Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » ДРС отримала на погодження скорочений перелік товарів, для яких буде потрібен РРО
Новини законодавства

ДРС отримала на погодження скорочений перелік товарів, для яких буде потрібен РРО

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Не втихають дебати стосовно “дебільної” норми законодавства стосовно застосування РРО при продажу технічно складних товарів. Про це ми вже писали на нашому сайті тут і тут. І навіть писали, до чого це може привести і які наслідки може дати. Напевно це щось дало і ось маємо.

На погодження ДРС надійшов скорочений перелік груп товарів, щодо яких вимагатиметься застосування РРО, з яким можна ознайомитись нижче. Мінекономрозвитку, розробник проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій та внесення змін до Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів», врахував зауваження і вимоги Державної регуляторної служби України, а також пропозиції бізнес-асоціацій та об’єднань підприємців.

ДРС залишається вірною позиції, що додаткові фіскальні прилади, такі як реєстратори розрахункових операцій, не є панацеєю у боротьбі з тіньовою економікою і не дадуть очікуваного ефекту зменшення обігу тіньових коштів. Як приклад, можна навести ситуацію на ринку реалізації алкогольної продукції, де давно запроваджено використання РРО, однак кількість контрафактного товару на ньому не скорочується.

Згадана постанова КМУ розроблена та мала бути затвердженою на вимогу Закону України від 20.12.2016 № 1791-ІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році». Але ДРС та об’єднанням підприємців, завдяки активній спільній роботі, вдалося майже вдвічі скоротити перелік груп товарів, щодо яких вимагатиметься застосування РРО.

Крім того, за оцінками бізнес-асоціацій та об’єднань підприємців кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, зменшилась із 300 до 50 тисяч.

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка