Держоргани інформують

Червоні маркери для податківців при перевірці: зверніть увагу!

1. Безпідставне формування витрат та податкового кредиту внаслідок здійснення нереальних господарських операцій, а саме неможливість здійснення безпосереднім «контрагентом» та передуючими псевдопостачальниками реальної господарської діяльності та конкретної операції у зв’язку з:  

-відсутністю у власності/користуванні будь-яких об’єктів оподаткування та не придбання будь-яких послуг (оренди приміщення, транспортних, комунальних послуг тощо), які б дозволяли провадити господарську діяльність (за даними звітності за формою № 20-ОПП та ЄРПН);  

-відсутністю або незначною кількістю персоналу, що не дозволяє провадити господарську діяльність, або штучне «наповнення» суб’єкта значною кількістю трудового персоналу з нарахуванням заробітної плати менше за мінімальну (за даними звітності за формами №№ Д4, 1-ДФ);

-відсутністю за місцезнаходженням, з якого мало б проводиться систематичне ведення господарської діяльності (за даними контролюючих органів за місцем обліку «постачальників»);

– відсутністю реального (законного) джерела походження товарів (відсутністю його виробництва або імпорту) (за даними фінансової звітності, ЄРПН тощо);  

– відсутністю даних щодо зберігання і транспортування товару, виходячи із його фізичних характеристик і обсягу (за даними ЄРПН);

-наявністю інформації щодо визначення «постачальників»: «суб’єктами фіктивного підприємництва»; «учасниками транзитно-конвертаційних груп», «суб’єктами, що створені для надання податкової вигоди іншим платникам» тощо (за інформацією, наведеною у конкретних рішеннях судів, оприлюднених у Єдиному державному реєстрі судових рішень).

2.Не здійснення  нарахувань податкових зобов’язань з податку на додану вартість за рахунок не визначення частки використання податку на додану вартість за придбаними товарами/послугами та/або необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями.

3.Включення до складу податкового кредиту вартості товарів/послуг, що використані не в господарській діяльності.

4.Не включення до доходу від усіх видів діяльності, сум  кредиторської заборгованості щодо якої минув термін позовної давності.

5. Непідтвердження витрат та податкового кредиту документами податкового та бухгалтерського обліку.

6.Порушення термінів реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених при визначенні податкових зобов’язань з ПДВ.

Крім того, залучались до фінансування суб’єкти, які не сплачують податки з отриманих коштів (інститути спільного інвестування, якими управляють  компанії з управління активами (КУА)); використання житлово-будівельних (споживчих) кооперативів (кошти для здійснення будівництва надходять у вигляді пайових внесків); завищення собівартості об’єкта, що будується, за рахунок використання будівельних матеріалів невідомого походження.

 

ДПС

Share
Опубліковано
Sunny-J
Мітки: перевірка

Recent Posts

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

4 дні ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

5 днів ago

Обязательная страховка для водителя в один клик

Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…

3 тижні ago

Готівкові кредити: для чого їх використовують?

Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…

4 тижні ago

Трейдинг для новичков: советы и рекомендации

Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…

4 тижні ago

Чи буде штраф за однакові номери в податкових накладних

Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…

1 місяць ago