Головна » Бухгалтеру » Консультації » Який порядок визначення коду згідно УКТ ЗЕД, що підлягає відображенню в податковій накладній при постачанні теплової енергії?
Консультації

Який порядок визначення коду згідно УКТ ЗЕД, що підлягає відображенню в податковій накладній при постачанні теплової енергії?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до п. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках визначені пп. «а» – «і» п. 201.1 ПКУ обов’язкові реквізити, зокрема:

  • код товару згідно з УКТ ЗЕД,
  • для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).

Платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Слід зазначити, що наказом  МФУ від 23.02.2017 №276  з 01.03.2017 внесено зміни до форми податкової накладної та Порядку її заповнення.

Згідно з пп. 2 п. 16 Порядку №1307 у разі постачання товару заповнюється гр. 3.1 «код товару згідно з УКТ ЗЕД», послуги – гр. 3.3 «код послуги згідно з ДКПП» податкової накладної.

ДФС визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб – порталі для використання платниками податків при складанні податкових накладних згідно до ст. 201 ПКУ.

П. 201.10 ПКУ визначено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При цьому, податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених п.201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Пп. 14.1.191 ПКУ визначено, що з метою застосування терміна «постачання товарів» електрична та теплова енергія, газ, пар, вода, повітря, охолоджене чи кондиційоване, вважаються товаром.

Відповідно до ст. 1 Закон №2633-IV теплова енергія – це товарна продукція, що виробляється на об’єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу.

Листом НКРЕКП від 24.03.2015 р. №2713/15/61-15 зазначено, що договір про купівлю-продаж (постачання) теплової енергії укладається з урахуванням норм Закону №2633-IV, Правил №1198 з урахуванням дотриманням процедури укладення договорів, визначеної гл. 53 ЦКУ.

Враховуючи вищенаведене, якщо постачання теплової енергії здійснюється на підставі договору купівлі-продажу, тоді таке постачання є постачанням товару.

У зв’язку з тим, що в УКТ ЗЕД відсутній такий товар як теплова енергія, в переліку умовних кодів товарів для даного товару передбачено  умовний код  – «00401». Тому у податковій накладній, складеній у випадку постачання теплової енергії, потрібно вказувати код товару «00401».

Відповідно до п. 201.10 ПКУ та Порядку №1307 покупець має право на  кредит  з ПДВ у разі відображення постачальником в податковій накладній коду товару за УКТ ЗЕД, у т.ч. умовного коду товару визначеного ДФС України.

Разом з цим, оскільки відповідно положень ПКУ операції з постачання теплової енергії визначено як «постачання товарів», то відображення в податкових накладних коду послуги 3530 «Постачання пари та кондиційованого повітря» згідно з ДКПП не відповідає нормам чинного податкового законодавства.


Поділіться з друзями - підтримайте проект