На правах реклами

Чи доцільно відносити цінності до ломбарду

Застава у ломбарді: плюси та мінуси

Що робити, якщо настає термін платежу за кредитом, а бракує коштів? Вихід знайдеться у ломбарді, де ви можете отримати кредит, заклавши свої цінні речі.

Що таке ломбард

Ломбарди – це зручні місця, де можна отримати гроші з мінімальними формальностями. Одразу відмітимо, що азартна гра в Elslots Casino або на іншому майданчику має відбуватися власним коштом, тобто не в кредит та не на гроші, отримані в ломбарді. Але є певні ситуації, коли останній стає справжнім рятувальним колом. Будь-який повнолітній громадянин може стати клієнтом такої компанії, надавши паспорт чи інший, що підтверджує особу документ для отримання коштів під заставу якихось речей. Немає потреби доводити свою фінансову стабільність або розкривати цілі отримання кредиту. Ломбарди приймають безліч видів рухомого майна, але на певних умовах.

Популярними заставними об’єктами є:

  • ювелірні прикраси;
  • хутряні вироби;
  • мобільні пристрої (смартфони, планшети);
  • побутова техніка;
  • транспортні засоби, автомобілі тощо.

Важливо пам’ятати, що, згідно із законодавством, ломбарди не приймають у заставу зброю, військові товари, дорогоцінні метали в злитках та деякі інші предмети, перелік яких можна побачити в правилах роботи компанії.

Скільки грошей можна отримати

Сума визначається після оцінки застави, тому, обираючи ломбард, звертайте увагу на кваліфікацію оцінювачів. Деякі компанії спеціалізуються на певних категоріях речей, таких як годинники, автомобілі, мобільні телефони, коштовності. Це забезпечує більш об’єктивну оцінку, тобто більший розмір кредиту.

Оцінка має особливості: одержана сума зазвичай становить лише частину оціночної вартості. Наприклад, за ювелірний виріб можна отримати від 70% до 80%, побутову техніку – близько 50%, годинник – від 20% до 40%. Багато ломбардів також обмежують суму видачі кредиту в одні руки: вона не перевищує певного ліміту. На певні речі, зокрема техніку, потрібно мати документи.

Терміни та формальності

Терміни кредитування у ломбардах встановлені законом та варіюються від 24 годин до року. Однак ви можете перезакласти річ, продовживши термін кредиту. Вартість останнього в ломбарді досить висока − від 4% на місяць, тому багато хто прагне швидко його погасити.

При здачі в заставу укладається договір, що містить інформацію про оцінну вартість, суму позики, процентну ставку, терміни видачі та повернення. У разі втрати цього документа ломбард може видати дублікат, але за окрему плату.

Якщо повернення кредиту вчасно неможливе, закладене майно зберігатиметься в ломбарді протягом пільгового періоду, після чого компанія може виставити його на продаж. Перед заставою важливо вивчити ризики, пов’язані з вибором ломбарду, звертаючи увагу на його репутацію, умови зберігання речей та ліцензію на офіційну діяльність.

 

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

З якої дати діятимуть оновлені форми та зміст фіскальних чеків?

Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…

2 дні ago

Чи подавати ФОПам Додаток ЄСВ у складі декларацій за 2024 рік у разі його несплати через “воєнну” пільгу?

Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…

2 дні ago

Безопасность интернет-платежей — виды мошенничества и способы защиты

Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…

2 дні ago

Податковий агент при виплаті доходу фізособі не утримав ПДФО: хто відповідальний?

ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…

1 тиждень ago

Як платників податків м. Києва розподілено між Центральною, Лівобережною та Правобережною ДПІ?

Головне  управління  ДПС у  м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…

1 тиждень ago

Оподаткування закупівлі ліцензій ERP (на прикладі Odoo) в нерезидента: ключові аспекти

В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…

1 тиждень ago