Закон «Про Митний тариф України» пропонують оновити та покласти в його основу нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТЗЕД), побудовану на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2017 року (далі – ГС-2017) на рівні перших шести знаків (офіційне видання ВМО) і КН ЄС 2017 року на рівні сьомого і восьмого знаків.
Чинний Закон «Про Митний тариф України» побудований на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2012 року. Це в свою чергу створює низку ускладнень у зв’язку з тим, що застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання в більшості країн світу з 1 січня 2017 р. здійснюється на основі ГС-2017.
Щоб виправити цю ситуацію пропонується затвердити новий Закон про Митний тариф, відповідний законопроект для обговорення 3 квітня розмістили на сайті Мінекономрозвитку. Передбачається, що документ набирає чинності з 1 січня 2018 року.
Як зауважують розробники у пояснювальній записці, ГС-2017 містить 223 зміни, розподілені таким чином:
85 – сільськогосподарська галузь;
45 – хімічна галузь;
13 – лісовий сектор;
15 – текстильна промисловість;
6 – чорні та кольорові метали;
35 – машинобудівна галузь;
8 – транспорт;
26 – інші галузі.
Як результат прийнятих змін частина кодів додана, перенумерована або вилучена у зв’язку з низьким об’ємом торгівлі (менше 50 млн доларів за рік).
Митний тариф містить перелік ставок загальнодержавного податку − ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з УКТЗЕД, складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.
Зауважте, проектом нового Митного тарифу України не передбачається зміна ставок ввізного мита на товари, а лише зміна класифікації окремих товарів.
З проектом можна ознайомитись за посиланням.