Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Оновлено форму декларації акцизного податку
Ініціативи законотворців Консультації

Оновлено форму декларації акцизного податку

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Тільки недавно, з 27 січня 2021 року запрацював наказ Мінфіну від 27.11.2020 р № 729 , яким затвердили нові форми акцизної накладної та розрахунку до неї. Які форми документів змінилися, описано за посиланням.

Незважаючи на нові форми ДПС продовжувала приймати від платників акцизу “старі” електронні форми документів . Все пов’язано з тестовими роботами з програмним забезпеченням, яке забезпечує прийом і обробку нових електронних форм документів.

Тепер черга дійшла до форми декларації акцизного податку та порядку її заповнення та подання. Зміни в них затверджені наказом Мінфіну 08.12.2020 р № 747 . Даний наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

У новій редакції викладено розділ В “Податкові зобов’язання з реалізації пального”, а розділ Г “Податкові зобов’язання з автомобілів легкових, кузовів до них, прічепів та напівпрічепів, мотоціклів (включаючі мопеди), велосипедів з Допоміжним мотором, з колясками або без них, моторних транспортних ЗАСОБІВ, призначення для перевезення 10 осіб и более, моторних транспортних ЗАСОБІВ для перевезення вантажів “доповнили новими рядками.

З’явився і новий додаток 1 4 “Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального во время Зміни умов оподаткування согласно з підпунктом 229.8.13 пункту 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу”.

Нові редакції є і для таких додатків:

– додаток 2 “Розрахунок суми акцизного податку з тютюново виробів, на Які встановлен спеціфічні та адвалорні ставки акцизного податку одночасно”;

додаток 6 “Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцізніх товарів”;

– додаток 7 “Розрахунок суми акцизного податку з реалізації електричної енергії”.

За кожний звітний період незалежно від того, чи проводили платники господарську діяльність у звітному періоді і чи виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку, заповнюють і подають відповідні розділи і додатки до декларації:

– суб’єкти господарювання, які відповідно до п. 212.1 ПКУ є платниками акцизного податку та мають діючі (в тому числі припинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизної продукцією, яка підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства;

– платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ .

Інші платники заповнюють і подають розділи і додатки до декларації тільки щодо тих операцій, які вони здійснюють і згідно з якими у них виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку.

 

Ліга


Поділіться з друзями - підтримайте проект