Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Чи має повноваження Кличко закрити Київ на локдаун та чому Київ досі у «помаранчевій» зоні
Це цікаво

Чи має повноваження Кличко закрити Київ на локдаун та чому Київ досі у «помаранчевій» зоні

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Як повідомляла «Судово-юридична газета», з 20 березня до 9 квітня Київ запроваджує суворі карантинні обмеження. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу 18 березня.

Повний перелік заборон :

З 00:00 20 березня – тобто в ніч із п’ятниці на суботу – Київ запроваджує суворі карантинні обмеження. Мер міста Віталій Кличко повідомив про повний перелік заборон.

Буде заборонено:

Робота закладів культури (будуть зачинені кінотеатри, театри, музеї, концертні зали).

Робота торговельно-розважальних центрів (окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни та побутової хімії).

Проведення релігійних богослужінь (якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 м2 на 1 особу).

Проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших).

Присутність глядачів на спортивних змаганнях (останнє стосується також і сьогоднішнього великого футбольного матчу, що відбудеться в Києві).

Заклади громадського харчування працюватимуть виключно на винос.

Працюватимуть – за дотриманням суворих норм та без роботи кафе – автозаправочні станції.

Перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом. Як і фітнес та спортивні зали – але без групових занять.

Працюватимуть дитячі садочки. Школи після канікул повернуться до навчання – але дистанційно.

Усі підприємства та організації бюджетної сфери переходять на дистанційну роботу.

Приватний бізнес також повинен максимально перейти на дистанційну форму роботи. Окрім підприємств критичної інфраструктури.

Громадський транспорт столиці працюватиме у звичному режимі. З дотриманням суворих норм перевезення пасажирів та маскового режиму. Із заповненістю місць для сидіння на 50%.

Ці обмеження запроваджують на три тижні – до 9 квітня включно.

Разом із тим, виникає питання: чи має право місцева влада зачиняти місто на локдаун?

«Уряд поки не відніс Київ до червоної зони. Ми перебуваємо в помаранчевій», – сказав Віталій Кличко.

Він нагадав, що столиця зверталася до Кабінету Міністрів розширити перелік обмежень, що діють у помаранчевій зоні. Оскільки з 17 лютого цього року це – в компетенції Уряду.

«На жаль, нас не почули. Кабмін умив руки і залишив місцеву владу сам на сам із розв’язанням ситуації. І оскільки прем’єр Денис Шмигаль вчора заявив, що владі на місцях, мовляв, не заважають ухвалювати певні рішення, ми розцінюємо це як право оперативно реагувати на ситуацію» – наголосив мер Києва.

За словами Віталія Кличка, аби призупинити стрімке розповзання коронавірусу, комісія із надзвичайних ситуацій міста ухвалила рішення про запровадження суворих карантинних обмежень: «Із нуля годин 20 березня – тобто в ніч із п’ятниці на суботу – Київ запроваджує суворі карантинні обмеження».

Дійсно, відповідно до п. 3-4 нині чинної постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. №1236 зі змінами від 17 лютого 2021 року – локдаун (або «червона» зона) встановлюється рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативою Міністра охорони здоров’я протягом 48 годин з моменту настання підстав, передбачених пунктом 3-3 цієї постанови, яке розміщується безпосередньо на офіційному інформаційному порталі КМУ (за посиланням). Тобто, не місцевою владою.

Рішення щодо скасування «червоного» рівня епідемічної небезпеки також приймається Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі досягнення регіоном показників, які характеризують відсутність ознак, передбачених пунктом 3-3 цієї постанови, протягом не менше ніж п’яти днів підряд.

17 лютого 2021 року у постанові КМУ було уточнено, що додатково на території регіонів, на яких установлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, рішенням регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запроваджуються посилені заходи контролю за дотриманням на території регіону встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів, готовності закладів охорони здоров’я до прийому хворих на COVID-19, виявлення та реєстрації осіб з підозрою на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

Однак, все ж місцева влада не уповноважена цією постановою Кабміну ухвалювати рішення саме про «локдаун».

Разом із тим, Денис Шмигаль чомусь закликав «місцевих керівників не чекати вказівок, а приймати необхідні рішення. Уряд надав для цього всі повноваження — час брати на себе відповідальність».

 

за матеріалами СЮГ


Поділіться з друзями - підтримайте проект