«На руках» у людей знаходиться більше 50 млрд доларів: Гетманцев, Мінфін і Податкова пояснили всі нюанси податкової амністії З 1 вересня в Україні стартувала декларування громадянами своїх доходів в рамках податкової амністії.
За підрахунками голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, «на руках» у людей знаходиться більше 50 мільярдів доларів. Їх хочуть вивести «з тіні» хоча б частково. Гетманцев разом з міністром фінансів Сергієм Марченко, а також виконуючим обов’язки глави Податкової служби Євгеном Олейниковим дали брифінг, де пояснили, кого торкнеться амністія, і як вона буде працювати.
Зокрема, Сергій Марченко прояснив, чи стосується декларування також і тих доходів, за якими інформація про сплату податків громадянину невідома (наприклад, якщо людина отримала свого часу грошовий подарунок від близьких). І хоча амністія нібито справа добровільна, але, як пояснили спікери, в майбутньому, якщо людина, яка не брала участі в декларуванні, захоче зробити яку-небудь цінну покупку, до нього можуть виникнути питання. В тому числі, від податкової.
Також учасники брифінгу розповіли, який відсоток людина повинна заплатити державі за те, що візьме участь в добровільному декларування. І що буде з тими, хто не захоче брати участь у добровільному декларування. Крім того, Гетманцев відповів на питання про те, чи буде він сам переходити на зберігання всіх готівкових коштів в банку, а також агітувати своїх колег, адже, згідно з деклараціями ряд Слуг народу зберігають гроші виключно в готівці.
Про те, що буде далі з декларацією, як буде проводитися перевірка наявності задекларованих активів, розповів виконуючий обов’язки глави Податкової служби Євген Олейников. Він також відповів на запитання про те, чи варто брати участь в амністії людині, у якого, наприклад, зберігаються кошти в сумі 800-900 тисяч грн, отримані від близьких людей, які він приберіг на випадок непередбачуваних життєвих обставин, але не може знати , чи були з цих коштів сплачено податки.
Євген Олейников прояснив і питання, чи не стане амністія способом «відмити» брудні гроші і чи будуть все ж перевіряти задекларовані кошти на предмет їх походження. Він також відповів, чи буде Податкова служба ділитися отриманою в процесі податкової амністії інформацією з правоохоронними органами, якщо існують певні підозри.
Крім того, учасники брифінгу відповіли на ряд інших питань, зокрема, як будуть перевірятися кошти, що знаходяться в закордонному банку, і чи буде за ним проводитися фінмоніторинг. Детальніше дивіться в сюжеті Право ТВ.