Головна » Бухгалтеру » Консультації » Нові правила роботи ФОП: що змінилось в оподаткуванні та вимогах до підприємців
Консультації

Нові правила роботи ФОП: що змінилось в оподаткуванні та вимогах до підприємців

Поділіться з друзями - підтримайте проект

З 1 січня 2021 року змінилися вимоги до ведення діяльності ФОПами. Всім ФОП, що працюють на загальній системі оподаткування чи на єдиному податку, більше не треба буде вести Книгу обліку доходів та витрат. Детальніше тут

Книгу обліку доходів та витрат замінить затверджена Міністерством фінансів Типова форма. Цю форму можна будет заповнювати в паперовому або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет платника податків.

Зуважимо, що ФОПи у будь якому разі мають зберігати Книгу обліку протягом 3 років після останнього звітного періоду.

РРО режим очікування

ФОПи II та IV груп, що сплачують єдиний податок, можуть поки що не використовувати касові апарати. Цей обов’язок відклали до 1 січня 2022 року.

Податки для ФОП

Підвищення у 2021 році мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму збільшують розмір податків для ФОПів, які працюють за спрощеною системою оподаткування.

З 1 січня ЄСВ становитиме 1 320 грн, а з 1 грудня — 1 430 грн.

З 1 січня ФОПи для ФОП I групи єдиний податок складатиме 227 грн, а для II групи — 1 200 грн. Для ФОПів III групи розмір єдиного податку змінюється в залежності від доходу: 3% — якщо ФОП є платником ПДВ, та 5% — якщо ні.

Хто не платитиме ЄСВ та ЄП

Для ФОПів I групи за ініціативою президента встановлено податкові канікули. Це означає, що підприємців звільнено від сплати ЄП та ЄСВ із грудня 2020 по травень 2021 року.

Практично це означає, що ФОП зможуть зекономити у 2021 році 6 600 грн на сплаті ЄСВ та 1 094,5 грн на сплаті єдиного податку.Все як і в минулому році: до 9 лютого 2021 треба подати звіт з ЄСВ, але є один нюанс стосовно заповнення додатка 1 через звільнення від оплати ЄСВ в березні-травні.

Подання звітів 

Відповідь на запитання ми вже публікували: Яким чином заповнюються показники графи 3 таблиці 1 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (Форма № Д5 (річна при визначенні бази нарахування ЄВ за звітний рік платниками, звільненими від сплати ЄВ у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?
Коротко, ті, хто на спрощеній системі, в графі 3 пишуть самостійно визначену суму доходу (зазвичай мінімалку, з січня по серпень — 4723, з вересня по грудень — 5000). В графі 4 дублюють ці суми, крім березня-травня. За березень-травень в роз‘ясненні кажуть проставити прочерки. Але електронна форма звіту такого символу як прочерк не визнає. Мабуть, треба проставити нулі, або залишити пустим. Наразі перший цьогорічний робочий день. Далі з’являтимуться і пояснення і думка податківців із даного питання.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка