Сподіваємось усі знають: якщо робітник їде у відрядження йому обов’язково має бути виданий аванс.
Таке право йому гарантує два нормативних документи:
По-перше аванс повинен покрити добові, по-друге – вартість проїзду і по-третє вартість проживання.
Зазвичай досить складно розрахувати точну суму, тому якщо авансу робітнику не вистачить – то різницю йому слід компенсувати і не просто так, а на основі первинних документів які надасть працівник. Якщо працівник ще у відрядженні і він бачить, що гроші закінчуються, то на основі доповідної записки йому можуть перерахувати додаткову суму коштів.
Якщо ж аванс залишився після відрядження, то такий працівник повинен повернути різницю у касу підприємства.
Готівкою через касу з оформленням касових ордерів, або шляхом перерахування на платіжну картку.
Якщо відрядження по Україні то здогадайтесь з трьох раз у якій валюті. Ясна річ що у гривні. Якщо ж відрядження за кордон – то у валюті тієї країни куди їде працівник або у вільно конвертованій валюті.
Строки визначайте самі, але ясна річ що видати треба перед тим як працівник поїде у відрядження, але бажано не раніше ніж підпишуть наказ про те, що таке відрядження дійсно має бути.
Аванс в безготівковій формі часто видають на корпоративну картку. В цьому випадку гроші вважаються виданими під звіт в момент використання працівником корпоративної картки (оплата за товари, зняття готівки в банкоматі і т. д.).
Однак аванс на відрядження можна перерахувати на зарплатну або особисту картку відрядженого. В такому випадку відлік терміну, протягом якого необхідно повернути грошові кошти підприємству або надати авансовий звіт, починається з моменту, коли гроші зараховані на картку працівника. Майте це на увазі.
Свої нюанси є при видачі авансу на відрядження за кордон, а саме:
Не видати аванс – значить порушити законодавство про працю. За це винним посадовим особам підприємства загрожує адмінштраф у розмірі від 510 до 1700 грн. (Ч. 1 ст. 41 КпАП). Такий суворий висновок озвучений в листі Мінсоцполітики від 07.11.2013 р № 998/13 / 155-13. А ось податківці не вважають невидачу авансу небюджетними суб’єктами господарювання порушенням КЗпП (див. лист Міндоходов від 03.07.2013 р № 6091/6 / 99-99-22-02-04-15 / 169 // ). Однак адмінштрафи застосовують не вони, а тому практикувати невидачу авансів НЕ варто.
Пам’ятайте, що не можна видавати готівкові кошти під звіт, поки працівник повністю не відзвітував за раніше видані кошти. В іншому випадку штраф складе 25% виданих під звіт сум (абз. 5 ст. 1 Указу № 436).
Сегодня стабильное интернет-соединение — это не просто удобство, а необходимый элемент комфортной жизни. Онлайн-обучение или…
Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…
ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…