Згідно з п. 34 Порядку № 1487 прийняття на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у ТЦК та СП.
Тобто працівник, який не перебуває на військовому обліку у відповідному ТЦК та СП, має стати на такий облік за місцем реєстрації й отримати відповідний військово-обліковий документ.
Отже, прийняття на роботу працівника, який всупереч вимогам законодавства не перебуває на військовому обліку, тягне за собою адмінвідповідальність у вигляді штрафу.
Однак трапляються винятки. До 1 квітня 2014 р. для військовозобов’язаних, які мають звання рядового складу другого розряду, граничний вік перебування в запасі становив до 40 років. Тому не дивно, якщо майбутнього працівника в такому віці було знято з військового обліку (як того вимагає п. 4 частини шостої ст. 37 Закону № 2232).
З 1 квітня 2014 р. було збільшено граничний вік перебування військовозобов’язаних на військовому обліку. Зокрема, для військовозобов’язаних, які мають звання рядового складу другого розряду, — до 60 років.
Проте це не означає, що після 01.04.2014 р. майбутній працівник зобов’язаний знову стати на військовий облік.
Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи (ст. 58 Конституції України).
Тому якщо майбутнього працівника зняли з військового обліку, він вже не є військовозобов’язаним. Змусити його повторно стати на облік не можна — він може це зробити тільки за власним бажанням (тобто добровільно).