Головна » Бухгалтеру » Консультації » Дата складання розрахунків-коригувань до податкових накладних
Консультації

Дата складання розрахунків-коригувань до податкових накладних

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

В статті Випадки складання розрахунків-коригувань ми розглянули загальні моменти в яких випадках треба виписувати розрахунки-коригування (далі – РК) до податкових накладних.

В цьому матеріалі ми розглянемо питання: якою датою виписувати РК.

Повернення товару/передоплати

Для РК діють ті ж правило, що і для податкових накладних (далі – ПН). Тобто ми будемо орієнтуватися на правило “першої події” (п. 187.1, 201.4 ПКУ).

В випадку повернення товару або повернення передоплати за товари, треба орієнтуватися чи був повернутий товар ( в такому випадку датою складання РК буде дата накладної на повернення) або чи були повернуті кошти (дата банківської виписки).

Якщо таке повернення відбувається частинами, то і РК складають відповідно до частки повернутого товару/коштів.

В даному випадку коригування ПДВ не пов’язано з моментом підписання додаткових угод до Договору. В момент підписання таких додугод, сторони лише домовляються, про те що буде повернутий товар/кошти і на дату підписання, товар/кошти ще можуть бути не повернуті.

Зміна ціни

Продавець поставив покупцю товар (тобто відвантаження вже відбулось), але після цього сторони домовились про зміну ціни (наприклад – про її зниження внаслідок поганої якості товару), то у випадку підписання додаткової угоди до договору, сторони коригують умови угоди, що вже здійснилась. Далі покупець оплачує товар і більше ніяких рухів з товаром відбуватися не буде.

В такому випадку продавець повинен скласти РК на дату підписання додаткової угоди до договору.

Зміна номенклатури

Покупець – платник ПДВ

РК складають на дату домовленості про зміну номенклатури ( у випадку якщо перша подія – передоплата і поставка товару ще не відбулася).

Покупець – неплатник ПДВ

Продавець може не складати РК (101.07 БПЗ).

Зміна коду УКТ ЗЕД

Отримавши передоплату за імпортний товар до фактичного його ввезення такого товару на митну територію України у випадку зміни кодів УКТ ЗЕД таких товарів під час митого оформлення, продавець обов’язково повинен скласти РК до ПН. Датою виписки РК буде – дата митного оформлення товарів.

РК в такому випадку буде нульовим.

Виправлення помилки

Якщо помилки були допущені в обов’язкових реквізитах ПН РК складають на дату виявлення помилки.

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект