ChatGPT тепер офіційно доступний в Україні. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Що сталося
До сьогодні ChatGPT був офіційно недоступний на території України. OpenAI блокувала тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, а також Криму. В компанії не знали, як відрізняти клієнтів звідти від людей з решти території України. Тепер цю проблему вирішили.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що ChatGPT офіційно доступний в Україні.
«Команда Мінцифри довго працювала над цим рішенням — офіційні листи, дзвінки та зустріч з керівництвом. Нарешті нам вдалося виправити несправедливість. Україну вилучили зі списку країн, у яких заблоковано ChatGPT. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих росією територіях. Щоб вороги не використовували її для антиукраїнської пропаганди. Адже ChatGPT добре володіє українською, на відміну від росіян», — написав Федоров.
Як скористатися
Щоб почати користуватися інструментом необхідно:
- перейти на сайт ChatGPT;
- натиснути «Sign up»;
- вказати свій email або скористатися для реєстрації акаунтом Google чи Microsoft;
- ввести номер телефону;
- ввести отриманий код;
- скористатися ChatGPT.
Що каже ChatGPT
Ми привітали чат-бот ChatGPT із запуском в Україні та запитали, які нетипові факти варто знати про Україну. Ось що він відповів:
- «Писанки є важливою частиною української культури. Їх прикрашають складними візерунками та символами, а традиція виготовлення передається з покоління в покоління.
- Україна є батьківщиною найглибшої станції метро у світі — «Арсенальна», яка знаходиться в Києві і має глибину 105,5 метрів.
- Українська мова є офіційною мовою України.
- Перший у світі підрозділ кіберполіції був створений в Україні у 2015 році з метою боротьби з кіберзлочинністю та захисту безпеки громадян в інтернеті.
- Україна має давню історію підготовки спортсменів світового рівня, включаючи золотих олімпійських медалістів з гімнастики, боксу та інших видів спорту.
- Українці відомі своєю гостинністю. Не рідкість, коли гостей зустрічають з короваєм та сіллю, що символізує дружбу та гостинність».