Інструменти та платформи low-code дозволяють створювати корисні програмні системи без необхідності писати та підтримувати великі користувацькі бази коду, що привертає як прихильників, так і критиків. Але, зважаючи на деякі прогнози, що до 2025 року до 70% нових додатків можуть бути створені за допомогою low-code, а постійний дефіцит розробників змушує компанії шукати нові способи прискорення доставки програмного забезпечення і зниження робочого навантаження, все більше організацій вивчають можливості, які може запропонувати ця модель.
Хоча за останні роки можливості low-code значно розширилися, скептицизм досі зберігається, і не без підстав. Ці інструменти потенційно можуть розширити можливості нового покоління так званих «цивільних розробників» і зняти навантаження з команд розробників із допомогою оптимізації створення простих рішень, але вони не підходять для кожного сценарія розробки.
Першим кроком на шляху до визначення того, чи підходить вам low-code — і, зрештою, до отримання тієї цінності, яку він потенційно може принести вашому бізнесу, — розуміння того, для чого він найкраще застосовується.
Існує широкий спектр факторів, що спонукають організації використовувати платформи low-code. Ось чотири найпоширеніші.
В умовах, коли попит на кваліфікованих розробників, як і раніше, значно перевищує пропозицію, інструменти, що дають змогу будь-якому користувачеві створювати потужне ПЗ, є досить привабливими. Але вибір на користь low-code через брак розробників і навичок кодування може призвести до проблем.
Без кваліфікованих розробників та ІТ-експертів, які контролюють використання low-code, ви отримаєте «ПЗ без стратегії», коли бізнес-підрозділи постійно вирішують проблеми за допомогою індивідуальних точкових рішень, між якими практично немає узгодженості або сумісності.
На ранніх стадіях розширення бізнесу low-code може допомогти швидко створювати нові можливості та послуги без значних витрат ресурсів. Однак організації мають розуміти, що багато рішень, створених за допомогою цих платформ, можуть із часом потребувати заміни. В іншому разі вони можуть зіткнутися з тим, що основні частини їхньої інфраструктури побудовані на негнучкому фундаменті.
Що важливіша якась частина ПЗ для вашого бізнесу, то менша ймовірність того, що low-code є коректним варіантом. Критично важливі для бізнесу додатки повинні мати можливість легко масштабуватися, рости і трансформуватися; робити це стає складніше, якщо це не узгоджено бізнесом та ІТ.
Якщо ваша мета — надати підрозділам бізнесу більшу технологічну автономію і дати можливість вашій команді стати цивільними розробниками, використання інструментів low-code — чудовий спосіб. Цей інструментарій простий для нових користувачів, і команди можуть швидко почати керувати та розширювати можливості для задоволення власних потреб.
Коли low-code тільки з’явився, його було названо альтернативою традиційній розробці — та, яка зменшить або навіть усуне залежність організацій від кваліфікованих розробників.
Ця версія виявилася дуже непрактичною — як із погляду нереалістичних очікувань, які вона покладає на low-code, так і з погляду того, що вона позиціонує low-code і традиційні процеси розробки як протилежності.
Питання не має звучати на кшталт: «low-code чи традиційне кодування?». Воно має звучати так: «Де low-code може найкращим чином підтримати і доповнити наших досвідчених розробників?».
Дозволивши і заохотивши використання low-code у правильних випадках, ви зможете прискорити доставку, скоротити час циклу і швидко задовольнити потреби бізнесу без відмови від поточної практики розробки.
Перш ніж обрати платформу або набір інструментів low-code, важливо визначити, чи підходять вони для вашого бізнесу.
Найімовірніше, ви захочете провести власну поглиблену оцінку, але відповіді на наступні запитання — це хороший старт:
Low-code не замінює кодування, але для певного набору сценаріїв використання є дуже потужною технологією. Однак, якби організація відмовилася від команди розробників і використовувала платформи low-code для надання повного контролю над розробкою бізнес-командам, вони були б украй обмежені у можливостях.
Оптимальні зони застосування low-code — на периферії, коли результати перевіряються ІТ-експертами і використовується поряд із традиційними практиками та ресурсами розробки.
Ст. 164 ПКУ встановлено особливості визначення бази оподаткування ПДФО для доходів у негрошовій формі. А…
Ортопедичний матрац – це не просто частина меблів, а важливий елемент здорового способу життя. Якість…
В арсеналі сучасних маркетологів є багато ефективних інструментів, тому про такий скромний метод впливу як…
Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…
У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…
Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…