Це цікаво

Чи буде зазначатись джерело походження коштів: «за кошти платників податків»

Зеленський відповів на петицію про те, щоб на всіх інформаційних матеріалах про використання бюджетних коштів зазначалася фраза «за кошти платників податків»

Президент заявив, що підтримує пропозицію «забезпечити широке висвітлення інформації про джерела, обсяги і порядок фінансування» Великого будівництва.
*саме великого будівництва, а не використання бюджетних коштів загалом?*

Зеленський запропонував створити онлайн-ресурс, на якому повідомлятиметься про обсяги і джерела використання коштів у рамках Великого будівництва, а на всіх інформаційних матеріалах програми — розміщувати посилання на цей ресурс.
Петиція про напис «за кошти платників податків» на інформаційних матеріалах набрала 25 тисяч підписів ще 29 листопада.

З даного питання варто зазначити кілька тез:
🔹нікого особливо не цікавить, що там з великим будівництвом робиться, бо ці питання будуть підіймати в кримінальних провадженнях вже після закінчення президенства Володимира Олександровича;
*спойлер ці провадження нічим не закінчаться*

🔹в цілому є чимало відкритих реєстрів звідки можна отримати таку інформацію, але нічого поганого немає якщо буде одна онлайн-платформа;
🔹очевидно, що Уряд не дозволить такий напис, бо це в очах інфантильного електорату зменшить значимість людей які при владі, адже державні гроші для людей це ефемерне поняття, яка на думку багатьох береться десь з неба;
🔹проте і не варто завищувати роль коштів платників податків в наповненні бюджету. Дуже багато інфраструктурних проектів будують за кошти кредиторів або за прямі іноземні дотації. Тому на банерах можна згадати і МФВ, Світовий банк, платників податків США та ЄС;
🔹окрім цього держава отримує інші доходи в бюджет, хоча звичайно основні кошти це податки і збори з громадян України (і не лише громадян).

Резюме
Більшість державних коштів це наші податки, але не тільки. І це добре, що люди все більше розуміють як фінансується держава та як використовуються ці кошти. В той же час, держава стає більш відкритою для громадськості стосовно питань бюджету, але не настільки щоб зробити напис на банеру.

Проте, все можливо. Ось обіцянка Віктора Андрійовича все-таки стала дійсністю. Тому з часом буде і наклейка на банерах і розуміння людей, що треба платити податки (але це не точно).

 

Джерело

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Що не так із бухобліком в Україні? Онлайн-бухгалтерія Dilovod запустила масштабне опитування серед бухгалтерів

На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…

1 тиждень ago

Як виправити помилку в ПН: неправильний код ставки ПДВ (14% або 20% замість 0%)?

Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…

2 тижні ago

Як здійснюється оплата за допомогою Google Pay

Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…

2 тижні ago

Як професіонали адаптуються до змін у фінансових стандартах

У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…

3 тижні ago

Где можно провести конференцию под Киевом

Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…

4 тижні ago

Відрахування із зарплати: які встановлені ліміти?

Держпраці зазначає, щовідрахування із заробітної плати регулюються законодавством України. Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про…

4 тижні ago