Держоргани інформують

ДФС: “Тільки КОНТРОЛЬ – інше не дієве!” Результати Проекту по дотриманню платниками податкового законодавства

Для підвищення рівня добровільного дотримання платниками законодавства України щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб ДФС реалізовано Проект, розроблений спільно з експертом Департаменту з бюджетних питань Міжнародного валютного фонду Брюсом Квіґлі.

Проект проводився на базі головних управлінь ДФС у Вінницькій та Дніпропетровській областях протягом ІІ кварталу 2017 року, під час якого було визначено найбільш ефективну форму взаємодії органів ДФС з платниками та підвищення суспільної довіри до фіскальної служби.

Так, у рамках реалізації Проекту було визначено чотири цільові групи платників (загалом 400 платників):

  1. І цільова група (100 платників), платники якої були відібрані та включені до планів-графіків проведення документальних планових перевірок платників податків на ІІ квартал 2017 року;
  2. ІІ цільова група (100 платників), платникам якої були направлені листи з метою роз’яснення наслідків недотримання законодавства України про ЄСВ і ПДФО;
  3. ІІІ цільова група (100 платників) – платникам були надані усні консультації з метою роз’яснення наслідків недотримання законодавства України про ЄСВ і ПДФО;
  4. ІV цільова група (100 платників) – контрольна, відносно якої жодні заходи не вживалися.

Для аналізу результатів Проекту використовувалися показники:

  • фонду оплати праці,
  • кількості найманих працівників,
  • обсягів реалізації товарів (робіт, послуг),
  • середньої заробітної плати,
  • а також темпів росту фонду оплати праці, кількості працівників, обсягів реалізації товарів (робіт, послуг) та питомої ваги фонду оплати праці в обсязі реалізації товарів (робіт, послуг).

За підсумками Проекту проведено аналіз динаміки зазначених показників у ІІІ кварталі 2017 році у порівнянні з аналогічними показниками до початку реалізації Проекту.

Так, результати засвідчили, що більш дієвими заходами дотримання платниками законодавства України про ЄСВ і ПДФО є проведення контрольно-перевірочної роботи та направлення листів платникам з метою роз’яснення наслідків недотримання цього законодавства. 

Під час проекту, зокрема, були апробовані методи ризикоорієнтованого відбору об’єктів контролю та форми взаємодії органів ДФС з платниками, які позитивно вплинули на їх поведінку та сприяли підвищенню рівня дотримання платниками законодавства України про ЄСВ та ПДФО.

Отримані позитивні результати будуть використані у подальшій роботі ДФС.

За повідомленням ДФС

От ніколи ми собі не дозволяли коментувати повідомлення ДФС. А тут, ну просто неможливо стриматись! Заздалегідь просимо вибачення у наших читачів за, можливо, подекуди суб’єктивно різкі висловлювання.

А ніхто  і не сумнівався, що саме основна функція ДФС – контроль – покаже себе найдієвішою. Тому, що крім цього, вони нічого і не вміють. Інші методи наші фіскали не опанували, і не опанують ніколи, через свою лінь і “недоцільність”. Їх створювали задля контролю, вчать саме цьому у їх ВНЗ, сценарій напрацьований десятиліттями. Це система, котра існує за своїми внутрішніми законами. Більше, це вигідно, насамперед, владі, тримати цербера, а не кмітливого стража дотримання справедливості і честі…Ну а тепер, коли вже навіть зовнішній партнер, як “відрапортовано”, особисто упевнився, що ніякі методи на українських платників, крім контролю, не дієві, то чого всім платникам очікувати?  – Перевірок! Тепер вони почастішають?… Питання відкрите. Чекаємо на нові повідомлення.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Подключение домашнего интернета: как выбрать надежный и стабильный вариант

Сегодня стабильное интернет-соединение — это не просто удобство, а необходимый элемент комфортной жизни. Онлайн-обучение или…

3 години ago

Локальний бізнес vs великі мережі: чому варто підтримувати місцеві компанії?

Сьогодні споживачі мають широкий вибір між покупками у великих міжнародних мережах та підтримкою локальних підприємств.…

5 днів ago

Коли можна не подавати додаток 1 до єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

ДПС в Івано-Франківській області розповідає, що форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків…

1 тиждень ago

Чи треба індексувати зарплату у лютому 2025 року?

Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…

3 тижні ago

Які правила надання відстрочки для студентів та викладачів?

Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…

3 тижні ago

З 1 лютого будуть зменшені ліміти на карткові перекази

Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…

4 тижні ago