Головна » Бухгалтеру » Консультації » Червоний маркер для контролерів – наявність тільки керівного складу на виробничому підприємстві
Консультації

Червоний маркер для контролерів – наявність тільки керівного складу на виробничому підприємстві

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Тільки вчора ми публікували статтю про червоні маркери при перевірці органами ДПС, як сьогодні вже схоже повідомлення від Управління Держпраці. 

Інспекційне відвідування з питань оформлення трудових відносин проведено у товаристві, котре займається виробництвом цегли у місті Самбір.

За результатами проведення перевірки, інспектори праці встановили, що у трудових відносинах з товариством перебувають лише працівники, котрі займають посади керівного складу. Документів, про укладення трудових відносин з працівниками робочих спеціальностей керівництвом товариства для перевірки не представлено.

Однак, за місцем здійснення діяльності інспектори праці таки зафіксували за виконанням трудових функцій 5 працівників робітничих професій. Нелегально трудові функції виконували особи, коті займались складанням цегли, її погрузкою тощо.

Один із працівників повідомив, що працює у товаристві неофіційно вже понад 2 роки, інший – більше 10 років.

За використання праці незадекларованих працівників керівництво товариства понесе адміністративну відповідальність, передбачену частиною 3 статті 41 КУпАП, а суб’єкт господарювання – фінансову (у вигляді штрафу) передбачену статтею 265 КЗпП України.

Нагадаємо, юридичні особи, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.(наразі 50 000,00 грн)

У випадку вчинення такого порушення повторно протягом двох років санкція застосовується у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.(наразі 150 000 грн)

Держпраці


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка