Держоргани інформують

ДФС: Нові правила ввезення громадянами товарів у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі

Київська міська митниця ДФС звертає увагу, що з 1 січня 2018 року в Україні почали діяти нові правила ввезення товарів у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі.

Відповідні зміни передбачено Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII про це ми вже писали тут

Так, відповідно до підпункту 191.2.3 пункту 191.2 статті 191 ПКУ у разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Також нововведення стосуються операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ. Підпункт 196.1.18 пункту 196.1. статті 196 ПКУ викладено в іншій редакції, а саме, не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент:

– 1000 євро – через пункти пропуску через державний кордон України,  відкриті для повітряного сполучення;

– 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг – через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, якщо така особа була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин;

– 50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг – через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, якщо така особа була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин.

ДФС м. Київ

Обмеження на три безподаткові посилки на адресу одного одержувача (фізособи) в місяць по 150 євро кожна вступає в силу з 1 січня 2019 року.

Таким чином, протягом 2018 роки українці зможуть отримати будь-яку кількість посилок з-за кордону, а з 2019 роки доведеться платити ПДВ у разі перевищення зазначеного ліміту. Відповідні зміни до Податкового кодексу внесені Законом № 2245-VIII. Ми писали детально про це тут

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Що не так із бухобліком в Україні? Онлайн-бухгалтерія Dilovod запустила масштабне опитування серед бухгалтерів

На четвертому році повномасштабної війни український бізнес продовжує працювати в умовах, які потребують максимальної стійкості,…

2 тижні ago

Як виправити помилку в ПН: неправильний код ставки ПДВ (14% або 20% замість 0%)?

Податківці у підкатегорії 101.29 ЗІР надали роз'яснення, що для операцій з вивезення за межі митної території України…

3 тижні ago

Як здійснюється оплата за допомогою Google Pay

Google Pay є одним з найбільш популярних цифрових платіжних сервісів, що трансформував те, як ми…

3 тижні ago

Як професіонали адаптуються до змін у фінансових стандартах

У зв’язку з глобалізацією економіки виникла гостра потреба в уніфікованих стандартах фінансової звітності, що дають…

3 тижні ago

Где можно провести конференцию под Киевом

Аренда помещений для конференций в Киеве может понадобиться для проведения деловых мероприятий, таких как конференции,…

4 тижні ago

Відрахування із зарплати: які встановлені ліміти?

Держпраці зазначає, щовідрахування із заробітної плати регулюються законодавством України. Відповідно до ст. 128 Кодексу законів про…

1 місяць ago