Консультації

Будівництво об’єкту: що амортизуємо та як відображаємо

У разі, якщо на підприємстві технікою, яка знаходиться на балансі, будується будівля для  подальшого використання в господарській діяльності, то вона не амортизується, оскільки ще не введена в експлуатацію.

При цьому, амортизація будівничої техніки, сума якої у формуванні фінансового результату участі не бере, враховується при визначенні різниць, коригуючих фінансовий результат.

Так, витрати на амортизацію основних засобів обліковуються відповідно до положень ст.138 Податкового кодексу України, незалежно від включення такої амортизації до складу витрат за правилами бухгалтерського обліку (зокрема, коли вона включена до вартості об’єкту незавершеного будівництва).

Керуючись п. 138.1 та п.138.2 Податкового кодексу, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму амортизації основних засобів, нарахованої в бухобліку, та зменшується на суму амортизації таких основних засобів, розрахованої відповідно до п. 138.3 Кодексу. Тобто, при визначенні різниць враховується  вся сума  нарахованої у звітному періоді амортизації основних засобів без виділення тільки тієї її частини, яка вплинула на фінансовий результат звітного періоду у складі витрат . 

          Нагадуємо, що інформація по всіх об’єктах основних засобів, які підлягають амортизації в податковому обліку, відображаються в додатку АМ до декларації з податку на прибуток (за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 20.10.15 №897). Тому, сума податкової амортизації техніки, що працює на будівництві складу, потрапляє до підсумкового рядку  1.2.1 додатку АМ, а звідти – до рядку 1.2.1 додатку РІ до декларації. При цьому, в рядку 1.1.1 додатку РІ має відображатись бухгалтерський показник амортизації таких основних засобів.

Підсумкова позитивна різниця (рядок 03 додатку РІ) відображається у рядку 03 декларації та збільшує фінансовий результат за звітний період та відповідно, збільшує об’єкт оподаткування податком на прибуток (рядок 04 декларації).

Якщо суми амортизації основних засобів за даними бухгалтерського та податкового обліку є рівними, то підсумкова різниця дорівнює нулю. В такому випадку платнику теж необхідно  заповнити відповідні рядки додатку РІ до декларації, в якому показники рядків 1.1.1 та 1.2.1 будуть однаковими.  

ДПС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Що не так із бухобліком в Україні? Онлайн-бухгалтерія Dilovod запустила масштабне опитування серед бухгалтерів

На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…

1 тиждень ago

Як виправити помилку в ПН: неправильний код ставки ПДВ (14% або 20% замість 0%)?

Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…

2 тижні ago

Як здійснюється оплата за допомогою Google Pay

Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…

2 тижні ago

Як професіонали адаптуються до змін у фінансових стандартах

У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…

3 тижні ago

Где можно провести конференцию под Киевом

Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…

4 тижні ago

Відрахування із зарплати: які встановлені ліміти?

Держпраці зазначає, щовідрахування із заробітної плати регулюються законодавством України. Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про…

1 місяць ago