уряду.

За словами Реви, державна допомога у сім’ї залишається, але якщо родина захоче скористатися такою опцією як муніципальна няня – “то це додатковий бонус”.

“Це ж стосується відпуски по догляду за дитиною – хоче мати няню у відпустці? Буде няня у відпустці. Хоче вийти на роботу та мати няню – буде така можливість“, – підсумував міністр соцполітики.  

Наразі “Муніципальна няня” – проект Кабміну, вона не передбачена у законі.

Натомість декретна відпустка по догляду за дитиною до трьох років прописана законодавчо, отже, не скасовується.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка