Консультації

Чи повинен працівник надавати військово-облікові документи роботодавцю?

Федерація професійних спілок України розповідає, що відповідно до ч. 2 ст. 24 КЗпП, при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, – також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.

Постанова КМУ від 30.12.2022 №1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» передбачає синхронізацію Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з іншими державними реєстрами. Для актуалізації даних кожен роботодавець повинен вести та регулярно оновлювати різноманітні облікові документи.

Військово-облікові документи роботодавець, відповідно до ч. 2 ст. 24 КЗпП, має вимагати з 23 квітня 2021 року згідно з Законом України від 30.03.2021 №1357-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку».

Які саме документи повинні надати громадяни роботодавцеві з метою організації та ведення військового обліку:

  • призовники повинні надати приписне посвідчення;
  • військовозобов’язані – військовий квиток чи тимчасове посвідчення;
  • резервісти – військовий квиток.

Роботодавець зобов’язаний взяти кожного нового працівника на військовий облік у ТЦК та СП та довести до його відома під особистий підпис Правила військового обліку. Про звільнення з роботи кожного працівника роботодавець також повинен повідомляти відповідні ТЦК та СП.

Щодо працівника, який працює тривалий час і не надавав відповідні військово-облікові документи, то у разі ненадання таких документів звільнити за цією підставою працівника з роботи не можна.

Проте на роботодавця покладено обов’язок вести Списки персонального військового обліку на підприємствах, а тому він може перевіряти у громадян наявність військового квитка у паперовій формі або в електронній (з використанням мобільного застосунку «Дія») як під час оформлення на роботу, так і в уже прийнятих на роботу.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Зміни в оподаткування ФОПів з 01 жовтня 2024 року

Розмір. Для фізосіб-«єдинників» І, ІІ й IV груп планується запровадження ВЗ у розмірі 10% від 1…

2 тижні ago

Автоматичне погодження кредиту: реально чи ні

Уявіть собі ситуацію: вам необхідно терміново відремонтувати машину чи страшенно сподобалася сукня в магазині, а…

2 тижні ago

Хто має право на вихід на пенсію у 2024 році?

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області розповідає, що Право на призначення пенсії за віком…

3 тижні ago

У 2025 році на роботодавців та ФОПів чекають зміни у сплаті ЄСВ

На засіданні Уряду 13 вересня було затверджено проєкт Держбюджету на 2025 рік.  14 вересня цей законопроєкт…

3 тижні ago

В який термін податковий агент має перерахувати ПДФО у разі невиплати доходу?

ДПС у Запорізькій області розповідає, що строки сплати податкового зобов’язання визначено ст. 57 ПКУ, п. 57.1 якої, зокрема, встановлено,…

4 тижні ago