Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » А тим часом в паралельному всесвіті: кількість вакансій в Україні збільшилася на 47%, а мінімалку піднімуть до 5000
Новини законодавства

А тим часом в паралельному всесвіті: кількість вакансій в Україні збільшилася на 47%, а мінімалку піднімуть до 5000

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Прем’єр повідомив, що кількість вакансій в Україні збільшилася на 47% і це тільки початок, інформує УНІАН.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що кількість вакансій в Україні зросла на 47%.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради в Києві.

“Сьогодні очевидно, що зайнятість населення зростає, відповідно безробіття падає. Кількість вакансій збільшилася на 47%, які ми сьогодні представляємо на ринку праці. І це, хочу підкреслити, тільки початок. 4 мільйони українських громадян вже по січню місяцю отримали вищу заробітну плату (3,2 тисячі гривень – УНІАН) “, – зазначив Гройсман.

У свою чергу віце-прем’єр-міністр Павло Розенко уточнив, що зростання кількості вакансій спостерігається по всій Україні. За його словами, кількість зареєстрованих у Державній службі зайнятості зменшилася на 70 тисяч осіб, тобто з 470 тисяч до 400 тисяч.

Павел Розенко дав інтерв’ю, в якому все дуже обнадійливо. 

В Україні сьогодні не закрите жодне велике підприємство, жодне легальне і серйозне підприємство не оголосило про скорочення свого персоналу. На сьогоднішній день в центрах зайнятості стоїть на обліку приблизно на 60 тис. безробітних менше ніж в лютому 2016 року. Це означає, що всі ці критичні зауваження “як погано, що уряд підняв мінімальну заробітну плату” не справдилися. Тому я думаю, що крок по підвищенню мінімальної заробітної плати абсолютно спрацював, спрацював на користь людей, рівень життя українців буде зростати внаслідок цього кроку, і уряд не буде зупинятися на сумі 3200, а ми будемо поступово підвищувати мінімальну заробітну плату і далі.

А в якій перспективі мінімальна заробітна плата може зрости до 5 000 гривень?

– Я не маю собі дозволяти емоції. Безумовно, я хотів би, щоб уже зараз або з липня, або з наступного півріччя мінімальна заробітна плата була 5 000 гривень. Більше того, скажу, що були розрахунки. І експерти, і керівник, зокрема, Державної фіскальної служби Роман Насіров, робили відповідні розрахунки, що можна було впроваджувати мінімальну заробітну плату в 5 000 грн вже зараз, з 1 січня робити мінімальну заробітну плату не 3200, а 5 000 гривень. Але ми вирішили все-таки перейти на поступовість цього процесу.

Я думаю, що остаточні підсумки такого впливу суттєвого зростання мінімальної заробітної плати на економіку ми будемо мати приблизно в квітні-місяці. Десь от якраз квітень-травень стане тією датою, коли уряд зможе сказати, коли і якими темпами буде в подальшому збільшуватися розмір мінімальної заробітної плати.

На сьогоднішній день ми бачимо лише позитиви від підняття мінімальної заробітної плати. Зокрема ,всі податкові надходження у нас різко зросли, можна сказати, і доходи Державного бюджету порівняно із аналогічним періодом минулого року зросли на 50%, доходи Пенсійного фонду зросли на понад 40% ніж за аналогічний період 2016 року. Місцеві бюджети у нас зросли на 70% ніж в минулому році. А це означає, що всі, і соціальна сфера, і Державний та місцеві бюджети, отримають додатковий ресурс, який може бути використаний, в тому числі, для посилення соціального захисту наших громадян.

Тому я думаю, що після підведення першого підсумку впливу підвищення мінімальної заробітної плати ми оголосимо про подальший план підвищення, але сьогодні я бачу тільки позитив. Жодних негативних прогнозів по запровадженню зарплати 3200 не виправдалося, і ми маємо лише позитивні цифри.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка