Це цікаво

Бізнес каже про катастрофу в українській економіці. Зазначає податковий тиск і низьку купівельну спроможність

Український бізнес все менше вірить у відновлення економіки і в свої перспективи в ній. Про це свідчить дослідження Європейської бізнес Асоціації в рамках опитування «Індекс настроїв малого бізнесу».

У ньому йдеться про те, що 44% підприємців оцінюють ситуацію у вітчизняній економіці як катастрофічну. При цьому лише 27% бізнесменів вірять в будь-які поліпшення.


Український бізнес все менше вірить у відновлення економіки і в свої перспективи в ній. Про це свідчить дослідження Європейської бізнес Асоціації в рамках опитування «Індекс настроїв малого бізнесу».
«2020 рік є став справжнім випробуванням для бізнесу, в першу чергу саме для малих підприємців. Цікаво, що і великі, і малі компанії практично одностайно оцінюють поточні умови ведення бізнесу – в 2,38 бала з 5.  Однак ситуація для них все ж складається по-різному – в МСБ ще немає достатнього запасу міцності в порівнянні з великими гравцями. Тому малий бізнес сьогодні потребує посиленої підтримки звідусіль – від держави, медіа, суспільства, великого бізнесу », – прокоментувала ситуацію виконавчий директор ЄБА Анна Дерев’янко.

Індекс настроїв малого бізнесу обвалився з 3,07 балами в 2019 році до 2,38 бала в 2020-му. Це найгірший показник з 2017 року.

Переважна більшість підприємців – 80,28% – заявили, що економічна ситуація в Україні не сприяє веденню бізнесу. Це гірше за показник 2019 го, коли таку заяву зробили 69,1% опитаних. З усіх проблем найбільше перешкоджають розвитку їх справи виділили наступні фактори (перша п’ятірка):

  1. низька купівельна спроможність людей;
  2. коронавірус – епідемія і локдаун;
  3. податки і фінансовий тиск;
  4. влада;
  5. економічна криза.


У підприємців вмирає віра в майбутнє. Тільки 27,46% вірить у поліпшення справ (в 2019 вірило 58,7%), а 52,35% очікує погіршення стану справ в найближчі 6 місяців (20,19% в 2019-му).

Більшість опитаних (29,8% проти 27% роком раніше) планують зменшити зарплати своїм працівникам і тільки 23,03% допускають її підвищення.


При цьому підприємці закликали владу в першу чергу змінити податкову систему. На другому місці опинилася дерегуляція.

АнтіКор

Share
Опубліковано
Sunny-J
Мітки: бізнес

Recent Posts

Подключение домашнего интернета: как выбрать надежный и стабильный вариант

Сегодня стабильное интернет-соединение — это не просто удобство, а необходимый элемент комфортной жизни. Онлайн-обучение или…

2 дні ago

Локальний бізнес vs великі мережі: чому варто підтримувати місцеві компанії?

Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…

1 тиждень ago

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

1 тиждень ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

3 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

4 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

4 тижні ago