На сьогодні правоохоронні органи можуть дати доручення митниці на огляд або переогляд товару лише за наявності кримінального провадження, зареєстрованого щодо суб’єкта підприємницької діяльності. Це передбачено змінами, внесеними до постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року №467. Про це в інтерв’ю розповів в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.
За його словами, раніше силові підрозділи мали право давати таке доручення не лише за наявності зареєстрованого кримінального провадження, але й оперативно-розшукової та контррозвідувальної справ. Наразі ситуація змінилася.
«Якщо раніше митниця щоденно отримувала до двохсот таких доручень або орієнтувань від різних силових підрозділів, то сьогодні їх кількість не перевищує 20-25 на тиждень. При цьому кількість виявлених правопорушень не змінилась. Було двісті доручень щоденно, стало 5-7, а результатом все одно є близько 3-5 правопорушень», – зазначив Мирослав Продан.
Очільник ДФС також підкреслив, що важливою новацію є те, що тепер митниця інформує суб’єкта господарювання про те, хто і на якій підставі ініціював перевірку. Також повідомляється дата, час та місце проведення такого огляду.
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…