Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чим відрізняються переведення на іншу посаду та переміщення
Консультації

Чим відрізняються переведення на іншу посаду та переміщення

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Роз’яснення норм законодавства про працю з питання переведення працівника на іншу посаду та переміщення працівника в межах підприємства без змін трудових функцій.

Згідно зі статтею 2 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) працівник реалізує своє право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Щодо переведення працівника на іншу посаду.

На практиці виникає необхідність перевести працівника на іншу роботу на тому ж підприємстві. У зв’язку з цим виникають питання щодо порядку переведення працівника згідно з нормами КЗпП України.

Відповідно до ч.1 ст.32 КЗпП України:

«Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством».

Переведенням працівника вважаються обставини, при яких змінюється виконувана робота:

  • спеціальність,
  • кваліфікація,
  • підприємство або місцевість, де працівник раніше працював.

Переведення на іншу постійну роботу, в установу, в іншу місцевість допускається тільки за згодою працівника.

Право власника при переведенні працівника:
• Отримати згоду працівника;
• За наявності підстав використовувати порядок, встановлений ч.3 ст. 32 КЗпП, а саме:

«У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці».

Щодо переміщення працівника.

Відповідно до законодавства переміщення в інший структурний підрозділ за умови збереження попередньої трудової функції не є переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника.

Частиною 2 статті 32 Кодексу законів про працю України передбачено, що не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце без змін найменування посади та функцій.

Переміщення працівника доцільно оформляти шляхом видання наказу чи розпорядження.

 

Управління праці


Поділіться з друзями - підтримайте проект