Якщо контрагентом юрособи є ФОП-єдинник, дохід приватного підприємця, з якого він сплачує єдиний податок, не оподатковують ПДФО, отже, і військовим збором (пп. 165.1.36 ПК). При цьому важливо, щоб серед видів діяльності підприємця-єдиноподатника були зазначені ті види послуг, що він фактично надав підприємству. Для звільнення від оподаткування підприємству потрібно мати копію (або роздруківку) витягу з Реєстру платників єдиного податку із зазначеними видами діяльності.
ФОП на загальній системі оподаткування у 2018 році
Юрособі не доведеться і нараховувати ЄСВ, адже підприємства, які нараховують винагороду за цивільно-правовими договорами, укладеними з підприємцем, не є платниками ЄСВ (абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон № 2464). Це правило діє для всіх ФОП незалежно від системи оподаткування. Єдина умова — роботи (послуги), що вона виконує (надає), мають відповідати видам діяльності ФОП, зазначеним у ЄДР. Закон № 2464 не вимагає, щоб підприємство отримувало від ФОПа копію виписки чи витягу з ЄДР. Але для виконання його норм слід упевнитися, що роботи (послуги), за які юрособа виплачує дохід підприємцеві, відповідають видам діяльності, зазначеним у ЄДР. Щоб не утримувати ПДФО та військовий збір, все одно знадобиться копія виписки/витягу з ЄДР, адже цей документ підтверджує водночас і правомірність ненарахування на дохід підприємця ЄСВ.
Особливості оподаткування ФОП на загальній системі
Отже, щоб не утримувати ПДФО та військовий збір з доходу підприємця-загальносистемника, його контрагент (підприємству) обов’язково мусить мати копію (роздруківку) виписки/витягу з ЄДР такого підприємця. У платників єдиного податку виписку/витяг із ЄДР може замінити копія витягу (роздруківка інформації) з Реєстру платників єдиного податку. Ці самі документи є підставою не нараховувати ЄСВ на дохід підприємця.
Єдиний податок: групи платників, ставки, реєстрація
Не обов’язково вимагати від ФОП копію виписки/витягу з ЄДР (або витягу з Реєстру платників єдиного податку) за кожної виплати йому доходу. Якщо виписка (витяг) уже є, достатньо самостійно перевірити у державних реєстрах актуальність інформації на дату виплати доходу. Якщо нічого не змінилося, то й нової копії документа не потрібно.
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…
Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…
ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…
Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…
В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…