Для цілей оподаткування благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову.
Цільовою є благодійна допомога, яка надається під визначені умови та напрями її витрачання. Нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення умов або напрямів витрачання.
Цільову благодійну фіндопомогу, що надається в будь-якій сумі на підставі пп. «а» пп. 170.7.4 Податкового кодексу резидентами-юрособами закладам МОЗ для компенсації вартості платних послуг на лікування платника податків або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, осіб з інвалідністю, дитини з інвалідністю або дитини, у якої один із батьків є особою з інвалідністю.
Також фіндопомога може виділятися на лікування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки тощо. Слід зазначити, що така цільова фіндопомога може бути спрямована на придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів тощо). При цьому не може бути використана на косметичне лікування, протезування зубів дорогоцінними металами, фарфором тощо, а також на лікування залежності (алкогольної, тютюнової).
Сума цільової благодійної допомоги, надана відповідно до пп. 170.7.4 ПК, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків. Відповідно, така фіндопомога не підлягає обкладенню ПДФО і військовим збором. Крім того, на суму фіндопомоги не нараховуватиметься ЄСВ на підставі п. 13 розд. II Переліку, затвердженого постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170.
Порядок обкладення цільової благодійної фіндопомоги податком на прибуток залежить від статусу отримувача такої допомоги.
Так, якщо платник податку на прибуток перераховує безповоротну фіндопомогу:
Не включається до оподатковуваного доходу та не оподатковується сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз.1 п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу України, встановленого на 1 січня такого року :
у 2018 році – 2470 грн.,
у 2019 році – 2690 грн.,
у 2020 році – 2940 грн. ( п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПКУ.
Ця норма не поширюється на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачені п.п.165.1.47 п.165.1 ст.165 ПКУ.
Благодійник – юридична особа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності. А саме наприклад у формі 1ДФ із ознакою “169”.
У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника – фізичної чи юридичної особи, платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим п.п.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ.
На суму перевищення граничного розміру безповоротньої фіндопомоги нараховуються податки – ПДФО 18% та ВЗ 1,5%
Сегодня стабильное интернет-соединение — это не просто удобство, а необходимый элемент комфортной жизни. Онлайн-обучение или…
Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…
ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…