Ми вже писали про те, що ДФС надала зразки заповнених звітів з ЄСВ для ФОП усіх форм оподаткування. Тепер і ПФУ вирішило надати деякі роз’яснення з цього приводу
Порядок подання звіту та строки
За результатами року фізичні особи – підприємці незалежно від обраної системи оподаткування зобов’язані формувати та подавати до контролюючих органів за місцем реєстрації «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ» за формою Додаток 5 із зазначенням типу форми «Початкова» (далі – Додаток 5) до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Отже, граничний термін подання Додатку 5 за 2018 рік – 10 лютого 2019 року, що є вихідним днем. При цьому, слід враховувати норми п. 14 Розділу ІІ Порядку №435, а саме, якщо останній день строку подання звіту припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем подання звіту вважається перший після нього робочий день. Таким чином, останній день подання Додатку 5 за 2018 рік – 11 лютого 2019 року. Звітним періодом є календарний рік.
Додаток 5 зазнав певних змін. Відтепер він містить лише дві таблиці (замість чотирьох):
Заповнення таблиці 1
Варто звернути увагу:
1) У колонці 2 Таблиці 1 обов’язково вказується код категорії застрахованої особи:
2) У колонці 3 вказується:
– платниками на загальній системі:
– платниками на спрощеній системі:
3) У графу 4 вноситься сума від мінімальної до максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.
Період перебування на системі у титульному листі звіту
У титульному аркуші Звіту обов’язково повинні бути вказані періоди перебування на загальній/спрощеній системі. При цьому, незалежно від фактичної дати початку і кінця перебування на будь-якій системі оподаткування (мається на увазі випадки початку або припинення підприємницької діяльності всередині місяця), в полі “Початок періоду” завжди має бути зазначене 01 число місяця, а в полі “Кінець періоду” відзначається останній календарний день місяця, оскільки, відповідно до Закону про ЄСВ, єдиний внесок сплачується за повний місяць.
Подали звіт з ЄСВ з помилками: що буде?
Слід пам’ятати, що Звіт із помилками не вважається поданим та інформація про доходи з нього не потрапить до реєстру застрахованих осіб та не буде зарахована до страхового стажу.
Для зарахування страхового стажу підприємцю необхідно виправити помилки у звітності та повторно подати річний звіт до органів ДФС.
В противагу найманим працівникам, за яких сплачує ЄСВ та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу, щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.
Водночас нагадуємо, що Пенсійний фонд надає можливість кожному громадянину, включаючи й приватних підприємців, безкоштовно контролювати зарахування періодів діяльності до страхового стажу. Для цього необхідно зареєструватись на веб-порталі Пенсійного фонду та зайти до свого особистого кабінету.
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…
Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…
У разі здійснення операцій з постачання товарів у рахунок оплати праці працівників у рядку «Індивідуальний…