Мінфін затвердив новий порядок прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату зарплати. Зокрема, зміниться межа ЄСВ з 1/3 на 1/5 від суми у платіжці для дозволу банків виплачувати зарплату
Мінфін наказом від 16.09.2022 року №291 (зареєстрований в Мінюстиції 30.09.2022 року №1151/38487) затвердив новий Порядок прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати (завантажити).
Також затверджені нові форми довідок. Зокрема:
- Довідка-розрахунок (завантажити)
- Довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску (завантажити)
Наказ має набрати чинності з дня офіційного опублікування. Станом на 13 жовтня його ще не опубліковано в офіційних джерелах.
З дня набрання чинності Наказ №291 почнуть діяти нові форми довідок.
Наказом №291 врегульовано проблему щодо наявної на сьогодні в Порядку №453 невідповідності вимоги щодо сплати єдиного внеску у розмірі не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати як такої, що суперечить чинному законодавчо встановленому розміру єдиного внеску.
Також за новим порядком, платникам єдиного внеску, які звертаються до контролюючих органів за погодженням довідки-розрахунку, у якій сума перерахування єдиного внеску менша за добуток суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних інструкціях, та розміру ЄСВ у 22% у зв’язку із застосуванням максимальної величини бази нарахування ЄСВ, та які протягом попереднього року не допустили порушень законодавства про нарахування та сплату єдиного внеску, за рішенням керівника ДПС надається довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.
Строк дії довідки, що надається платнику єдиного внеску для пред’явлення надавачу платіжних послуг, не повинен перевищувати дванадцяти календарних місяців, починаючи з місяця видачі довідки включно.
І ще новий порядок передбачає надання можливості платникам єдиного внеску отримувати довідку-розрахунок як у паперовій формі, так і в електронній.
Крім цього, в ньому використовуються нові терміни, запроваджені Законом України «Про платіжні послуги», зокрема терміни «платіжна інструкція», «надавач платіжних послуг».