Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Детінізація ринку праці: підсумки січня
Держоргани інформують

Детінізація ринку праці: підсумки січня

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Протягом січня 2020 року Державна податкова служба провела 501 перевірку суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам. У результаті органи ДПС виявили 262 випадки, або 52 % від загальної кількості, порушень податкового законодавства.

Як наслідок, податкова донарахувала порушникам до сплати 74 млн грн податку на доходи фізичних осіб, понад 23 млн грн єдиного внеску та близько 5 млн грн військового збору. 

У січні за результатами заходів податкового контролю було виявлено близько 900 найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без належного оформлення трудових відносин. 

Водночас завдяки активній роз’яснювальній роботі, яку проводить податкова спільно з Державною службою України з питань праці у рамках кампанії з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, ініційованої місцевими органами виконавчої влади, у січні роботодавці додатково уклали майже 19,5 тис. трудових угод з найманими працівниками. 

Крім того, протягом січня 2020 року за результатами інших вжитих заходів зареєстрували власну справу близько 2700 громадян, що до цього здійснювали підприємницьку діяльність без належного оформлення. Таким чином, бюджети різних рівнів додатково отримали 18,3 млн грн податку та зборів і 19,9 млн грн єдиного внеску.

«Ми спостерігаємо різке зростання повідомлень про прийняття на роботу, тобто укладених трудових контрактів. Причому, як показує перша декада лютого, хороша динаміка зберігається і надалі. Якісна роз’яснювальна кампанія дає результат, якого неможливо досягти лише силовими та адміністративними методами», – заявив Голова ДПС Сергій Верланов.

Стосовно столиці, ситуація така:

За словами в. о. начальника ГУ ДПС у м. Києві., цього року вже виявлено 144 неоформлених працівники на 19 підприємствах. Ще з 411 працівниками 34 суб’єкти господарювання оформили трудові відносини під час перевірок або одразу після їх закінчення.

“Відповідальним громадянам не треба мовчки терпіти приниження, коли роботодавець платить чорну зарплату, обкрадає Україну і позбавляє працівників пенсії та соціального захисту” – заявила в.о. начальника ГУ ДПС у м. Києві. – “Жалюгідні подачки не варті того, щоб відмовлятися від гідної старості та правової держави, яку ми маємо побудувати для себе і наступних поколінь”.

Державна податкова служба у Києві просить мешканців столиці повідомляти про тіньову зайнятість і реагує на відповідні сигнали з усією рішучістю. Тим, кому виплачують менше або взагалі не виплачують заробітну плату, якщо роботодавець не оформлює трудовий договір чи змушує працівників реєструватися ФОПами, необхідно повідомити про це податковим органам за місцем роботи.

Тож пильнуйте…

За матеріалами ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект