Так, може, але за умови.
Фізособа – підприємець, яка надає в суборенду житлові приміщення лише до 400 кв. метрів (включно) та нежитлове приміщення до 900 кв. метрів (включно), має право застосовувати другу групу платників єдиного податку за умови здавання таких приміщень в суборенду платникам єдиного податку та/або населенню.
У законодавстві для підприємців-єдинників встановлено низку обмежень щодо здачі нерухомості та землі в оренду.
ФОПна єдиному податку можуть здавати в оренду або суборенду строго лімітовану кількість квадратних метрів ( пп. 291.5.3 ПКУ ):
В той же час нагадаємо, що
ФОП-єдиноподатникам заборонено передавати в оренду земельні ділянки загальною площею понад 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини загальною площею більше 100 кв. м, а також нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини загальною площею більше 300 кв.
Якщо все ж таки здаєте надлімітні площі в оренду як підприємець, це вважається порушенням правил перебування на спрощені, отриманий дохід треба оподатковуватиЄНза ставкою 15% і ви повинні перейти на загальну систему.
При цьому одночасно можна складати до 0,2 га землі, до 400 кв. м житла та/або до 900 кв. м нежитлової нерухомості.
ФОП 2-я група .
Здавати в оренду можна нерухомість, яка є власністю. А ще можете здавати нерухомість у суборенду. за перерахованих умов вище.
Вашими орендаріми можеть бути : тільки ФОП та юрособи на єдиному податку та звичайні фізособи.
Який код КВЕД потрібно для цього мати? – Код КВЕД 68.20.
Заборонено : надавати посередницькі послуги у сфері оренди ( абз. 4 пп. 2 п. 291.4 ПКУ ).
Але, якщо дуже хочеться, то можна, але із певними наслідками. Якщо ви до них готові, звісно…
А саме: здали в оренду приміщення підприємцю на загальній системі – орендні платежі від таких контрагентів обкладаються за ставкою ЄП 15% і ви будете зобов’язані перейти на загальну систему.
ФОП 3-я група . Може здавати свою та орендовану нерухомість у суборенду та працювати ріелтором, тобто може безперешкодно та без наслідків надавати посередницькі послуги у цій сфері.
Який код КВЕД потрібно для цього мати? – КВЕД:68.20; 68.31; 68.32.
Вашими орендаріми можеть бути : Да хто завгодно! Статус значення не має, це можуть бути підприємці та юрособи на ЄП та ОС, населення.
Здавати нерухомість в оренду єдинник може або як підприємець, або як звичайний громадянин . Тобто, якщо у вас є складське приміщення в 1500 м 2, ви не можете 900 м 2 здати як ФОП, а надлімітні 600 м 2– як фізособа.
А от надати надлімітну площу у безкоштовне користування категорично не можна.
Щоб здавати в оренду нерухомість, не потрібно реєструватись підприємцем. А от податки з орендних платежів потрібно платити обов’язково. Орендодавці-фізособи, як і ФОП, сплачують податки та звітують про свій дохід.
Раз на рік, до 1 травня, треба здати декларацію про майновий стан та доходи, у ній ви вказуєте свій дохід як фізособи, яку отримали у попередньому році.
А до 1 серпня вам треба сплатити з цього доходу 18% ПДФО та 1,5% військового збору.
Не секрет, что ежегодно водители должны обновлять свою автостраховку и покупать новый полис, защищающий их…
Кредит готівкою — один з банківських продуктів, який має високий попит серед населення. Він передбачає…
Мир трейдинга часто представляется новичкам как захватывающее приключение с возможностью быстрого обогащения. Однако реальность может…
Відповідно до п. 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №…
Одеська ДПС надала відповіді на запитання щодо формування стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA). 1. Яким чином визначати…
У разі здійснення операцій з постачання товарів у рахунок оплати праці працівників у рядку «Індивідуальний…