Головна » Бухгалтеру » Консультації » ДПС радить працюючим ФОП контролювати сплату ЄСВ їх роботодавцями
Консультації

ДПС радить працюючим ФОП контролювати сплату ЄСВ їх роботодавцями

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Виключно тільки в такому випадку ФОП може бут впевнений, що звільнений від сплати ЄСВ.

З 01.01.2021 року ФОП, які є одночасно найманими працівниками, звільняються від сплати ЄСВ за себе , оскільки страхові внески за них уже сплачує роботодавець. 

Про це під час брифінгу повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата. Згідно зі змінами в законодавстві відтепер фізичні особи-підприємці, які є одночасно найманими працівниками, звільняються від сплати єдиного внеску за себе, оскільки страховий платіж за них уже здійснює роботодавець. Така норма поширюється на усіх підприємців, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони перебувають. Однак, зауважила посадовець, це не стосується сумісників. Слід також пам’ятати – ЄСВ, сплачений роботодавцем, не повинен бути меншим за законодавчо встановлений мінімальний рівень страхового внеску, тобто не менше 1320 гривень,  та не більшим за максимальний – 90 тисяч гривень.

            Також підприємцям-найманим особам слід переконатися, що роботодавець не лише нараховує за них ЄСВ, а й сплачує його та не боргує перед Пенсійним фондом. Адже у випадку несплати роботодавцем єдиного внеску, зобов’язання зі сплати лягатимуть на підприємця, як і штрафні санкції у випадку недоїмки. Перевірити нарахування та сплату роботодавцем єдиного внеску з отриманої заробітної плати найманий працівник може в Пенсійному фонді, звернувшись особисто чи через офіційний портал Електронних Послуг Пенсійного фонду, та безкоштовно отримати Довідку про застраховану особу (форма ОK- 5 чи OK-7). Для того, щоб бути певним, що роботодавець чесно сплачує ЄСВ, такий контроль податківець радить здійснювати щомісяця.

Чи потрібно ФОПам про факт сплати роботодавцем за них єдиного внеску додатково повідомляти податкову?

Податкова служба має доступ до персоніфікованих відомостей застрахованих осіб про заробітну плату, на яку нараховано та з якої сплачено страхові внески. Тобто, фізичні особи-підприємці або особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не повинні додатково повідомляти контролюючі органи про факт сплати за них єдиного внеску роботодавцем.  

Однак, наголосила Наталія Зікрата, підприємець, за якого роботодавець сплачує ЄСВ, може при бажанні й надалі сплачувати за себе страхові внески, та у такий спосіб збільшити свої внески до Пенсійного фонду, від загальної суми яких, згодом йому й розраховуватимуть пенсійні виплати. Такі внески, знову ж таки, не можуть бути меншими за мінімально встановлений розмір та більшими за максимальний рубіж.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка