Категорія: Консультації

Дивіденди у 2015 році: підприємство платник єдиного податку

Підприємство – платник єдиного податку має одного засновника – фізичну особу. Як часто можна нараховувати та виплачувати дивіденди? Як оподатковуються дивіденди у 2015 році?

У пп. 14.1.49 ПКУ сказано, що дивіденди – це платіж, що здійснюється юридичною особою – емітентом корпоративних прав на користь власника таких корпоративних прав у зв’язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Згідно п. 4 П(С)БО 15 дивіденди – це частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства.

Якщо за показниками фінзвітності підприємство має бухгалтерський прибуток (про що свідчить К-т 441 “Прибуток нерозподілений”) це є підставою для прийняття рішення про виплату дивідендів.

Періодичність нарахування та виплати дивідендів законодавством встановлена лише для акціонерних товариств. Рішення щодо кожної виплати частини дивідендів приймається засновниками (засновником) на зборах та засвідчується протоколом зборів. На підставі протоколу керівник підприємства видає наказ про нарахування та виплату дивідендів.

Якщо дивіденди виплачуються фізособі, згідно пп. 57.1-1.3 ПКУ авансовий внесок, передбачений пп. 57.1-1.2 ПКУ не справляється.

Підприємство – платник ЄП, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (пп. 170.5.2 ПКУ). Застосування ставок ПДФО у розмірі 5 або 20% відповідно до пп. 167.5.1 та пп. 167.5.2 ПКУ, залежить від того, чи є податковий агент платником податку на прибуток підприємств. Враховуючи умови запитання, ставка ПДФО за нарахованими дивідендами платником ЄП становить 20%.

Доходи з джерела їх походження в Україні є об’єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ). Відповідно при нарахуванні та сплаті дивідендів на користь фізичної особи нараховується та сплачується військовий збір за ставкою 1,5 %.

Зауважимо, що у податковому розрахунку за формою N 1ДФ (нова форма затверджена наказом Мінфіну від 13.01.2015р. №4) нарахування дивідендів, які оподатковуюються ПДФО відображається у розділі І під ознакою доходу 109 та у розділі ІІ у рядку “Військовий збір” відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору.

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: дивіденди

Recent Posts

Як обрати найкращий обмінник?

Найкращий пункт обміну. Критерії та поради при виборі обмінника Коли потрібно обміняти 100-200 доларів, люди…

2 дні ago

Мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум у 2025 році

У статті 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 14.09.2024 №12000 визначили…

3 дні ago

Настройки прицела и прочие параметры игрока w0nderful

Компьютерная игра Counter-Strike 2 является одной из самых популярных киберспортивных дисциплин благодаря тому, что тут…

3 дні ago

Порядок дій при порушенні умов договору: право та захист інтересів

Порушення умов договору – це серйозна проблема, яка може призвести до фінансових втрат, втрати часу…

4 дні ago

Где заказать высокие кроссовки от adidas?

Обувь от адидас — это выбор тех, кто ценит стиль, комфорт и универсальность. Модели из…

1 тиждень ago

Малий, середній та великий бізнес: які види підприємств існують в Україні?

Український бізнесовий ландшафт охоплює великий спектр підприємств, які поділяються на малі, середні та великі залежно…

2 тижні ago