Заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра анонсував запуск проєкту Мінекономіки “Е-дозвіл” під час публічного обговорення Національної економічної стратегії-2030.
Захід відбувся під головуванням Віце-прем’єр-міністра України–Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова та був присвячений обговоренню теми розвитку цифрової економіки та інформаційно-комп’ютерних технологій.
Ігор Дядюра наголосив, що Мінекономіки приділяє питанню цифровізації економіки велику увагу.
“Я вважаю цифровізацію важливою умовою для підвищення темпів економічного зростання та конкурентоспроможності України. Наразі Міністерство бере активну участь у багатьох цифрових проєктах, серед них важливе місце зараз займає “Е-дозвіл”. Ми очікуємо, що вже влітку він запрацює,” – зазначив заступник Міністра.
Ігор Дядюра додав, що запуск “Е-дозвіл” значно спростить процес отримання дозвільних документів та вирішить низку проблемних питань для бізнесу, інвесторів та країни в цілому.
Так, проєктом передбачено:
Спрощення, прискорення та нова якість взаємодії бізнесу та держави. Перенесення в цифровий формат забезпечить прозорість процесів для заявника та можливість відслідковувати свою заявку. Також проєктом передбачається автоматична видача дозволу, там де не передбачено додаткових перевірок подавача заяви.
Комплексне опрацювання, тобто робота за однією заявкою для цілого набору послуг. Це дозволить бізнесу більше не витрачати час та ресурси на бюрократичні процедури.
Максимальна прозорість для суспільства. На жаль, сьогодні значна частина ліцензійних дозвільних реєстрів існує у вигляді паперових книг або excel таблиць. Все це буде переведено у формат баз даних та налаштована взаємодія. Для того, щоб отримати дані про ліцензію чи дозвіл підприємця не потрібно буде подавати паперовий запит і очікувати відповідь тижнями. Все це буде доступне у форматі відкритих даних. Буде забезпечена повна підконтрольність процесів державним органам, зокрема Державній регуляторній службі.
“Автоматизація державних послуг допоможе зберегти час та зменшить корупційний ризик, проте головне вона дозволить сформувати довіру до держави, оскільки бізнес побачить, що умови для всіх рівні та справедливі”, – заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра
Переглянути трансляцію можна за посиланням: https://bit.ly/2YBe33J
Довідково:
Національної економічної стратегії – 2030 розробляється Робочою групою Кабінету Міністрів України на платформі Центру економічного відновлення.
Широке обговорення проєкту Національної економічної стратегії – 2030 стартувало 22 січня і триватиме до 10 лютого. В обговоренні також взяли участь представники Уряду, Офісу Президента, Верховної Ради України та експерти.
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…
Сегодня не выходя из дома можно осуществить практически любой базовый финансовый процесс (оплатить покупки, билеты,…
ДПС у Луганській області розповідає, що відповідно до підпункту 168.1.1 пункту 168.1 статі 168 ПКУ податковий…
Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури…
В умовах стрімкого розвитку технологій і глобалізації бізнесу українські компанії все частіше користуються програмними рішеннями,…