Напевно, ви вже чули про ChatGPT — про цей дуже розумний чат-бот написано вже багато статей, на його основі з’являються застосунки, він налякав Google, став одним із найдорожчих стартапів у світі та навіть змусив американські коледжі його заборонити.
Але, напевно, більшість із вас ще досі не знають усіх можливостей ChatGPT і, найголовніше, — не знають, як його почати використовувати у своєму житті й узагалі для чого.
Ми вирішили написати практичний текст, у якому намагалися відповісти на всі базові запитання, які у вас можуть з’явитися на старті. Тож, можливо, саме ви незабаром станете цим новим стартапом, який запустить свій багатомільйонний бізнес на базі штучного інтелекту.
ChatGPT — чат-бот на базі штучного інтелекту, який допомагає вам генерувати контент. Який саме контент? Про це — трохи пізніше.
Цей чат-бот створила лабораторія досліджень штучного інтелекту OpenAI (можливо, відома вам завдяки її генератору тексту в зображення DALL-E).
Те, з чим ми маємо справу зараз — це прототип ChatGPT, його не фінальна версія. Він був відкритий для всіх охочих 30 листопада 2022 року.
OpenAI — це науково-дослідна організація. Вона займається дослідженням штучного інтелекту та його застосуванням у різних сферах.
OpenAI була заснована у 2015 році Ілоном Маском, Семом Альтманом та іншими представниками технологічної сфери й має штаб-квартиру в Сан-Франциско. У травні 2019 року OpenAI уклала угоду з Microsoft, яка інвестувала в цей проєкт $1 млрд.
ChatGPT доступний на вебсторінці, тому завантажувати його не потрібно. OpenAI ще не випустила офіційного застосунку, попри те, що магазини застосунків повні підроблених версій.
Ви також можете завантажити ChatGPT локально через Github.
Для того, щоб почати користуватися чат-ботом, вам потрібно зареєструвати акаунт.
Можна вибрати простий вхід — через обліковий запис Google або Microsoft.
В іншому випадку, якщо у вас є інший вид електронної пошти, ви можете ввести дані вручну. Після цього необхідно ввести номер телефону; однак майте на увазі, що ви не зможете використовувати віртуальний номер телефону (VoIP) для реєстрації в OpenAI. Після цього ви отримаєте код підтвердження, який введете на сторінці реєстрації, щоб завершити налаштування.
Так, це правда. Україна якимось чином потрапила до переліку країн, де сервіс недоступний. Окрім нас, там ще є Китай, росія, Іран, Афганістан, Білорусь, Венесуела.
Тому не намагайтеся підв’язати під акаунт ваш номер «Київстар» чи Vodafone Ukraine. Авторизація можлива через Google-акаунт або ж через Microsoft акаунт у випадку, якщо ви територіально в Україні.
Вам треба купити іноземну сім-картку й увімкнути VPN перед тим, як зареєструвати акаунт. Або ж попросити знайому людину, наприклад, у Польщі, зареєструвати вам акаунт через його місцевий польський номер.
Ще один варіант — використовувати спеціальні боти, які відправлять через себе запит на вашу авторизацію.
Коли ви з ним листуєтеся, складається враження, що ви спілкуєтеся з реальною людиною. Більш того, чат-боту можна давати завдання. Він його виконає. Наприклад: «Поясни, що таке квантовий комп’ютер простими словами», або «Придумай, як відсвяткувати день народження 10-річної дитини», або «Напиши мені сценарій про вампірів у стилі Стівена Кінга». І якщо ви побачите помилки, то можна вказати йому на них. Чат-бот їх виправить. Він запам’ятовує, про що з вами спілкується.
Так, це можна зробити. Він її розуміє. Але ті, хто вже тестував сервіс, кажуть, що видача результату все ж таки буде кращою, якщо запитати бот англійською.
Так, він може це зробити, але доведеться постійно уточнювати, що ви від нього хочете. Не факт, що врешті-решт ви отримаєте бажаний результат.
Більш того, ви можете згодувати чат-боту якийсь шматок уже написаного коду та запитати його, за яку функцію він відповідає або ж чому не працює. Код також можна перекласти — з однієї мови на іншу.
Насправді в дуже багатьох. Це можуть бути не тільки копірайтні статті. Ви можете використати цей сервіс для генерації ідей для вашого бізнесу, назв. Можете використовувати для аналітики ринку (порівнювати товари, послуги тощо), можете використовувати бот у творчості (писати пісні, наприклад), у навчанні — допоможе вам писати есе. Якщо у вас інтернет-магазин, то бот може описати товари, які ви на ньому розміщуєте. Можете малювати принти на футболки — давати завдання на малюнок чат-бота. Наприклад: «Намалюй мені дохлого путіна».
Ще і як! І навіть самі розробники про це попереджають. Чат-бот може створити фейкові висновки. CEO ІТ-компанії DevRain Олександр Краковецький, який тестує ChatGPT, згадує, як дав програмі завдання написати текст на тему «Хто найкращий футболіст у світі?». І отримав гарно написаний текст, але тільки з одним нюансом. Чат-бот назвав найкращим футболістом Леонардо ді Капріо. Щоправда, коли Олександр попросив порівняти статистику Мессі й Роналду, то отримав доволі непоганий результат.
Не намагайтеся запрошувати в бота дані від 2022–2023 року й очікувати на релевантний результат. Якщо вам раптом цікаво, які машини найбільш популярні в Європі, то релевантні відповіді ви отримаєте тільки до кінця 2021 року.
ChatGPT намагається відхиляти запити, які можуть порушувати його політику щодо вмісту відповіді. Однак на початку грудня 2022 року деяким користувачам вдалося зробити джейлбрейк ChatGPT — обійти ці обмеження. Вони обманом змусили ChatGPT надати інструкції, як створити коктейль Молотова чи ядерну бомбу або генерувати аргументи в стилі неонацистів.
Так, зараз людству доступна базова версія ChatGPT, вона абсолютно безплатна. Звісно, OpenAI не може продовжувати працювати так вічно. Наразі лабораторія витрачає приблизно $3 мільйонів на місяць, щоби продовжити роботу ChatGPT, тобто майже $100 000 на день. Інакше кажучи, платна й повніша версія не за горами.
OpenAI вже анонсувала платну преміальну версію під назвою ChatGPT Professional. Однак наразі ви можете лише приєднатися до списку очікування, а місячна ціна невідома. Найімовірніше, платна версія з’явиться в першій половині цього року.
У списку очікування описані переваги ChatGPT Professional: відсутність «блекаутів» (тобто недоступних вікон) під час сервісу, необмежена кількість повідомлень із ChatGPT — «принаймні вдвічі більше звичайного денного ліміту».
Він дуже швидко отримав популярність у світі. За 5 днів набрав 1 млн акаунтів. Через таку швидкість зросло й навантаження на чат-бот: як технічне, так і фінансове. Тому так, перебої в роботі сервісу можуть спостерігатися.
OpenAI перебуває під тиском, щоб отримати прибуток від таких продуктів, як ChatGPT. Якщо йому це вдасться, за чутками, Microsoft інвестує в нього $10 мільярдів. OpenAI очікує заробити $200 мільйонів у 2023 році. І це поки що мізерна сума навіть у порівнянні з понад 1 мільярдом доларів, уже інвестованим у стартап.
Microsoft хоче придбати 49% акцій OpenAI, оцінюючи компанію приблизно у 29 мільярдів доларів. Згідно з умовами угоди, Microsoft отримає три чверті прибутку OpenAI, доки не відшкодує свої інвестиції. Інші інвестори отримають 49%, а OpenAI збереже решту 2% в капіталі.
Насправді деякі експерти вже висловлювали свої занепокоєння на цю тему.
«Не виключено, що в окремих випадках ШІ й автоматизація можуть виконувати певні завдання, засновані на знаннях, ефективніше, ніж люди, потенційно зменшуючи потребу в деяких працівниках. Це може включати такі завдання, як аналіз даних, дослідження та написання звітів», — написав Пол Кругман, професор з економіки, у своїй колонці в New York Times.
Але, як каже Олександр Краковецький: «Ні, штучний інтелект не позбавить вас роботи! Це зробить той хлопець, який почне його використовувати у своїх нових стартапах!»
Джерело: dev.ua
Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…
Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…