В останні дні відносно «вільної» реєстрації Податкових накладних (ПН) та Розрахунків коригування (РК) ми вирішили створити нашим шановним читачам таку добірку корисних порад та пам’яток на випадок «раптом щось…» вже починаючи з 01 липня 2017 року.
∑= ∑под.+∑єсв
∑ пост.товар/посл
∑под. – сума податків і сборів за останні 12 місяців
∑єсв – сума сплати ЄСВ за останні 12 місяців
∑ пост.товар/посл – сума постачання товарі/послуг на митній території України за останні 12 місяців, що обкладаються ставками 20% та 7%, яка зазначена в ПН/РК та зареєстрована у ЄРПН
— складених на неплатників ПДВ з типом причини «02»;
— підсумкових з типом причини «11»;
— складених «на себе» (з типом причин «01», «04», «03», «05», «06», «07», «08», «09», «10», «13», «14», «15»);
— складених з позначкою «без ПДВ».
За словами розробників, відсікаютимуть 98 % платників ПДВ і тільки решта 2 % перевірятимуться на ризикованість. За оцінкою директора Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС М. Чмерука , відсоток податкових накладних, які будуть зупинятися, не перевищить 0,1% від загальної кількості перевірених.
Не вписалися у критерії «щасливчиків»? Тобто ви з числа тих 2 % ризикованих платників? Тоді вас неодмінно перевірять на предмет ризикованості. В основному тут треба остерігатися невідповідності обсягів товарів/послуг на «вході» і «виході».
Процедури адміністративного оскарження рішення комісії про не реєстрацію ПН/РК поки не існує. Лише 21.06.2017 року дану процедуру запропоновано на громадське обговорення на сайті ДФСУ.
Протягом цих строків – 365 к.д. + 5 р.д. – штрафні санкції, передбачені п. 120-1.1 ПКУ та п. 120-1.2 ПКУ не застосовуються. Оскільки ПН/РК реєструються у день, коли комісія прийняла позитивне рішення про реєстрацію, для розрахунку фактичного строку, протягом була зареєстрована ПН/РК, береться період з дати їх складання по дату їх зупинення. Період після дати зупинення до дати фактичної реєстрації ПН не враховується для визначення розміру штрафу. Якщо комісія прийняла рішення про відмову у реєстрації ПН/РК, такий документ залишається без реєстрації в ЄРПН, а розмір штрафу визначається в залежності від дати, коли таку ПН/РК треба було зареєструвати.
Наприклад, ПН складена 03.07.2017 р. та надіслана для реєстрації 30.07.2017 р. без порушення встановлених строків (до кінця місяця в якому була складена). Цю ПН було зупинено – надійшла квитанція про зупинення 30.07.2017 р., після чого платник ПДВ надав пояснення та документи 13.08.2017 р. Комісія прийняла рішення про реєстрацію такої ПН 22.08.2017 р. і в цей день ПН було зареєстровано. В цьому випадку штрафу за порушення строку реєстрації такої ПН не буде. Все було зроблено вчасно, строків реєстрації не порушено. А за сам факт зупинення ПН/РК для реєстрації штрафних санкцій не передбачено.
Але якщо ви склали ПН 02.07.2017 року а направили на реєстрацію 01.08.2017 року, і вже не має значення зупинили реєстрацію чині – порушення строків є – маєте сплатити 10% штрафну санкцію за порушення терміну реєстрації ПН згідно п.120-1 ПКУ.
Багатьом платникам надходили квитанції із таким змістом :
«Виявлені помилки: Відповідно до п.74.2 ст.74 ПКУ функціонує система моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків (СМКОР). Період з 01.04.2017 до 01.07.2017 є перехідним періодом, протягом якого процедура, визначена п.201.16 ст.201 ПКУ, здійснюється без фактичного зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД».
Розглянемо, що саме мається на увазі. Це віlбувається через те, що перший комплексний та такий складний для сприйняття критерій не враховує придбання товарів та їх залишків станом на 01.01.2017р. Мова ж лише про закупку/постачання лише протягом 2017 року. Таким чином продаж залишків минулих років це реальна небезпека зупинення реєстрації ПН/РК! А якщо товари закуплені у неПДВшні часи, залишки не враховуються зовсім, такої інформації не містить система, а отже піддає сумніву реальність таких операцій.
Принцип “що прийшло, те й вийшло” не подолає жоден виробник. Виробник купує сировину, також витрачає воду, електрику, тощо. Як все це зарахувати потім і врахувати на “виході”. Єдиний вихід це подати на розгляд комісії ДФС інформацію за встановленою формою про види своєї діяльності про коди товарів за УКТ ЗЕД і послуг ДКПП, які він виготовляє та придбаває. Мова про Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312301. Розуміємо, що саме такий алгоритм дій дає право на розблокування реєстрації ПН/РК в ЄРПН.
Нажаль, поки що констатуємо існування багатьох недоробок та недоопрацювань. Особливо технічних, а саме: подання в електронному вигляді документів. Поки що, це не реалізовано, навіть через електронний кабінет платника. Далі – не існує досі нормативно-правові акти не описують процедуру підтвердження факту отримання додаткової інформації від платника податківцями (квитанція, повідомлення…), термінів її розгляду (день, тиждень, місяць…), оформлення результатів (рішення про врахування чи відмову…).
Якщо все ж таки відбувається не реєстрація, постачальник зобов’язаний включити таке постачання та ПДВ до декларації. А покупець, поки триває зупинка, залишається без кредиту.
Порада: по можливості зареєструвати всі червневі ПН/РК в червні, тобто до 01.07.2017р.
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…
Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…
Порушення умов договору – це серйозна проблема, яка може призвести до фінансових втрат, втрати часу…
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…