Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » ЯК ЗАКОН 466-IX (1210) ПРИБИВ ПОДАТКОВУ МІЛІЦІЮ
Ініціативи законотворців Аналітика

ЯК ЗАКОН 466-IX (1210) ПРИБИВ ПОДАТКОВУ МІЛІЦІЮ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Так поспішали усунути неузгодженості у податковому законодавстві, що усунули податкову міліцію з кримінального процесу.

Згідно Кримінального процесуального кодексу (КПК) до органів досудового розслідування відносяться, в тому числі, слідчі підрозділи органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства (п.п. в) п. 1) ч. 1 статті 38 КПК).

Закон 466-IX дійсно усунув неузгодженості щодо контролюючих органів (п.п. 41.1.1., стаття 41), тепер – це тільки Державна податкова служба у сфері податкового законодавства. Як відомо залишки податкової міліції перебувають у складі Державної фіскальної служби України, яка до речі в стані припинення, і будь-які приписки в постанову КМУ 1200 не вирішують проблему, бо постанова – це підзаконний акт.

Податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних контролюючих органів… так говорить 348.1. Податкового кодексу. Отже, податкова міліція, яка діє у складі ДФС (ПМ ДФС) … не є податковою міліцією згідно Податкового кодексу та відповідно не може бути віднесена до органів досудового розслідування згідно КПК.

Що це значить, окрім правового безладу та існування в державі незаконного воєнізованого формування…

Спочатку платники податків будуть відповідати слідчим ПМ ДФС на їх «листи-щастя» по ст. 93 КПК, що слідчі податкової міліції ДФС не є слідчими в розумінні КПК, відповідно не є стороною кримінального провадження (п.17,19 ч. 1 статті 3 КПК). Зразок відповіді за посиланням https://cutt.ly/JyFKDwa

Далі, слідчі судді почнуть повертати будь-які клопотання від слідчих ПМ ДФС, як отримані не від органу досудового розслідування. Потім, платники, по яким йде досудове слідство, почнуть скаржитись прокурорам та суддям про недопустимість доказів зібраних (після 23.05.2020 року) слідчими за посвідченням, але не слідчими згідно КПК. Я вже не говорю про оперативних працівників, які як «примара», згідно кошторису ДФС вони наче є, а згідно закону Про ОРД та КПК  «листоноші слідчих», ще й з посвідченнями Міндоходів, не передбачені.

Після того, як цей вал безладу дійде до вул. Грушевського, де усували «неузгодженості у податковому законодавстві», буде вже запізно, бо ПМ ДФС буде відключена від Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) та всі працівники будуть внесені до ЄРДР за ст. 353 ККУ (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) та/або 190 (Шахрайство).

Чудове усунення неузгодженості, прямо як виключення статті 205 з Кримінального кодексу, «зловонний дух» якої залишається у фабулах слідчих при її відсутності в кодексі.

Хоча… – це мабуть такий прихований спосіб «податкової амністії», таке собі «Просте рішення», за один крок нівелювати всі кримінальні провадження, які перебувають у слідстві ПМ ДФС.

П.С. Десь там… знову таки на вул. Грушевського, терміново роблять чергове «усунення неузгодженості» в якому ПМ ДФС мабуть стане «базою» для нового органу фінрозслідувань (чи як її назвуть), з «перенесенням» людей та кримінальних проваджень, тільки ось база вже буде – недопустимий доказ. Так що рухаємось далі, до нових простих рішень…інфузорії-туфельки.

Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект