Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » ДФС: Нові правила ввезення громадянами товарів у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі
Держоргани інформують ЗЕД

ДФС: Нові правила ввезення громадянами товарів у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Київська міська митниця ДФС звертає увагу, що з 1 січня 2018 року в Україні почали діяти нові правила ввезення товарів у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі.

Відповідні зміни передбачено Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII про це ми вже писали тут

Так, відповідно до підпункту 191.2.3 пункту 191.2 статті 191 ПКУ у разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Також нововведення стосуються операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ. Підпункт 196.1.18 пункту 196.1. статті 196 ПКУ викладено в іншій редакції, а саме, не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент:

– 1000 євро – через пункти пропуску через державний кордон України,  відкриті для повітряного сполучення;

– 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг – через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, якщо така особа була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин;

– 50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг – через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, якщо така особа була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин.

ДФС м. Київ

Обмеження на три безподаткові посилки на адресу одного одержувача (фізособи) в місяць по 150 євро кожна вступає в силу з 1 січня 2019 року.

Таким чином, протягом 2018 роки українці зможуть отримати будь-яку кількість посилок з-за кордону, а з 2019 роки доведеться платити ПДВ у разі перевищення зазначеного ліміту. Відповідні зміни до Податкового кодексу внесені Законом № 2245-VIII. Ми писали детально про це тут


Поділіться з друзями - підтримайте проект