Головна » Бухгалтеру » Консультації » “Сплячим” ФОП-єдинникам не спишуть ЄСВ: роз’яснення ДПС
Консультації

“Сплячим” ФОП-єдинникам не спишуть ЄСВ: роз’яснення ДПС

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ДПС роз’яснила порядок списання сум недоїмки, нарахованих платникам ЄСВ, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, згідно з нормами Закону № 592, який набирає чинності 1.01.2021.

Так, Закон про збір та облік ЄСВ доповнено п. 9 прим. 15 (діє з 3 червня 2020), яким передбачено списання за заявою платника несплачених станом на день набрання чинності Законом № 592 суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зазначеним у пп. 4 (крім ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ, за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592:

а) платниками, зазначеними у п. 4 частини першої ст. 4 Закону № 2464 (ФОП, крім спрощенців) – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу – звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону № 2464 за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) платниками, зазначеними у п. 5 частини першої ст. 4 Закону № 2464 (особами, які провадять незалежну професійну діяльність), – до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону N 2464 за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Після отримання відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку контролюючий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Контролюючий орган може відмовити у списанні суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1) платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592.

2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому Законом № 2464.

Якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені, контролюючий орган приймає рішення про списання у частині, що залишилася несплаченою.

Штрафні санкції за наведених умов не застосовуються.

Вимога про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважається відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.

ЛігаЗакон


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка