Проценти, які є кредиторською заборгованістю перед нерезидентом і вносяться до статутного капіталу української компанії як додатковий внесок, прирівнюються до виплати доходу такому нерезиденту
Внесення кредиторської заборгованості перед нерезидентом
у вигляді процентів як додаткового внеску до статутного капіталу української компанії, є способом виплати такого доходу.
Такий висновок можна зробити, проаналізувавши положення п. 3 ст. 203 ГК України, де зазначено, що зарахування зустрічної однорідної вимоги є одним зі способів припинення господарського зобов’язання.
Зарахування відсотків за кредитом проти зобов’язання учасника товариства внести додатковий внесок є припиненням
зобов’язання платника податків по виплаті процентів.
Таким чином, вищезазначені операції прирівнюються до виплати процентів і підлягають оподаткуванню податком на доходи нерезидентів.
При цьому, податок з таких доходів сплачується під час зарахування зустрічної однорідної вимоги.
Крім того, враховуючи пп. 196.1.1. п. 196.1 ст. 196 ПК України, операції із внесення нерезидентом до статутного капіталу української компанії додаткового внеску у розмірі кредиторської заборгованості не є об’єктом оподаткування ПДВ.
Нагадаємо, що стаття 34 Держбюджету-2025 містить три ключові положення: •Індекс споживчих цін для індексації грошових…
Міноборони розповідає, що надання відстрочки здобувачам професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також…
Ще 10 грудня 2024 року окремі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних…
Йдеться про наказ № 1332, яким вносяться зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Документ…
Податківці у підкатегорії 109.10 «ЗІР» зазначили, що наказом Мінфіну від 30.12.2024 №674 «Про внесення зміни до пункту 4…
Податківці у підкатегорії 201.06 «ЗІР» підкреслили, що відповідно до п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення»…